ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Обіцяного п'ять років ждуть
24.03.2011 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

Від останніх виборів до місцевих рад нас відділяє вже майже 5 місяців, а от чи закін­чився етап «розкачки» депу­татів, досі сказати важко. Чим фактично жили громади після народного волевиявлення при новообраній місцевій владі і чи сподіваються дочекатися обі­цяного хоча б до кінця каденції своїх обранців, — таке опиту­вання громадської думки про­вели обласна організація Ко­мітету виборців України у співпраці з Херсонським цент­ром політичних та соціальних досліджень. Під час прес-кон­ференції було презентовано плід їхньої спільної праці — друкований «Політичний порт­рет Херсонщини»,я якому про­аналізовано передвиборні обі­цянки політичних партій, що пройшли до місцевих рад Херсо­на та області на виборах-2010, та представлені дані першого громадського моніторингу ро­боти депутатів місцевих рад. Ті з народних обранців, хто страж­дає забудькуватістю, можуть поновити в пам'яті обіцяне, а разом з ними і їхні виборці, які з нетерпінням чекають втілення запрограмованих «злетів» у діяльності своїх територіаль­них громад, за допомогою но­вого інтернет-ресурсу «Депута­ты и обещания». Його розробники зібрали та представи­ли всі тексти передвиборних програм, а також постійно по­повнюють блог новими ре­зультатами громадського спостереження за виконан­ням обіцянок. Титанічна за своїми обсягами праця гро­мадських активістів та волон­терів зосереджена на ретель­ному вивченні дотримання обіцянок народними обран­цями, адже понад 75% жи­телів області вважають важ­ливим виконання задекларо­ваних в передвиборних про­грамах цілей.

Завдяки презентованому проекту «Депутати обіцяли — громадськість контролює» вперше грунтовно системати­зовано наміри депутатів перед виборами і їх фактична реалі­зація. Звісно, кожна територі­альна громада має свої особ? ливості, однак прагнення по- літизувати вирішення гострих проблем місцевого значення тільки загострює їх. Тож рес­понденти найбільше схиляють­ся до думки, що депутатам різних політичних сил та мажо­ритарними варто консоліду­вати зусилля, а не розпорошу­ватися на «лінії партії». З-поміж кількох десятків задекларова­них глобальних проблем наразі справилися з подоланням лише по 1—2.1 це враховуючи, що опозиція суттєво втратила свій вплив на прийняття рішень, а всі важелі впливу пе­рейшли до сформованої сталої більшості. Втім це, за словами експертів, суттєво не вплинуло на ефективність роботи місце­вих рад. Скажімо, херсонців, як і 5 років тому, досі хвилюють проблеми низької якості кому­нальних послуг, поганий стан доріг, відсутність достатнього водозабезпечення, незадо­вільна робота громадського транспорту, неосвітлення ву­лиць, забрудненість територій, корумпованість міського чи­новництва тощо. І хоч різні партії та їх повпреди, йдучи на вибори, активно декларували свою здатність побороти ці та інші суспільні негаразди, за майже півроку роботи так нічого й не зрушили з місця. Хтось може зауважити, що для нового скликання рад, депу­татський корпус яких оновив­ся на 30—50% і тільки набуває досвіду, — це ще не термін. Але ж ті, хто просидів у депу­татських кріслах по 2—3 ка­денції і щораз обіцяє золоті гори, вотум довіри виборців давно перебрали.

Аналізуючи підтримання зв'язку між депутатами та ви­борцями, експерти вдалися до вивчення ситуації з прийомом громадян в округах. Не всі дотримуються цієї святая святих депутатської діяльності. Ска­жімо, лише 60% депутатів Херсонської міськради в день громадського моніторингу працювали на прийомі грома­дян. Помічено, що активність виборців у зверненні до своїх обранців є низькою саме через порушення депутатами гра­фіків прийому, неефективність реагування на звернення, відсутність громадських прий­малень або ведення прийому на робочих місцях з обмеже­ним доступом сторонніх осіб (режимних закладах), некорек­тне поводження з виборцями. Незрозуміло, для кого взагалі в такому разі працюють обран­ці, чиї інтереси представляють у радах і чи взагалі усвідомлю­ють усю відповідальність пе­ред тими, хто їх туди обрав?

Своїми думками щодо рівня ефективності робрти депу­татського корпусу поділилися заступник голови обласної ради Тамара Федько та секре­тар міської ради Зоя Бережна. Звісно, не з усіма висновками експертів вони згодні, втім, за­уважили, що чимало названих фактів недопрацювань з боку депутатів готові взяти на замі­тку, аби увунути в подальшій роботі.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016