|
ПОДБАЄМО ПРО ЗЕМЛЮ РАЗОМ!
09.08.2011 / Газета: Червоний промінь / № 31 / Тираж: 1300
Нині сільгосптоваровиробники всіх форм власності нашого району завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Добрі господарі, зібравши вирощене, дбають про надійний підмурок майбутнього врожаю — застосовують агроприйоми для підвищення родючості ґрунту. Адже через відсутність відповідної кількості органічних добрив та порушення структури посівних площ урожайність сільгоспкуль- тур зменшуватиметься з року в рік. Тож під час збирання ранніх зернових не слід забувати і про таку побічну продукцію, як солома. Керівникам господарств слід порахувати, що сьогодні економічно вигідно, — продати солому на переробку чи використовувати її як органічне добриво. А про те, що категорично забороняється спалювання соломи на полях, варто деяким з них вкотре нагадати. Тож уся солома, яка не використовуватиметься для потреб тваринництва, повинна зароблятися в фунт. Бо ж просто спалити її — значить свідомо знищити верхній родючий шар ґрунту (гумус), а також завдати непоправної шкоди навколишній флорі й фауні. Одним з перспективних і ефективних варіантів прибирання післяжнивних решток є їх подрібнення у валках. У цьому пересвідчилися сільгоспвиробники району під час демонстраційного показу агрегату МБ-170 на одному з полів Дем'янівської сільської ради. Сергій Сухиненко, представник підприємства «Либідь» з міста Суми, яке постачає з Словенії в Україну ці установки, розповів про її основні технічні параметри і особливості застосування. Потім присутнім було продемонстровано подрібнення і рівномірне розстелення соломи на поверхні ґрун- гу за допомогою агрегату М5-170. Адже добре подрібнені і рівномірно зароблені рештки запобігають виникненню так званого ефекту «солом'яного матрацу», а застосування лущильника і дискової борони завершують перемішування соломи та стерні з ґрунтом. Тож учасники заходу на власні очі пересвідчилися, що на противагу згубному методу спалювання соломи можна використовувати передові прийоми і методи обробітку землі, які сприяють підвищенню її родючості й збереженню довкілля. Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Нишпора підкреслив, що використання соломи поліпшує структуру ґрунту і рівноцінне внесенню 30 — 40 тонн органічних добрив на гектар. Бо солома містить азот, фосфор, калій та інші поживні речовини. Ще він зазначив, що даний агроприйом є незамінним і в плані вологозбереження та попередження вітрової й водної ерозії ґрунту та рекомендував впроваджувати передові агроприйоми для от іс збереження й підвищення родючості ґрунту в господарствах району Автор: Віта КОПЕНКО
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.028 |