ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Небезпечне тепло
24.10.2011 / Газета: Гривна СВ / № 43 / Тираж: 39000

В Україну прийшов холод: вночі вже спостерігаються заморозки, та і вдень не набагато тепліше. Українці почали обігрівати свої будинки, хто як може: декого вже підключили до централізованого опалення, хтось розтопив пічку, ну а більшість включили індивідуальні системи опалення — всілякі газові колонки, опалювальні котли та печі

Індивідуальні газові системи опалення — цілком прийнятне рішення з обігріву житла, особливо в невеликих містах і приватних будинках. Питання лише в тому, яке обладнання встановлюється, ким і як.

Тарифи на природний газ для населення досить високі і продовжують рости із завидною періодичністю. Тому не дивні бажання багатьох громадян заощадити всіма можливими способами: встановити газове обладнання сумнівного виробника, обігрівати приміщення газовою плитою, встановлювати саморобні обігрівальні прилади і тому подібне. На жаль, перераховані дії не є безпечними і можуть призвести до аварій і нещасних випадків. Набагато краще було б утеплення приміщень, вікон і дверей, установка нових труб і батарей, більш ефективних і надійних опалювальних котлів. Адже, як кажуть у народі, скупий платить двічі, а у випадку з газовим обладнанням — ціна може бути непомірно висока.

Як показує аналіз аварійності при використанні газу в побуті, більшість надзвичайних ситуацій і нещасних випадків відбувається саме через несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи. І навіть якщо перенесли плиту або встановили котел не ви самі, а якийсь умілець дядько Вася, якого рекомендували сусіди або знайомі, немає ніякої гарантії, що не станеться аварії.

Причини вибухів вражають своєю звичайністю і буденністю. Приміром, в селі Райгородка Луганської області було травмовано три людини під час вибуху газо-повітряної суміші в результаті розриву підводного шланга після самовільного перенесення газової плити ПГ-4. А в місті Коломия, що на Івано-Франківщині, внаслідок користування проточним газовим котлом шість членів родини отримали отруєння чадним газом різного ступеня тяжкості.

І таких випадків по Україні десятки. Як виявилося, аварії і травматизм від отруєння та вибухів газу в побуті більш розповсюджене явище, ніж вибухи метану в шахтах. Порушення правил безпеки під час користування газовими приладами,- робота газового обладнання при закритих заслонках, перекриття вентиляційних каналів саморобними заслонками, залишені без нагляду ввімкнені газові прилади незмінно призводять до пожежу будинках, травм, опіків, отруєнь і втрачених людських життів.

ХАЛАТНІСТЬ ПРИЗВОДИТЬ ДО АВАРІЇ

Значний відсоток аварій відбувається і через порушення правил безпеки при експлуатації розподільчих газових мереж, зокрема, внаслідок втручання в роботу систем газопостачання під час проведення земляних робіт. У таких випадках без газу залишається велика кількість абонентів. У зв'язку з цим на державному та місцевих рівнях вже прийнято ряд розпорядчих документів, що передбачають посилення безпеки проведення будівельних робіт в тридцятиметровій смузі уздовж траси газорозподільних мереж, а також проведення підприємствами з газифікації та газопостачання (обл-і міськгази) обов'язкової ревізії колодязів для розміщення приладів відключення на газопроводах.

Значну відповідальність за аварії несуть підприємства житлово-комунальної сфери, які не проводять своєчасних перевірок та ремонту димових і вентиляційних каналів, а також підприємства з газопостачання та газифікації, якість обслуговування газових приладів і обладнання у яких залишає бажати кращого.

БУДЬТЕ ПИЛЬНІ

Разом з тим, всім власникам газового обладнання необхідно пам'ятати, що його використання пов'язане з підвищеною ви- бухопожежонебезпекою. А якщо прилади вже не нові, піддавалися ремонту або переобладнанню — ймовірність аварії зростає в рази. Якщо ж переноси і установки проводилися самостійно — проживання в такому приміщенні пов'язано з підвищеним ризиком. І кожна людина повинна усвідомлювати і відповідально до цього ставитися, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні люди, сусіди.

Місцевим органам влади спільно з обл- і міськгазами вже давно слід було б підготувати інформаційні листівки з правил безпечного користування газом у побуті і роздати їх буквально кожному газокористувачу разом з квитанцією про оплату. Не зайвими були б плакати і докладне наочне приладдя, яке нагадувало б нашим співгромадянам про відповідальність за ризиковану поведінку з газом. А якщо паралельно провести загальну перевірку і ремонт газового обладнання, зокрема, приладів індивідуального опалення, димових і вентиляційних каналів житлових будинків, кількість нещасних випадків вдалося б істотно скоротити. Безумовно, обсяг робіт величезний і здійснити його наявними силами і засобами швидко навряд чи вдасться. А поки хочеться порадити: уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся в аварійні служби підприємств з газопостачання.

АВАРІЯ ОБОВ'ЯЗКОВО ВІДБУДЕТЬСЯ ПРИ:

Відсутності димовідвідних патрубків газових котлів

Відсутності тяги в димовому та вентиляційному каналах

Розгерметизації гнучкого шланга при самовільному перенесенні газової плити та іншого газового обладнання

Негерметичності газових труб

Використанні олалювально-варильних газових печей із закритою заслонкою

Самостійному демонтажі газових кранів

Розриві газових підводних шлангів

Роботі газових плит без нагляду

Переобладнанні конструктивних елементів опалювальних приладів

Самовільному підключенні опалювальних приладів

Аварійному стані газових плит

Роботі газових приладів при відсутності тяги і перегріві

Відсутності димових і вентиляційних каналів при самовільній установці пічних пальників на газову піч та газового водонагрівача

Автор: Антон КОВАЛЬЧУК

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011