ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Молодіжне безробіття — симптоми важкої соціальної недуги
12.09.2011 / Газета: Високе поле / № 36 / Тираж: 800

В Україні близько 18,8 % людей віком від 15до24років ніде не навчаються і не працюють. Такі дані наводить заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.

«В Україні кожна третя молода людина, яка бажає працювати, не може цього зробити. Результати деяких соцопитувань навіть стверджують, що п'ята частина вже зневірилася в тому, що десь може прикласти свої сили», — говорить чиновник. За рівнем безробіття серед молоді Україна посідає одне із перших місць у Європі.

Так, із 2007 по 2009 роки безробіття серед молодих українців зросло на 4,9%, тоді як серед дорослих лише на два пункти (підрахунки за методикою Міжнародної організації праці). За цими показниками Україну випереджає лише Грузія, де безробітної молоді стало більше на 5,5 відсоткових пункти, дорослих — на 1,3.

Для порівняння, в 27 країнах Євросоюзу приріст «молодіжного» безробіття становить 4,7, «дорослого» — 1,5.

У нашому районі 36,5%, від загальної кількості безробітних — молоді люди віком до 35 років. З початку року на обліку у районному центрі зайнятості перебувало 169 молодих осіб, з них 69 працевлаштовані. За словами головного спеціаліста ЦЗ Олександра Чернати, постійно проводиться робота з молоддю, організовуються семінари. У 5 навчальних закладах району встановлено програмно-апа- ратні комплекси «Мотивація розвитку зацікавлення до професійного самовизначення» та «Профорієнтаційний термінал». Молоді люди, які виявляють бажання, направляються на навчання та перекваліфікацію. Такими послугами скористалося 60 молодих людей. Вони здобули професії кухар-кондитер, водій, манікюрниця, організатор туризму, налаштувальник газообладнання. З них 32 працевлаштовані, 7 — мають перспективи влаштуватися на дотаційні місця вже у вересні. Після проходження курсів перекваліфікації з основ підприємницької діяльності 6 чоловік відкрили власну справу. Звертаються за допомогою до центру зайнятості і випускники шкіл. Так, у цьому році на обліку перебували 23 випускники, з них 8 працевлаштовані.

Причинами молодіжного безробіття є небажання роботодавців мати справу із некваліфі- кованими працівниками та відсутністю Стажу з одного боку і не активності молоді з іншого.

Працевлаштування людей віком від 15 до 35 років завжди було особливо віртуозною задачею, і не тільки в Україні.

Діагноз для України звучить так: витіснення молоді з ринку праці на тлі неминучого старіння населення країни. Іншими словами, робоча сила в нашій країні руйнується з двох кінців. Якщо процес затягнеться, всього за кілька років навантаження на бюджет і кожного працюючого українця зросте.

Заступник міністра соціальної політики Василь Надрага водночас зазначає, що безробіття серед молоді є проблемою всього світу. Сьогодні саме на молодь припадає майже 40% світового безробіття.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.020