|
Нові видання. Німці Півдня України: Історія і сучасність
13.01.2010 / Газета: Український Південь / № 1(845) / Тираж: 3000
Україна — багатоетнічна країна. Різні за походженням і культурою етнічні спільноти багато віків жили в умовах українського середовища. Одним із основних місць зосередження німців на українській території став південний регіон. Створення німецьких національних районів, вивчення становища німецьких колоністів під час Першої світової війни, економічних змін, системи їх господарювання, особливостей етнокультурного життя німецьких колоній в період НЕПу, здійснення масових репресій серед німецького населення в період тоталітарного режиму, особливостей становища в часи німецько-румунської окупації 1941-1944 рр., а також в період незалежності України — ці історичні процеси довгий час потребували наукового аналізу. Саме вищезазначеним проблемам і присвячена монографія авторського колективу у складі Шитюка М.М. (керівник), Шкварця В.П., Козирєвої М.Е., Ніколаєва І.Є., Хрящевської Л.М., Оборонька І.В. Автори об'єднали зусилля для розробки проблем, що довгий час перебували поза увагою дослідників. Зріс і суспільний інтерес до вивчення минулого земель, що входили до складу сучасного Півдня України. У 2009 р. минає 200 років з часу заснування німецьких колоній у Південній Україні. Дана робота є першим комплексним дослідженням, де на конкретному матеріалі розкривається колонізація німцями Північного Причорномор'я і Приазов'я, особливості сільського виробництва, промисловості, ремесел, торгівлі у колоніях. Німецькі переселенці приносили на українські землі не лише трудові методи господарювання, а й вищі форми суспільних відносин між людьми, організацій виробництва та соціального захисту населення, релігійну терпимість, дружне і мирне співжиття з нацією, на землях якої вони проживають. Авторська група цілком обгрунтовано визначила хронологічні межі дослідження — кінець 18-го-початок 21 століття, період, який охоплює час від появи першої групи менонітів у Південній Україні (1789) і до 2008 року, що дає можливість дослідити особливості життєдіяльності німецького населення в умовах незалежності України. У монографії на основі вивчення праць вітчизняних і зарубіжних дослідників зроблено узагальнення, вирішено чимало наукових проблем, визначено коло питань, які потребують подальшого вивчення, введено широке коло архівних документів, на основі яких показано і становище німецького населення в роки Другої світової війни, життя і діяльність німецького населення період незалежності держави, бо саме третій історіографічний етап характеризується поглибленням аналізу архівних джерел, розробкою соціально-економічних аспектів німецького населення Півдня України. Це не тільки посилило інформативність дослідження, а й сприяло підвищенню її загального наукового рівня. Більшість порушених авторами проблем висвітлено повністю, головні висновки дослідження обгрунтовані. Безперечно, монографія стане у нагоді науковцям, краєзнавцям, студентській молоді, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю. Автор: А. Погорєлов, к.і.н., університет ім. В.О. Сухомлинського
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015 |