ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Глава МОЗ: в Украине за сутки выявлено 990 новых случаев COVID-19, умерло от этой болезни 13 человек
12:28 / 03.08.2020
Здравоохранение

ОДЕССА, 03 АВГУСТА 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.

Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.

В сообщении ведомства сказано:

▪️ За минулу добу захворіло 990 осіб, з них 91 дитина та 44 медпрацівники. Госпіталізовано 158 людей. За останню добу в Україні зафіксовано 13 летальних випадків. Одужали 333 пацієнти.

▪️ Загалом за весь час пандемії в Україні захворіло 73 158 людей, з них 5163 дитини, а також 8799 медпрацівників.

▪️ При цьому загалом одужало 39 876 осіб, летальних випадків — 1738.

▪️ За попередню добу загалом здійснено 11 714 тестів, з них 8523 дослідження — методом ПЛР і 3191 — методом ІФА.

▪️ За останню добу найбільшу кількість випадків зареєстровано у Львівській (138) та Івано-Франківській (119) областях і в місті Києві (102).

▪️ В Україні чітко визначений алгоритм належності тієї чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до різних рівнів епідеміологічної небезпеки, від зеленого до червоного. Повноваження щодо встановлення цих обмежень належать виключно Комісії ТЕБ та НС, яка й визначає різні рівні безпеки. Органи місцевої влади можуть тільки посилювати епідеміологічні обмеження, але в жодному разі не пом'якшувати.

▪️ На територіях, віднесених до червоного рівня небезпеки, припиняється робота громадського транспорту. Тобто перетин меж таких районів можливий лише власним транспортом, при цьому в автомобілі має бути не більше 5 осіб, за винятком дітей до 14 років.

▪️ Цього тижня МОЗ починає активне обговорення теми трансплантації. Щороку в Україні потребує трансплантацій органів близько 5 тисяч людей. Держава досі відправляє громадян для проведення таких операцій за кордон, при цьому в нас достатньо фахівців і можливостей, щоб робити трансплантації в Україні. Роблячи такі операції в нашій державі, медики зможуть допомогти значно більшій кількості людей, адже трансплантація органів та кісткового мозку в Україні коштує набагато дешевше, ніж за кордоном.

▪️ При МОЗ створено окремий підрозділ високотехнологічної медицини, який опікується питанням трансплантації. Верховна Рада ухвалила закон, який відкрив можливості для розвитку системи трансплантації в Україні. Однак потрібно ще прийняти велику кількість нормативних актів, щоб система трансплантації працювала у правовому полі. Наразі МОЗ розробляє постанови уряду, накази міністерства, які зроблять це можливим.

▪️ У міністерстві є чіткий план розвитку системи трансплантації, розрахований на 2 роки. Головними КРІ в цьому напрямку роботи є кількість проведених трансплантацій та кількість видів трансплантацій, які будуть здійснюватись у країні.

▪️ В Україні вже працює пілотний проєкт з трансплантації. Згідно з постановою уряду, до нього долучились 24 медичні заклади, які зможуть робити трансплантації: 6 з них можуть робити трансплантації кісткового мозку, а решта — органну трансплантацію.

▪️ МОЗ розрахувало тарифи на всі послуги та складові, які виникають при трансплантації. Розрахунки здійснювались разом з фахівцями, які займаються трансплантацією, щоб урахувати всі без винятку складові.

▪️ Міністерство приділяє велику увагу трансплантації кісткового мозку. Минулого тижня відкрито спеціалізоване відділення в “Охматдиті”. Завдяки цьому зросте кількість дітей, яким буде трансплантовано кістковий мозок в Україні. Для цього у лікарні є все необхідне сучасне обладнання та кваліфіковані фахівці.

▪️ МОЗ також працює над створенням єдиної державної інформаційної системи з питань трансплантації, яка поєднає донорів та реципієнтів. Тобто якщо людині потрібна трансплантація, завдяки цій системі для неї можна буде швидко знайти відповідного донора.

▪️ Мета міністерства — за 2-3 роки досягти “трансплантаційної незалежності”, щоб надавати громадянам України необхідну медичну допомогу й не змушувати їх перебувати в закордонних чергах.


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
19:44 30.04.2024
18:44 30.04.2024
17:15 30.04.2024
16:40 30.04.2024
15:21 30.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.968