ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ЗАЛЕЖНІСТЬ ПЕНСІЇ ВІД СТРАХОВОГО СТАЖУ ТА ЗАРПЛАТИ
05.03.2015 в 12:03
ПФУ

Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси доводить до відома керівників підприємств, роботодавців та працівників, які прагнуть бути соціально захищеними та впевненими у завтрашньому дні – звертайте увагу на умови працевлаштування, нарахування та виплату заробітної плати.

Дотримання законодавства з питань мінімальної заробітної плати та її легалізація–основні умови соціальної захищеності населення. Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж–це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року–єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

Мінімальний страховий внесок на рік розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік. Так, на 2015 рік, наприклад для фізичних осіб-підприємців, мінімальна сума єдиного внеску становить (1218 грн. х 34,7% ) 422 грн. 65 коп. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов”язкове державне соціальне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати єдиного соціального внеску), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку пенсії.

Якщо сума нарахованої заробітної плати з якої сплачені внески менша за мінімальний рівень, то страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі. Погоджуючись на оплату 0,5 ставки мінімальної заробітної плати, Ви зменшуєте свій стаж рівно на половину.

Хотілося б звернути на це особливу увагу членів фермерських та особистих селянських господарств. Згідно частини першої ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» дану категорію населення не віднесено до переліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, але вони мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина перша ст. 10 Закону про ЄСВ), адже по досягненні пенсійного віку, всі люди без винятку, звертаються за призначенням пенсії. І прикро констатувати факти, коли людина не може реалізувати своє право на пенсію.

У котре хочемо нагадати, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця-це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу-соціальна захищеність найманого працівника.

Головний спеціаліст відділу надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб Омельян Н.О.

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
14:20 28.03.2024
14:08 29.02.2024
17:14 15.02.2024
11:55 09.02.2024
16:06 31.01.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.182