ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Водяні буйволи оселилися на острові Єрмаков, щоб зберегти природне багатство
22.05.2019 в 12:43
Водяні буйволи оселилися на острові Єрмаков, щоб зберегти природне багатство

Цього тижня на острів Єрмаков в Дунайському біосферному заповіднику випустили перше стадо водяних буйволів. Тварини були завезені в Придунав'я силами природоохоронної організації Rewilding Ukraine в рамках проекту «Відновлення водно-болотних угідь і степів регіону дельти Дунаю», щоб допомогти зберегти мозаїчні ландшафти і біорізноманіття острова.

Водяні буйволи, що близько 50 років тому мешкали в дельті Дунаю, знову повертаються в наш регіон. Це стадо було завезене із Закарпаття з долини річки Тиса, де на фермах ще зберіглося невелике поголів'я водяного буйвола. Вони були дбайливо зібрані екологом і активістом з Німеччини Мішелем Якобі. Раніше в Європі мешкав дикий європейський водяний буйвол, тому можна говорити про повернення (реінтродукцію) цього виду в екосистему дельти Дунаю.

«Водяні буйволи – чудові «архітектори» природи. Як великі травоїдні, вони проріджують чагарник і очеретяні зарості, створюють невеликі басейни і калюжі, в яких можуть селитися різні комахи, земноводні й риби. Також буйволи є неперевершеними розповсюджувачами насіння. Одна тварина може переносити в шерсті і травній системі насіння більше ніж 200 видів рослин. Ми очікуємо, що вони створять в дельті Дунаю таке середовище існування, яке не можуть створити інші тварини або люди», — коментує Михайло Нестеренко, виконавчий директор Rewilding Ukraine.

Транспорт цього стада з 7 водяних буйволів – перший із серії подібних заходів. У найближчі кілька тижнів запланований випуск на острів Єрмаков ще близько 10 водяних буйволів із Закарпаття і 15 диких коней породи коник, які прибули в Придунав'я з Латвії. Так як перший пробний транспорт пройшов добре, можна сподіватися, що й інші тварини прибудуть на місце призначення цілими і неушкодженими.

Олег Дьяков, експерт з відновлення Rewilding Ukraine, який супроводжував тварин, зазначає: «Тварини нормально перенесли дорогу, хоча спекотна погода і плавання на баржі по Дунаю не прийшлося їм до смаку. Після перших кроків по острову буйволи добігли до першої ж пристойної калюжі і почали активно «приймати ванну» з води і бруду, щоб знизити температуру тіла. Але варто відзначити, що при цьому тварини отримували задоволення і пустували, як діти. Буйволи – дуже розумні і соціальні тварини, вони тягнуться до людей і емоційно реагують на події».

Очікується, що великі травоїдні регулюватимуть рослинність і підтримуватимуть ландшафтне різноманіття острова, а також приваблюватимуть туристів в цей мальовничий природний куточок. Острів Єрмаков був відновлений до природного стану близько 10 років тому за проектом Всесвітнього фонду природи WWF. На даний момент він є однією з найбагатших за біорізноманіттям територій Дунайського біосферного заповідника, де мешкає безліч видів птахів, наприклад, кучерявий і рожевий пелікани, великий бугай, орлан-білохвіст й інші. Орендарі острова спільно з Rewilding Ukraine планують розвивати на острові туристичну інфраструктуру і зробити Єрмаков привабливою локацією для екотуризму.

• Відео кліп (автор: Олександр Куракін)

на Facebook https://www.facebook.com/rewildingUA/videos/1770244096341148/

Корисні посилання:

• Сторінка Rewilding Ukraine на Facebook https://www.facebook.com/rewildingUA

• Веб-сайт Rewilding Europe https://rewildingeurope.com

Rewilding Europe та Rewilding Ukraine

Європейська природоохоронна організація, яка працює у більш ніж 10 країнах, впроваджуючи у своїй роботі підхід рівайлдингу. В Україні організація діє у дельті Дунаю через місцевого партнера – Rewilding Ukraine. Місія організації: зробити Європу більш диким місцем, що надає більше простору дикій природі, біорізноманіттю та природним процесам.

Що таке rewilding (рівайлдінг)? Це прогресивний підхід до збереження природи. Мова йде про те, щоб дозволити природі самій піклуватися про себе, щоб природні процеси самі формували землю та море, відновлювали пошкоджені екосистеми та деградовані ландшафти, створювали дикі, більш біорізноманітні місця існування.

А ми тільки трохи допомагаємо у цьому шляхом відновлення правильних природних умов, наприклад, прибираючи дамби, що стримують ріки, сприяючи відновленню лісу чи повертаючи на природні території види, які існували тут до винищення людиною.

Проект «Відновлення водно-болотних угідь і степів регіону дельти Дунаю»

Найбільший проект з відновлення природи, що був коли-небудь реалізований в Дунайському регіоні. Проект прискорить відновлення природних ландшафтів дельти, їх флори і фауни на площі понад 40 000 гектарів (400 квадратних кілометрів) на території трьох країн: Румунії, України та Молдови. А також зміцнить прикордонне співробітництво в регіоні, надасть підтримку біосферним заповідникам в трьох країнах і принесе користь місцевим громадам за рахунок розвитку сталої економіки на основі природи.

Поєднання відновлення з природним випасом призводить до створення більш різноманітних мозаїчних ландшафтів. На вже відновлені території, наприклад, на острів Єрмаков, у заплаву озера Картал біля села Орлівка, будуть повернуті (реінтродуковані) великі травоїдні тварини, в тому числі дикі види (благородний олень, кулан) і деякі домашні породи (коні породи Коник, туроподобна худоба і водний буйвол).

Проект буде залучати місцеві громади, приділяючи особливу увагу розвитку і підтримці сталого використання природних ресурсів (таких як рибальство) і екологічного туризму. Проект також включає підтримку бізнесу, заснованого на сталому використанні природи.

Проект реалізується міжнародною природоохоронною організацією Rewilding Europe, а також місцевими партнерами: в Україні основними є Rewilding Ukraine, Дунайський біосферний заповідник, в Румунії – Rewilding Danube Delta, Біосферний заповідник дельти Дунаю, в Молдові – НУО Verde e Moldova. Проект фінансується програмою «Заповідні ландшафти».

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
YANKEE, WELCOME! КАК ВЫВОД АМЕРИКАНСКИХ ВОЙСК ИЗ ГЕРМАНИИ УСИЛИТ ЮЖНЫЙ ФЛАНГ НАТО
Постепенно и последовательно Соединенные Штаты увеличивают свое присутствие в Черноморском регионе. Это крайне важный момент для Украины, ведь усиление присутствия НАТО и США – один из факторов, косвенно влияющих на безопасность страны

XXI Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині»
На виконання обласної комплексної програми «Культура Одещини 2020-2022 роки» 6-9 серпня 2020 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України Одеська національна наукова бібліотека, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Українського інституту книги та Української бібліотечної асоціації проводять XXI Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині».

 

Последние новости:
15:26 10.07.2020
14:35 08.07.2020
17:46 24.06.2020
13:55 24.06.2020
18:11 22.06.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.048