ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Внесок, що гарантує стабільність
21.07.2011 / Газета: Новий день / № 30 / Тираж: 36600

Чи зобов'язані члени фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок? На які суми доходів нараховується цей єдиний платіж і що він гарантує? На ці та інші запитання на прохання кореспондента «Нового дня» відповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Зінаїда ЛАЗАРЄВА.

Зінаїдо Тимофіївно, чи змінив систему збору страхових внесків та обліку страхувальників Закон України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», що набрав чинності з 1 січня нинішнього року?

Так. Насамперед відповідальність за його виконання покладено саме на Пенсійний фонд України. А єдиний соціальний внесок — це єдиний платіж до Пенсійного фонду, який містить в собі декілька видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме: на пенсійне страхування, на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Що головне тут; голови та члени фермерських господарств, особистих селянських господарств,

які виявили бажання взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового соціального страхування, подають до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання відповідну заяву, згідно з якою укладається договір на строк не менше одного року. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Скільки ж треба відраховувати на єдиний внесок?

Він нараховується на суми доходу голови та членів фермерських, особистих селянських господарств, отриманого від їх діяльності, або визначається самостійно платником у межах максимальної величини бази для нарахування єдиного внеску.

Якщо можна, детальніше...

Для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі — ЗДСС), розмір єдиного внеску визначається у таких відсотках до бази оподаткування: на ЗДСС — 33,2%; на ЗДСС на випадок безробіття — 1,5%; на ЗДСС у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, —1,9%; на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, —1,51%.

А якщо хтось виявить бажання застрахуватися за всіма видами страхування?

Будь ласка, тоді єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11% від бази оподаткування.

Відверто скажемо: чимало. Однак ця ж справа добровільна?

Так, але є такий нюанс: лише за наявності щомісячної сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду України в розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується весь період роботи.

А як щодо найманців?

За найманих працівників, які працюють у фермерських господарствах на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, роботодавець повинен здійснювати щомісячне нарахування та сплату єдиного соціального внеску до бюджету Пенсійного фонду України.

І це гарантує робітникам фінансову стабільність при досягненні пенсійного віку?

Не тільки. Без наявності договору про добровільну участь члени фермерських господарств, фізичні особи- підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, матеріальне забезпечення на випадок тимчасової втрати працездатності (оплата лікарняних листів, санаторно- курортне, реабілітаційне лікування, оздоровлення дітей, забезпечення новорічними подарунками) не отримуватимуть. Враховуючи, що до розгляду беруться страхові випадки, які настануть тільки після підписання договору, а законом передбачено право 30-денного розгляду документів платника органом Пенсійного фонду, бажано потурбуватися заздалегідь.

Дякую за роз'яснення.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018