ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Країна пільговиків
19.08.2010 / Газета: Новий день / № 34 / Тираж: 36600

Ще трохи, і в чергах за соціальною допомогою стоятиме кожен. Дорожчає газ, а за ним — уся комуналка. Зростає вартість продуктів харчування, взуття, одягу, побутової техніки. Підвищуються тарифи на транспорт. Згідно зі статистикою, сьогодні на пільгу претендує кожен четвертий українець. Не за горами час, коли на соціальний захист претендуватимуть дев'ять з десяти громадян. Чи витримає таке навантаження бюджет країни?

В уряді стверджують, що підстав для хвилювань немає, і приймають чергову постанову щодо посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг.

— Відповідно до-рішення уряду, з 1 серпня нинішнього року плату громадян за житлово-комунальні послуги, при призначенні житлової субсидії, зменшено з 20 до 15 % середньомісячного сукупного доходу. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян, та для сімей, до складу яких входять інваліди першої чи другої групи або діти до 18 років, і середньомісячний сукупний дохідна одну особу не перевищує 50 % прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, розмір витрат зменшено з 15до 10% середньомісячного сукупного доходу, — роз'яснила особливості змін Євгенія Ши-ліна, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації.

За словами Євгенії Анатоліївни, обов'язковий платіж за житлово-комунальні послуги для непрацездатних осіб при одержанні субсидій буде зменшено на третину, а для працездатних громадян — на чверть. Значно буде спрощений і порядок оформлення субсидій.

— Для призначення житлової субсидії громадяни надаватимуть такі документи: заяву, декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні; довідки про доходи кожної зареєстрованої особи, які підтверджують інформацію про доходи, надані у декларації. Це стосується працездатних осіб, — уточнює Євгенія Шиліна.

Як бачимо, бюрократична процедура скорочена до заяви та двох довідок. А пенсіонерам взагалі не потрібно надавати довідки про розмір пенсії, інформацію про їхні доходи органи соціального захисту одержать з відділень Пенсійного фонду. Пакети документів для призначення субсидій будуть розіслані поштою всім пенсіонерам. У кожному конверті буде зразок і бланк заяви та зразок і бланк декларації про доходи, які пенсіонери зможуть заповнити, не виходячи з дому.

— Ми обслуговуємо по області 311 тисяч пенсіонерів, із них 215372 одержать від нас через відділення Укрпошти конверти, в які будуть вкладені бланки заяви та декларації, а також конверт для того, щоб відправити ці документи за вказаною на ньому адресою, — зазначила Зінаїда Лазарева, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області. — Звичайно ж, допоможемо всім, хто звернеться до нас за роз'ясненнями. Прийдемо додому, допоможемо заповнити бланки заяв тим, хто цього дійсно потребує. У нас в області проживають 44 пенсіонери, яким 100 і більше років.

Длячих, хто вже отримує субсидії, перерахунок раніше призначених субсидій буде проведено автоматизовано. Безготівковою субсидією на житлово-комунальні послуги в нашій області сьогодні користується 6541 сім'я. За підрахунками головного управління праці та соціального захисту населення, з підвищенням ціни на газ кількість одержувачів субсидії збільшиться вдвічі.

Спеціалісти стверджують, що програма житлових субсидій реалізується сьогодні в усіх європейських країнах.

— Якщо за комуналку доводиться платити 15—20 % від суми місячного прибутку, держава зобов'язується доплатити різницю, — пояснює старший спеціаліст із соцзахисту правління Всесвітнього банку в Україні Катерина Петріна. — Але у Європі грошові ресурси програми скеровують на допомогу найбіднішому населенню, на відміну від нас, де підтримують середній клас. Не гребують скористатися цією можливістю і заможні люди. Ще менш ефективна програма пільг. Серед людей, які їх отримують, є забезпечені громадяни, яким за комунальні послуги нараховують у 100—500 разів більші суми, ніж малозабезпеченим.

Візьміть двох ветеранів війни: один живе у місті у великій квартирі і витрачає на оплату комуналки тисячу гривень на місяць, з яких 50%, тобто 500 гривень, компенсує держава. Інший ветеран проживає у віддаленому селі, без вигод — платить хіба що за електрику 50 гривень на місяць. Держава компенсує йому половину суми — 25 гривень відповідно...

Це не означає, що пільги ветеранам та іншим категоріям населення треба скасувати. Але їх треба замінити на справедливу допомогу, бо і один, і другий ветеран мають однакові заслуги, але перший не потребує державної підтримки, а другий — потребує. Також пільгами користуються судді, прокурори, депутати тощо...

Чиновники нас заспокоюють: черг при оформленні субсидій не повинно бути. Адже в кожному районі створюються робочі комісії з надання субсидій і навіть спеціальні штаби з надання цього виду допомоги. Звісно ж, вони мають бути забезпечені всіма необхідними технічними засобами: комп'ютером, телефоном, доступом до мережі інтернет — для надання щоденних звітів регіональному штабу. В обов'язковому порядку запроваджуються «гарячі» лінії, які працюватимуть щодня з 7.00 до 19.00, крім вихідних. На обласному рівні така лінія вже працює: 46-73-11. Телефонуйте!

Автор: Анатолій НІКОЛАЕВ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.029