ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Міськрада Одеси: поради щодо уникнення пожеж через альтернативні джерела світла та тепла
16:25 / 29.11.2022

ОДЕСА, 29 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Одеська міська рада поширила рекомендації щодо того, як уникнути пожежі під час використання альтернативних джерел світла та тепла.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).

В повідомленні міськради сказано:

В умовах планових, аварійних або екстрених вимкнень електропостачання та опалення українці використовують інші джерела тепла та світла – генератори, газові балони, буржуйки тощо.

Далі – поради, як подбати про пожежну безпеку й використовувати прилади такого типу без загрози для здоров’я та життя.

Основні правила протипожежної безпеки

• Обов’язково придбайте вогнегасник. Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, вогнегасники мають бути у вашому під’їзді, бажано – на кожному поверсі або принаймні на найвищих поверхах будинку (якщо це багатоповерхівка). Ви можете ініціювати закупівлю вогнегасників, заручившись підтримкою інших сусідів.

• Перевірте, чи не заблоковані аварійні виходи у вашому будинку (для багатоповерхівок). Наполягайте, аби компанія, яка керує будинком, подбала про його деблокаду або самоорганізуйтесь і зробіть це разом із сусідами.

• Якщо є можливість, удома встановіть пожежну сигналізацію. Її місце – у зонах з найвищою пожежною небезпекою (наприклад, у кухні). Це можуть бути датчики, що реагують на дим, полум’я або підвищення температури.

• Особливу увагу приділяйте дітям: не дозволяйте їм використовувати електроприлади та відкритий вогонь. Нагадайте дітям правила протипожежної безпеки. Аби їм було цікаво вивчити правила, придбайте книгу-лепбук “Пожежна безпека”, розроблену для Нової української школи (видавництво “Ранок”) або будь-яку іншу, де ці правила пояснюються в легкій формі та супроводжуються ілюстраціями.

• Якщо під час вимкнення електроенергії ви перебуваєте вдома, вимкніть з розеток усі електроприлади. Це допоможе уникнути їх пошкодження через перепади напруги, особливо це стосується обігрівального обладнання та електроплит.

Також можна придбати й встановити стабілізатор, який допоможе захистити прилади від перепаду напруги. У разі, якщо напруга різко знизиться або навпаки – зросте, реле відімкне подачу струму до моменту стабілізації.

Як безпечно користуватися газовими пальниками

1. Купуйте лише сертифіковані пальники й балони в ліцензованих точках продажу.

2. Завжди перевіряйте цілісність балончика. Чи не витікає газ, коли ви ним не користуєтесь, можна перевірити за допомогою мильного розчину. Для цього необхідно нанести мильний розчин на місця, де можливий витік. Якщо десь з’являються мильні бульбашки, це свідчить про витік газу в цій зоні.

3. Неухильно дотримуйтесь інструкції від виробника.

4. Використовуйте пальник у приміщенні, де є вентиляція. Провітрюйте приміщення.

5. Тримайте балони подалі від сонячних променів та від дії високих температур.

6. У жодному разі не встановлюйте газовий пальник або туристичні плитки з газовими балонами на поверхні електроплит або інше обладнання, яке може нагріватися.

Як безпечно використовувати свічки

1. Запалені свічки тримайте на безпечній відстані від одягу, штор, книжок та інших легкозаймистих речей. Не залишайте їх без нагляду.

2. Не ставте свічку в безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців.

3. Не використовуйте свічку як нічник або під час сну.

4. Не виготовляйте саморобні прилади для освітлення або зігріву, якщо не впевнені в їх безпечності. Використовуйте імпровізовані прилади на основі свічок тільки під постійним наглядом.

Як безпечно використовувати генератори

1. Купуйте тільки сертифіковані генератори й тільки в ліцензованих точках продажу.

2. Неухильно дотримуйтесь інструкції від виробника.

3. Використовуйте генератори та паливо тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон та дверей. Не встановлюйте генератор на балконі.

4. Тримайте генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення: дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.

5. Перед заправкою треба дати генератору охолонути, щоб уникнути спалаху палива.

6. Детектори чадного газу допоможуть його вчасно розпізнати й уникнути отруєння.

Як безпечно використовувати пічку

1. Перед використанням пічного опалення на підлозі з горючих матеріалів прибийте металевий лист розміром 50х70 перед топковими дверцятами.

2. Доглядайте за пічкою: очищайте димоходи протягом опалювального періоду й не допускайте її перегріву. Стежте, щоб у стінках печей і димарів не було тріщин.

3. Не користуйтеся легкозаймистими рідинами для розпалу печей та не зберігайте їх перед топковим отвором.

4. Не залишайте розпалену пічку без нагляду та не просіть дітей наглядати за нею.


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
23:31 30.04.2024
19:44 30.04.2024
18:44 30.04.2024
17:15 30.04.2024
16:40 30.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.912