ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Чорноморівський сільський голова Володимир ГУЗЬ: -10 ВІДСОТКІВ НА СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ... ЦЕ НОРМАЛЬНО
03.07.2011 / Газета: Каховська зоря / № 53-54 / Тираж: 8000

На цьогорічній січневій сесії депутати Чорноморівської сільської ради затвердили свій бюджет-2011 і визначили найбільш значимі об'єкти соціальної інфраструктури. Мова йде про необхідність розпочати капремонт клубу (з 1967 р. капітально не ремонтувався), завершити належне облаштування звалища твердих побутових відходів, продовжити роботу по освітленню вулиць та по ремонту доріг, закінчити спорудження огорожі сільського цвинтаря, наповнити водою ставок для літнього відпочинку дітей та дорослих, обладнати його належним чином засобами безпеки...

- Але головною справою нинішнього року, — говорить Чорноморівський сільський голова Володимир Вікторович Гузь, — стане підготовка до газифікації нашого населеного пункту та активна участь в ній. Вже завершились відповідні топографічні роботи. Виконано необхідну проектно- технічну документацію. Створено газобудівельний кооператив, який займатиметься газифікацією 10 вулиць та 330 осель. До Чорноморівки природний газ надійде за допомогою 5-кіломе- трового підвідного газопроводу із Роздольного. Є підстави сподіватися, що це станеться вже в поточному році.

А як, Володимире Вікторовичу, вирішуються у вашому селі питання водопостачання? Чи вдалося створити міцне сільське комунальне підприємство?

Ситуацію із водозабезпеченням вдалося дещо поліпшити. Колективна мережа нині подає воду для поливу городів та побутових потреб за спеціальним графіком. Встановили башту Рожновського. А якісну питну воду (бо своєї нема) регулярно завозимо із Семенівки.

Що стосується сількомунгоспу, то до наявності надійної матеріально-технічної бази ще дуже далеко. Є тільки, образно кажучи, гумові чоботи та лопата, і велике бажання змінити справи на краще. Зрозуміло, будемо прагнути до цілодобового водозабезпечення, але для цього треба в усіх садибах встановити лічильники води (зараз їх тільки 50 при потребі 300) і дисципліновано сплачувати за спожиту воду, чого нині не роблять до 20 відсотків господарів обійсть.

Чув, що Ви зацікавилися досвідом роботи приватного підприємства «Шанс», яке надає комунальні послуги, втому числі й з водопостачання, жителям Роздольного та Вільної України.

Директор приватного підприємства «Шанс» Микола Но- ваков розповів мені характерний епізод: в селі Вільна Україна в поливний сезон завжди на повну потужність працювало три свердловини. і все одно всім води не вистачало. А коли «Шанс» на кожному подвір'ї встановив лічильник води, той стало вдосталь навіть за умови роботи одного насоса, тобто однієї свердловини. Звичайно, особисто мене підхід «Шанса» до важливої справи не міг не зацікавити. Я запросив Миколу Новако- ва взяти участь у сільській сходці і все детально чорноморівцям пояснити. Думаю, ми укладемо із «Шансом» угоду на тривалу співпрацю в питаннях цілодобового во- дозабезпечення нашого села.

Володимире Вікторовичу, бюджет Чорноморівки на поточний рік складає близько 500 тисяч гривень. Це не густо, якщо порівнювати ваші потреби із реальними фінансовими можливостями. Тим не менш все, що намічає, сільрада здійснює, а бюджет минулого року, наприклад, було виконано аж на 107,6 відсотка. Очевидно, і в поточному році слід очікувати подібного результату?

-Ви правильно підмітили: наші реальні фінансові можливості вкрай обмежені. Чорноморівська сільрада не має жодного гектара земель запасу, аби здати їх в оренду і отримати додаткове надходження до бюджету. Розрахунок лише на прибутки від легалізації тисяч робочих місць сезонних робітників, від перегляду в бік збільшення всіх договорів оренди земельних паїв селян і від піднесення рівня взаєморозуміння наших сільрадівських проблем тими землекористувачами, що працюють на території Чорноморівки.

Будь-ласка, детальніше щодо рівня взаєморозуміння...

Визначальна думка така: наші орендарі та землекористувачі нині вже є досить заможними людьми, які в спромозі виділити на розвиток соціальної інфраструктури Чорноморівської сільської територіальної громади до 10 відсотків свого чистого прибутку щорічно. І слід зазначити, що більшість агропідприємців з цим згодна, усвідомлюючи свою пряму відповідальність за якість життя як своїх родин, так й односельців. А як же інакше? На селі не побудуєш окремі для багатих і бідних (на жаль, така градація людей вже має місце) загальноосвітні школи, дитячі садки, ФАПи, поштові відділення, стадіони, ліхтарі освітлення або цвинтарі... Тих землекористувачів, котрі ще цього не збагнули, доводиться переконувати, «виховувати»... Вкрай важливо тільки, щоб перед кожним орендарем, фермером чи агропідприємцем було поставлено конкретне завдання, пов'язане із практичним вирішенням того чи іншого соціального питання. Саме в такий спосіб ми отримали відчутну фінансову допомогу і допомогу у вигляді конкретно виконаних обсягів робіт від наших землекористувачів, коли ремонтували дитячий садок, встановлювали там євровікна, облаштовува- ли нічне освітлення центральної вулиці, будували огорожу цвинтаря, лагодили колективну во- домережу тощо. Розраховуємо на їх активну підтримку й в подальшому, бо треба капітально відремонтувати клуб, завершити впорядкування сільського кладовища, продовжити облаштування нічним освітленням інших вулиць; навести належний порядок на спортивних майданчиках, успішно провести газифікацію села...

В цьому зв'язку щиро дякую за взаєморозуміння і відчутну допомогу у розв'язанні соціальних проблем Чорноморівки нашим агровиробникам Вадиму Шелес- тову (TBK «Русь»), Володимиру Купенку (TOB «ЮгАгро-Форс), В'ячеславу Панкову (фірма «Восток-Агро»), Василю Мунтяну.і Вадиму Королю (TOB «Зорецвіт»).

Користуючись нагодою, хочу висловити подяку за громадянський неспокій і за активну суто людську позицію депутатам нашої сільради Федору Сичу, Вірі Харкі- ній, Ганні Мильо, Надії Прудській, Василю Клепі...

Це завдяки їх зусиллям, їх ентузіазму та досвіду наш сільський парламент усвідомив, що 90 відсотків місцевих проблем ми повинні розв'язувати самотужки, а сподіватися треба тільки на власні сили та можливості.

Автор: Валерій BICKOB

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015