ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




У одеській бібліотеці підготували виставку, присвячену Міжнародному дню глухих
16:57 / 27.09.2022

ОДЕСА, 27 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Юнацький абонемент бібліотеки №7 ім. І.П. Гайдаєнко підготував виставку- огляд, присвячену Міжнародному дню глухих «Почути без звуку».

Як передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я», про це йдеться на Фейсбук-сторінці Департаменту культури і туризму Одеської міської ради.

В повідомленні, розміщеному на сторінці Департаменту, сказано:

Цей день був заснований в 1951 році на честь створення Всесвітньої федерації глухих. В Україні цей день відмічається 27 вересня. Мета свята – привернення уваги громадськості до потреб людей, які втратили слух. Ці люди потребують уваги, особливої турботи. За даними ВОЗ різними порушеннями слуху страждають біля 650 мільйонів людей. Всесвітня організація глухих робить акцент на дотриманні прав людей з порушеннями слуху, їх соціальну реабілітацію в сучасне суспільство, підвищення рівня їх освіти, а також доступність до інформаційних технологій і послуг. На планеті існує багато різних мов. Але є ще одна форма спілкування – це мова поглядів і жестів. Всесвітня федерація глухих для спілкування на різних заходах розробила жестуно -систему жестів. Це було зроблено для того, щоб знайти спосіб спілкування між учасниками різних міжнародних заходів глухих. Перший словник Жестуно був опублікований у 1965 році і містив 300 жестів. 3 -тє видання 1975 року включало вже 1500 жестів.

В цей день також згадують знаменитого француза – абата і письменника Шарля-Мішеля де л’Єпе – одного з співзасновників сурдопедагогіки, засновника жестової мови. Проблеми глухих людей підіймались і в творах художньої літератури. Це роман Карсона Маккалерса «Серце – самітній мисливець», роман Харпер Лі «Вбити пересмішника», Родріго Кортес «Садівник». Проблема глухих людей підіймається в книгах Олівера Сакса «Зримі голоси», Джеймса Герберта «Святиня», Олени Келлер «Історія мого життя». В книзі Валі Єнгаличева і Іллі Горелова «Безмовний знак» розповідається про проблеми спілкування без допомоги слів.

Чи можливо рахувати фізичні відхилення причиною нещастя людини? Існує багато прикладів, коли люди, не дивлячись на свою глухоту, досягли визнання оточуючих, подолали життєві негаразди, зробили неоціненний вклад в розвиток суспільства і просто жили гармонійним повноцінним життям.

Людвиг Ван Бетховен – знаменитий композитор, диригент, піаніст. Глухота, яка його уразила, стала не тільки життєвою трагедією, але й безцінним даром – вона розкрила неймовірний внутрішній слух композитора, він написав безліч шедеврів. Томас Єдісон – відомий американський винахідник, Віктор Гюго – французький письменник, Клод Андре Десен – скульптор, Франциско Гойя – іспанський художник – всі вони мали вади слуху, не дивлячись на це, творили шедеври, про які знає весь світ. Завідувачка юнацьким абонементом Тетяна Рогач розповіла, що цей день передбачає повагу, прийняття і правильне розуміння людей з вадами слуху, і треба бути чуйними, доброзичливими, толерантними до людей з особливими потребами. Адже доброта це те, що може почути глухий і побачити і сліпий. Читачі з цікавістю знайомились з матеріалами виставки, ділились своїми враженнями. Запрошуємо до нашої бібліотеки – цікаві книги чекають на вас.


Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні новини:
13:31 29.04.2024
12:04 29.04.2024
11:57 29.04.2024
10:41 29.04.2024
10:11 29.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.962