ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Кіберполіція: викрито злочинні угруповання, які займались банківським шахрайством
09:45 / 06.12.2024
Правоохоронні органи

ОДЕСА, 06 ГРУДНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Українські правоохоронці припинили діяльність організованих злочинних груп, учасники привласнювали кошти з банківських рахунків українців.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили у пресс-службі департаменту кіберполіції Національної поліції України.

В повідомленнях правоохоронців сказано:

Понад півмільйона гривень збитків: кіберполіцейські Дніпропетровщини затримали зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців

У такий спосіб зловмисники отримували доступ до онлайн-банкінгу жертв і привласнювали їх заощадження. Фігурантам оголошено про підозри і обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно з працівниками слідчого управління ГУНП в області під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпро припинили протиправну діяльність злочинної групи з Кривого Рогу. Фігуранти організували схему з шахрайського заволодіння коштами з банківських рахунків громадян шляхом перевипуску сім-карток.

Встановлено, що фігуранти під виглядом працівників одного з мобільних операторів телефонували українцям і за допомогою методів соціальної інженерії виманювали конфіденційну інформацію для перевипуску сім-карток.

Отримавши доступ до фінансових номерів жертв, зловмисники входили до системи онлайн-банкінгу і виводили кошти клієнтів. У подальшому гроші обготівковувалися в банкоматах і терміналах Кривого Рогу.

У такий спосіб фігуранти завдали потерпілим збитків на суму понад півмільйона гривень. Наразі повне коло потерпілих і загальна сума збитків встановлюється.

Поліцейські за силової підтримки Роти поліції особливого призначення та бійців підрозділу КОРД провели низку обшуків за адресами реєстрації та проживання членів злочинної групи, а також у їхніх автомобілях. Вилучено компʼютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, автомобілі та чорнові записи й інші речові докази, які підтверджують причетність даних осіб до скоєння злочинів.

Слідчі Дніпропетровщини повідомили організатору та трьом його спільникам про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. На час розслідування Індустріальний райсуд м. Дніпро обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Тривають слідчі дії з метою встановлення можливих співучасників зловмисників.

Викриттю зловмисників сприяли співробітники служби безпеки АТ КБ «ПриватБанк».

***

Кіберполіцейські Львівщини знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців

Зловмисники розсилали фішингові посилання, за допомогою яких отримували доступ до інтернет-банкінгу жертв. У такий спосіб аферисти привласнили щонайменше 800 тис. грн. Наразі шістьом фігурантам слідчі повідомили про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України.

Кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчими слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова припинили діяльність злочинної організації, серед членів якої були громадяни білорусі та рф.

За допомогою фішингових посилань зловмисники викрадали кошти з банківських рахунків громадян. «Працювали» ділки за кількома схемами та мали доступ до розгалуженої мережі дропів.

До прикладу, фігуранти створювали сайти-двійники відомих українських маркетплейсів, а також урядових та благодійних організацій. За допомогою соцмереж і месенджерів вони розповсюджували посилання на відповідні фішингові ресурси. Потенційних жертв переконували ввести фінансові дані на підконтрольних ресурсах під приводом отримання грошової допомоги нібито від Президента України, ООН, UNICEF та інших організацій.

Ще один злочинний сценарій передбачав виманювання конфіденційної інформації у користувачів маркетплейсу за допомогою фішингу шляхом обіцянки вигідних торгівельних пропозицій.

Перейшовши за фішинговим посиланням і ввівши на таких ресурсах свої персональні дані, потерпілі фактично надавали фігурантам доступ до своїх онлайн-банкінгів, звідки зловмисники надалі виводили грошові кошти на рахунки дропів. Для підтвердження фінансових операцій зловмисники телефонували потерпілим від імені нібито працівників банків і переконували їх у безпечності цих транзакцій.

За попередніми даними, орієнтовна сума завданої потерпілим шкоди складає близько 800 тис. грн.

Правоохоронці провели низку обшуків за місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів на території Львова та Львівської області. Відтак вилучено десятки одиниць комп’ютерної техніки та комплектуючих, мобільні телефони, банківські та сім-картки, автомобіль преміумкласу та інші речові докази злочинної діяльності.

Організатора злочинного угруповання та трьох його спільників поліцейські затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі повідомили фігурантам про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України відповідно до їхніх ролей: за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство), ч. ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Ще двом зловмисникам слідчі оголосили підозру заочно. Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють всіх причетних до діяльності злочинного угруповання осіб, остаточну кількість потерпілих, а також суму завданих збитків.

Крім цього, поліцейські перевіряють підозрюваних на причетність до розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке надавало можливість прихованого віддаленого контролю ґаджетів потерпілих.

Викриттю зловмисників сприяли співробітники служби безпеки АТ КБ «ПриватБанк».


Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні новини:
14:36 22.01.2025
13:25 22.01.2025
12:29 22.01.2025
11:34 22.01.2025
10:32 22.01.2025


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 1.462