ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




У чиїх руках майбутнє
29.08.2011 / Газета: Високе поле / № 34 / Тираж: 800

Віце-прем'єр міністр — міністр з питань соціальної політики Сергій Тігіпко презентував у квітні цього року три законопроекти з легалізації заробітної плати. Вони чекають на розгляд у Верховній Раді. Саме їх не вистачає країні, аби нарешті запустити механізм легалізації заробітної плати та робочих місць. Сергій Тігіпко підкреслив, що ці документи абсолютно нові, проте в їх основі лежать багато разів обговорені в суспільстві ідеї: залежність розміру заробітної плати від кваліфікації працівника й посилення адміністративної відповідальності за нелегальне робоче місце у вигляді збільшення штрафів.

Для обчислення розміру пенсії громадян працівники Пенсійного фонду використовують нараховану їм легально заробітну плату. Більшість українських пенсіонерів одержують трудові пенсії відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон). Загальновідомо, що розмір призначеної пенсії залежить від тривалості страхового стажу і від отриманої заробітної плати. Остання в цій ситуації відіграє подвійну роль, тому що за нею визначається і розмір пенсії, і тривалість страхового стажу. Справа в тому, що офіційно отриманий після 1 січня 2004 року дохід, з якого сплачені внески до Пенсійного фонду (про що містяться дані в системі персоніфікованого обліку внесків), є підставою для обчислення страхового стажу. Якщо розмір легальної заробітної плати менший за мінімальний, то людині не можуть зарахувати місяць роботи за повний місяць страхового стажу.

Крім того, заробітна плата — це складова, яка прямо пропорційно впливає на розмір призначуваної пенсії, оскільки, грубо кажучи, пенсія — це стаж, помножений на зарплату. Остання враховується за період, передбачений ч. 1 ст. 40 Закону. Звертаючись до спеціалістів Пенсійного фонду за призначенням пенсії, громадяни повинні подати довідку про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців роботи поспіль до липня 2000 року.

Довідка про заробітну плату повинна містити дані, що підтверджуються первинними документами. Адже трапляється, що в довідках прописані суми, якихдо липня 2000 рокущенеіснуваловУкраїні. Саме тому органам Пенсійного фонду надано право проводити перевірки підстав видачі довідок. Якщо при перевірці з'ясувалося, що довідку видано безпідставно, громадянину відмовляють у її прийнятті до розрахунку.

Більшість молоді вважає, що їхня пенсія ще далеко попереду, тому можна й не замислюватися над тим, що буде років за 25. Дехто переконує, що жити потрібно тут і зараз, а про майбутню пенсію і чути не хоче. Між тим у торговельних мережах і досі працівники оформлені підприємцями, що виконують послуги на замовлення мереж.

Підприємці фізичні особи повинні укладати з найманими працівниками трудові договори і реєструвати їх у державній службі зайнятості. У такому випадку фізичні особи виступають страхувальниками наиманих працівників, тому, відповідно до вимог законодавства про оплату праці, мають виплачувати їм заробітну плату у розмірі не менше мінімального. Як правило, щоб не порушувати закон, підприємці виплачують саме мінімальну заробітну плату, а левову частку обіцяного прибутку видаютьу «конверті» без сплати податківта внесків. За формулою «стаж, помножений на заробітну плату» підприємцям нараховують пенсію у розмірі менше мінімального для осіб, які втратили працездатність. Проте відповідно до законодавства виплачують гарантова- ний ст. 28 Закону мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Яким чином іще доводити молодим людям, що тільки вони виступають гарантами власного пенсійного забезпечення? Це питання не дає спокою багатьом українцям вже не один рік. Чи порозуміються нарешті ті, хто намагається зберегти для населення соціальні гарантії, та ті, хто навіть власну пенсію відмовляється забезпечити своїми правильними діями?

Декілька років поспіль спеціалісти Пенсійного фонду проводять безперервні інформаційно — роз'яснювальні акції. Це робиться для того, щоб люди нарешті зрозуміли, що кожен легковажний крок, зроблений сьогодні, в майбутньому буде мати наслідки.

Автор: Наталя ШИШКА, заступник начальника, начальник відділу обліку надходження платежів управління ПФУ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018