ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Одеські міфи потребують перезавантаження
25.04.2024 / Газета: Вечерняя Одесса / № 33-34(11377-11378) / Тираж: 10407

Обговорення тем стратегічної сесії було жвавим

У минулу п’ятницю відбулася стратегічна сесія «Культурний розвиток Одеси».

Подія зібрала в одному залі представників театральної сфери, телебачення та кіно, музейників, бібліотекарів, журналістів, громадських діячів, митців. Цим стейкхолдерам (активним учасникам і партнерам проєкту «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси») треба було проаналізувати стан культури у нашому місті та висловити своє бачення того, як вона має розвиватися.

Перед участю у стратегічній сесії представники культури заповнювали анкети, відповіді на питання з цих анкет і стали темою для обговорення. Також організатори проводили соцопитування одеситів та гостей міста про те, що можна назвати міфами Одеси.

Зазначимо, що Стратегія культурного розвитку Одеси — це комплексний проєкт Євросоюзу, що координується громадською організацією «Пікселейтід Реалітіз» у партнерстві з департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради. Він фінансується ЄС у рамках проєкту EU4Culture.

У лютому цього року розпочалося створення Дорожньої карти культурного розвитку Одеси. Мета — визначити шляхи перспективного розвитку, що дозволить створити документ, який стане фундаментом для оновлення культурної діяльності в нашому місті. Як визначають організатори, «Дорожня карта — важливий інструмент культурної трансформації не лише для експертного середовища, але й для усіх мешканців Одеси, бо нам усім потрібно розуміти філософію культурних змін та вектори руху». Вже влітку готовий документ «Дорожня карта культурного розвитку Одеси» буде презентований громадськості.

Мабуть, основний висновок, який можна було зробити по завершенні стратегічної сесії, — це нагальна потреба у перезавантаженні міфів Одеси. Адже частина з них має негативну конотацію (тобто почуття, що виникає в результаті асоціацій з самим словом) або навіть використовуються в інформаційній війні Росії проти України.

Але аналіз опитування стейкхолдерів засвідчив сильну тенденцію підтримувати розвиток Одеси як українського, європейського та багатонаціонального міста. Бачення Одеси як спадкоємиці радянської або імперської епохи має меншу підтримку. Ці дані можуть свідчити про бажання респондентів бачити майбутнє Одеси в контексті європейських цінностей та з визнанням її української ідентичності, при цьому не відкидаючи її історичне мультикультурне надбання.

Автор: Олег Суслов

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018