ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Криза аграрного сектору: більш ніж 90% вітчизняних фермерів працювали у збиток
13.11.2023 / Газета: Курьер недели (Измаил) / № s / Тираж: 10800

Війна, вартість електрики та добрив, скасування “зернового коридору” і обмеження експорту продовольства — все це негативно вплинуло на аграрну галузь. Отож експерти заговорили про справжню кризу аграрного сектору. Як виявилось, більш ніж 90% вітчизняних фермерів працювали у збиток.

Таку новину оприлюднив голова “Союзу українського селянства” Іван Томич.

“Добрива, насіння, засоби захисту рослин подорожчали з початку війни вдвічі, а закупівельні ціни на зерно — впали майже вдвічі. Плюс половину цінника з’їдає логістика. Тому багато фермерів отримали за врожай удвічі менше, ніж вклали в нього. У збитках за підсумками сезону — більше 90% невеликих господарств із земельним парком до 500 га. Середньому та великому бізнесу трохи легше, але й там ситуація на межі катастрофи”, — розповідає аналітик.

Іван Томич зазначив, що сумна статистика в аграрному секторі панує вже два роки. За цей час 11 тисяч фермерських господарств припинили свою діяльність. А це 40% від загальної кількості аграрних підприємств в Україні.

“Схоже, цей процес триватиме. Деякі, щоби вижити, об’єднуються із сусідніми господарствами, інші здають конкурентам свої землі в оренду, а самі взагалі припиняють роботу”, — зазначає Іван Томич.

Через кризу чималій кількості підприємців доводиться суттєво скорочувати площу посівів. Відповідно, врожаї також будуть значно меншими.

“Якщо раніше сіяли до 7 млн га, то цього року — 4 млн. А через несприятливу погоду нормальні сходи є лише на 3 млн га», — каже експерт.

На думку голови “Союзу українського селянства”, навесні ситуація в аграрному секторі може погіршитись. Адже, ймовірно, багато підприємців взагалі відмовляться сіяти.

“Пам’ятаєте, як наприкінці 90-х у нас навесні залишалися порожніми багато угідь — не було на що, та й не навіщо було сіяти. Схоже, зараз ми повертаємося в ці смутні часи”, — підсумував Іван Томич.

Автор: Підготувала Рина ТЕНІНА

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 02.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 02.05.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012