|
Брудні гроші на відходах
25.07.2024 / Газета: Чорноморські новини / № 29(22507) / Тираж: 8525
Щорічно у світі прибуток від незаконної утилізації відходів складає 10—12 млрд доларів США. Такі дані FATF — Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей. Ці суми співмірні з прибутками в інших основних сферах злочинності, таких, наприклад, як торгівля людьми. Відходи, зазначається на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (https://mepr.gov.ua), зазвичай мають від’ємну вартість — підприємствам доводиться витрачати кошти, щоб поводитися з ними безпечно і не завдавати шкоди навколишньому середовищу. Тому деякі компанії експортують їх в інші країни з менш суворими екологічними стандартами або незаконно захоронюють чи утилізують. У світі склалося кілька основних центрів «приймання» різних видів відходів. Згідно зі звітом ООН «Стан знань про злочини, що мають серйозний вплив на навколишнє середовище», відходи пластику та паперу транспортуються переважно в Китай. Такі країни, як Гана, Нігерія, Єгипет, Сомалі та Сенегал, приймають брухт, старі автомобілі і побутову техніку. Буркіна-Фасо, Гана, Сенегал, Китай, Індія та В’єтнам — відходи електричного й електронного обладнання. Туніс, Індія, Албанія — текстильні відходи. «Швидка» мода та споживацька культура призвели до того, що тільки в ЄС щороку утворюється близько 5,8 млн тонн текстильних відходів. За даними Агентства з охорони довкілля (EPA), лише 15% таких відходів у світі переробляється, а решта потрапляє на сміттєзвалища. Серед найпопулярніших злочинні схем у поводженні з відходами, як зазначає Міндовкілля, такі: • нелегальне захоронення. Коли підприємства чи окремі особи скидають непотріб у невстановлених місцях, щоб уникнути витрат на легальну утилізацію. Наприклад, у 2018 році в Італії поліція виявила мережу підприємств, які незаконно викидали відходи в покинутих кар’єрах, річках та на нелегальних сміттєзвалищах; • нелегальний експорт. Скажімо, у 2019 році в Індонезії було виявлено близько 100 контейнерів з відходами, які були незаконно ввезені з Канади, США, Австралії та Німеччини. Більшість з них були задекларовані як вторинна сировина, але насправді містили змішані відходи, включаючи токсичні речовини; • маніпуляції з документами та фальсифікація звітності. Один з прикладів: у 2020 році в Китаї було викрито підприємство, яке фальсифікувало документи про утилізацію відходів, щоб уникнути високих витрат на їх безпечну переробку. Скидали небезпечні відходи в довкілля; • участь організованих злочинних угруповань у сфері управління відходами. Ця проблема відома багатьом країнам світу. Такі угруповання намагаються знайти та використати слабкі місця в регуляторних системах. Автор: -
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Останні моніторинги:
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 19.12.2024 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018 |