ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




З Днем народження Україно!
29.08.2011 / Газета: Червоний промінь / № 34 / Тираж: 1300

Розказавши про спадщину України, не можу не згадати про неї нинішню. Яка ж вона є? Які асоціації викликає?

Сьогодні Україна — друга за розмірами країна в Європі і п'ята — за кількістю населення. «Житниця Європи», так називають її завдяки унікальному багатству — родючим чорноземам.

Для іноземних мандрівників її назва іноді викликає полярні асоціації. Для тих, хто тут ще не бував, це — формальні стереотипи: «Чорнобиль», «брати Клички», «Динамо Київ», «Шахтар», «помаранчева революція». Для тих, хто побачив цю країну зсередини, це — яскраві враження, такі, як «я здивований, наскільки сучасна і гарна ця країна», «основне моє враження від України — це люди — відкриті, щирі, гостинні та красиві».

Тут багато незвичайного для іноземців і, насамперед, тому, що нинішній день України — це часи бурхливого зростання. Тут стрімко зводяться міста, вирує бізнес-життя, народжуються нові таланти й амбіційні плани.

А ще, з понад 100 країн світу, які займаються космічною діяльністю, Україна впевнено тримає четверте місце після США, Росії, Франції. Потенціал української ракетно-космічної галузі високо оцінила Єврокомісія. До складу космічної галузі України входить близько ЗО підприємств, конструкторських бюро та інститутів. Українськими ракетоносіями за роки незалежності здійснено більш як 70 пусків та виведено на орбіти більше 130 космічних апаратів. Українські вчені беруть участь у 25 міжнародних наукових, а підприємства — в 50 комерційних проектах, найзначніші з яких «Морський старт», «Дніпро», «Циклон-4». Розроблений в Україні ракетоносій «Циклон» фахівці вважають найнадійнішим у світі.

Серед найяскравіших здобутків українського літакобудування — найбільший у світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». Ці «залізні птахи», що сконструйовані лідером літакобудування АНТК ім. Антонова, без перебільшення здійснили революцію на ринку авіаперевезень великогабаритних та надважких вантажів. їх поява змінила ідеологію проектування промислових установок, електростанцій, авіатехніки, різних видів транспорту. У 2001 році літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ установив більше як 124 рекорди.

Український спорт — це окрема сторінка досягнень моєї держави. Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім'я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Чимало перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в складі збірних команд СРСР з різних видів спорту. Легендами минулого століття є такі українські імена, як стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, яких було відзначено «золотим м'ячем» як найкращих футболістів Європи. Знана у світі й українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) — це найбільше досягнення в історії олімпіад. Усього українськими спортсмена- 1ми було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Сучасна /країна відкриває багато нових зірок, ['•які сяють на спортивному небосхилі сьогодні: боксерів-легенд Володимира і Віталія Кличків, яким на сьогодні немає рівних у світі, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсоно- ву, легкоатлетку Жанну Пінтусевич- Блок, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших, яких знають далеко за межами України. Що ж іще згадати про іменинницю? Україна — це історико-культурна скарбниця, яка створювалася впродовж тисячоліть як пращурами українського народу, так і десятками інших народів, що населяли ці землі. На теренах України є понад 125 тисяч пам'яток історії, археології, монументального мистецтва, 14 тисяч пам'яток містобудування й архітектури, 46 історико-культурних заповідників, численні музеї, в яких зберігається понад 10 мільйонів експонатів. Деякі зібрання та об'єкти мають світове значення. Так, до Списку світового культурного надбання ЮНЕСКО внесені, зокрема, Печерська Лавра, Софія Київська, центральна частина міста Львова (загалом це близько 200 пам'ятників архітектури).

В Україні є багато дивних і цікавих речей. Наприклад, трембіта — найдовший у світі музичний інструмент, довжина якого може сягаті^чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш як за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент використовується і досі. Трембітарі сповіщають горян про важливі події.

Або міст, що починається і закінчується по одну сторону річки. Якщо не вірите, можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам'янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Це єдиний міст у світі, що тримається без усіляких підпор, а спирається тільки на скелі. За однією з гіпотез, його було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам'янець- ка фортеця включена до переліку ЮНЕСКО.

Україна співоча країна. І не дивно, що українські оперні голоси відомі всьому світові: Іван Козловський, Соломія Кру- шельницька, Раїса Кириченко, Борис Гмиря, Микола Конд- ратюк, Дмитро Гнатюк, Анатолій Солов'яненко, наші сучасники — Вікторія Лук'янець, Валентина Степова, Володимир Гришко.

Співають в Україні всі — і в радості, і в тузі. І співають напрочуд красиво. Важко уявити собі будь-яке наше свято, де б не лунали українські пісні — щирі, мелодійні, ті, що долинають до самого серця, і ті, які піднімають бойовий дух. «Місяць на небі...», «Розпрягайте хлопці коні...», «Зеленеє жито зелене....... В цих народних піснях — уся Україна.

Справжнім українським соловейком, співачкою, яку називають берегинею української народної пісні, голосом душі українського народу, є народна артистка України Ніна Матвіє- нко. Її голос торкається самих глибин серця. Декілька поколінь українців і тих, хто жив на теренах Радянського Союзу, виросли під музичні твори в її виконанні.

Можна ще багато написати цікавого про мою країну. Але, щоб описати все, що проситься на папір, потрібен формат багатотомного зібрання.

Хтось з мудреців колись сказав, що Бог посилає випробування лише тим, кого любить, і ніколи не дає страждати більше, аніж це можна витримати. І я свято вірю в те, що моя країна гідно здолає всі випробування, які випадають на її долю, і житиме довічно щасливим мирним життям.

Автор: Владислава БОНДАРЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017