ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«СОЦІАЛЬНИЙ ФАКТОРИНГ» ЯК СПОСІБ ВІДДАТИ КРЕДИТ
28.07.2011 / Газета: Акценти / № 28 / Тираж: 5000

19 липня, представники однієї Асоціації, що спеціалізується на антиколектирстві та правозахисті, заявили про початок нового громадського проекту, мета якого — усунути протиріччя між позичальниками та комерційними банками.

Йдеться саме про те, щоб допомогти знаходити порозуміння споживачам фінансових послуг з тими, хто їх надає. Проект новий для України, а за словами спеціалістів Асоціації, ним можуть скористатись більше З мільйонів громадян України.

Якщо Ви заборгували банку велику суму грошей, установа пропонує позбутися боргу таким чином: по- перше, долучитись до громадського об'єднання, що входить до Асоціації; по-друге, надати довіреність на представлення Ваших інтересів (адже вся інформація про Ваші стосунки з фінустановою — банківська таємниця); по-третє, у Вас повинні бути кошти для викупу свого боргу перед комерційною структурою. Після цього, спеціалісти проекту проведуть переговори з кредитором. При позитивній домовленості, Ви маєте відкрити депозит у розмірі 10 відсотків від суми боргу у іншій фінансовій установі, а попередній кредитор припиняє нараховувати неустойку та проценти. «Банк-посередник» викупає борг за договором факторингу у кредитора з відкладеною умовою перерахування коштів та передає траво вимоги договору цесії після внесення вами необхідних кошті.

Фахівці організації зазначають, що це один з можливих шляхів викупу Вашого боргу, Залежно від ситуації, що склалася у позичальника, це можуть бути і інші варіанти: «викуп боргу через перекредитування», «розстрочку», «частковий продаж» тощо.

Крім цього проекту Асоціації продовжує займатись юридичною допомогою тим споживачам фінансозих послуг, які доводять свою правоту у судовому порядку.

«Однією з тих справ, які нам вдалося виграти останнім часом стала справа з «Х-банком» — розго відає начальник юридичного відділу Регіонального представництва проекту на Херсонщині, Оксана Іванченко. — Банком бупа надана інформація щодо крещту в іноземній валюті дуже дрібним шрифтом, який було неможливо розібрати. На жаль ця проблема дуже поширена. З нею стикаються багато позичальників. Але відповідного до діючого законодавства, банк має надавати повну інформацію щодо кредиту, який бере клієнт. Але саме всієї інформації про кредит фінансові установи зазвичай не надають. Ми звернулись до Держспоживстандарту та Захисту прав споживачів (Управління — прим. ред.) у Херсонській області з відповідними заявами. На підставі наших звернень «Х-банк» перевірили і оштрафували на 0,5 мільйона гривень».

Відповідно до аналізу спеціалістів ситуація на фінансовому ринку України для позичальників майже катастрофічна, Усі антикризові заходи банків плануються і виконуються без урахування інтересів споживачів. Усі ризики, проблеми та весь тягар інфляції, втрата платоспроможності лягає на плечі самих громадян. Таким чином банки, так би мовити, вже «випливли» з кризи, але у той же час «потопили» тих, для кого вони існують — клієнтів. У той же час соцопитування, що проводяться у даній сфері, говорять про те, що 90% громадян нашої країни мають негативний досвід співпраці з фінансовими установами.

За даними Асоціації, негативні дії комерційних структур призвели до того, що 24 людини покінчили життя самогубством (за інформацією Міністерства внутрішніх справ України), Крім цього є ще 168 випадків самогубств українців, у яких були проблеми, пов'язані з кредитами та банками, але прямих доказів вини комерційних структур у правоохоронних органів немає.

У той же час, багато людей беруть іпотечні кредити або заставляють свою власність. «Особа, яка на це зважилась, закладає своє рухоме або нерухоме майно. Банк у свою чергу зобов'язаний протягом 10 днів звернутися до Держреєстру обтяжень цих видів власності, — наголошує Оксана Іванченко. — Якщо фінансова установа цього не робить, це є порушенням умов договору застави. І перед подачею будь-якої позовної заяви до позичальника щодо стягнення цього заставного майна, він повинен зареєструватися. Якщо це не зроблено, банк втрачає право вимоги на це заставне майно.

Хотілося б звернути увагу на те, що перед укладанням договору іпотеки, якщо у позичальника є неповнолітні діти, банк зобов'язаний змусити його звернутися до органів опіки та піклування. І там людина має отримати дозвіл, що відповідно до своїх доходів, вона зможе сплачувати цей борг. І таким чином, у майбутньому, її діти не залишаться без житла. Якщо цього дозволу немає — іпотека втрачає свою силу».

Крім цього представники установи закликали всі правозахисні організації України об'єднатися і створити свою «Асоціацію». На їхню думку, це допоможе багатьом громадянам у вирішенні судових справ та правових проблем.

Головною ж метою новоствореної Асоціації буде реальне введення в Україні суду присяжних, причому не лише по кримінальних, але й у цивільних, господарських, трудових та адміністративних справах, т.т. за всіма категоріями судових справ без виключення.

Хто знає, можливо, найближчим часом у громадян України насправді з'явиться додатковий шанс захистити свої права і не тільки у фінансових справах.

Автор: Олена Кучерява

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015