ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Відроджена традиція
19.04.2011 / Газета: Рідне Прибужжя / № 43(3077) / Тираж: 6008

Писанка — одна зі стародавніх форм українського народного розпису, в якій наші предки втілювали свої прагнення, вірування, світогляд. Це символ весни, сонця, повернення природи до життя.

Писанки зазвичай виготовляли навесні, перед Пасхою. Сільські дівчата і жінки, монастирські ченці й іконописці, міські панночки, пекарі та інші люди розписували яйця, готуючись до Великодніх свят. Тому й техніка декорування різнилася. На селі яйця фарбували в один колір, інколи продряпували візерунки, орнаментували воском і фарбували у кілька кольорів, тоді як у місті вдавалися до різних штучних способів — наклеювали шматки кольорового паперу, фольги, тканини, нитки тощо. Так і виникали дряпанки, вощанки, традиційні писанки, мотанки.

Відновити традицію декорування яєць вирішили співробітники Миколаївського обласного краєзнавчого музею і започаткували конкурс «Барвиста писанка», який цього року проходить уже втретє. Представили на конкурс свої роботи учні зі шкіл та позашкільних закладів Миколаєва, Южноукраїнська, Очакова, Вознесенська, а також Арбузинського, Баштанського, Снігурівського, Доманівського, Новоодеського та Кривоозерського районів. Усього — майже 250 робіт. А тому членам журі, серед яких директор краєзнавчого музею В.А. Михайлов, голова Миколаївського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Л.О. Лістунова, мистецтвознавець Н.О. Кухар-Онишко та інші знавці декоративно-ужиткового мистецтва, було нелегко визначитися з кращими. Тут демонструвалися і традиційні писанки, і вощанки, й мотанки, і роботи, виконані у техніках квілінг, бісероплетіння, були й цілі панно та декоративні композиції. Та все ж призи знайшли своїх переможців, і 14 квітня у приміщенні краєзнавчого музею відбулася урочиста церемонія нагородження.

У віковій категорії 6-10 років перше місце посіли учні 3-Б класу Миколаївської школи-інтернату № 3, друге місце дісталося братам Здражевським із с. Юр'ївка Снігурівського району, третє — гуртку «Писанка» Миколаївської ЗОШ № 39.

У другій віковій групі (10-14 років) перемогу виборола Діана Шпак з Баштанського району, друге місце — Катерина Чернієнко з м. Южноукраїнська, третє поділили між собою Ольга Мірошник, учениця Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості, подруги Альона Катрук та Аліна Мамалиженко з Арбузинського району, а також учасниці гуртка «Мальви» миколаївського Палацу творчості учнів.

Серед найстарших (14-20 років) перший приз отримала Марина Позднякова з «Академії дитячої творчості, а друге місце посіли вихованці Радсадівського соціально-реабілітаційного центру «Родинний дім».

- У цьому музеї, — зауважила під час нагородження переможців начальник управління культури обласної держадміністрації Світлана Гладун, — зберігається величезна кількість експонатів, які ще наші бабусі й прабабусі використовували. Це наша з вами історія. І я сподіваюся, що скоро ваші роботи теж стануть музейними експонатами, і вже ваші діти за ними вивчатимуть нашу історію та наш побут.

Автор: Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020