ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Утворення Асоціації виноградарів та виробників вина Тарутине-Теруар. Перспективні напрямки виноробного лідерства Одеської області шляхом впровадження системи географічних зазначень в Україні
09.04.2019 в 14:35
Утворення Асоціації виноградарів та виробників вина Тарутине-Теруар. Перспективні напрямки виноробного лідерства Одеської області шляхом впровадження системи географічних зазначень в Україні

Організатори: Асоціація виноградарів та виробників вина «Тарутине-Теруар», Кластер «Фрумушика-Нова», Одеська національна академія харчових технологій.

Географічні зазначення – це один з видів добровільного захисту товарів від недобросовісної конкуренції та ефективний інструмент колективного просування товарів на ринки. Географічні зазначення вказують на певну місцевість (теруар), звідки походить товар унікальної якості.

Метою прес-конференції є інформування про утворення Асоціації «Тарутине-Теруар», обговорення перспективних напрямків і завдань розвитку системи географічних зазначень в Одеській області, розвитку виноробних зон регіону, у т.ч. в районі Асоціації «Тарутине-Теруар», змісту діяльності щодо визначення географічних зазначень тощо.

Ознакою лідерства та активності процесу впровадження системи географічних зазначень на Одещині є утворення спеціалізованих (профільних) асоціацій для визначення і захисту відповідних найменувань виноробної продукції, визначення асортименту і їх брендування та маркетинг. На порядку денному також створення комплексного продукту, пов’язаного з виноградарством і виноробством та суміжними сферами у вигляді туристичних дестинацій, маршрутів та пов’язаних послуг.

В кінці березня 2019 року була офіційно зареєстрована одна з перших в Україні Асоціацій виноградарів та виробників вина – «Тарутине-Теруар». Це вже друга профільна асоціація в Одеській області після утвореної у лютому 2019 року Асоціації виноградарів та виноробів «Придунайська Бессарабія».

Теруар – сукупність унікальних умов, характеристик (природно-кліматичних) та чинників (економічних, технологічних, технічних, соціальних тощо) для виробництва та продажу відповідної продукції. Теруарний продукт — продукт, вироблений з сировини визначеної місцевості у контрольованих умовах зі своєю специфікою та унікальними якостями і характеристиками.

Одеська область – в рамках Проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» — «Geographical Indications in Ukraine/Географічні зазначення в Україні»: https://www.facebook.com/GIs4Ukraine/.

Проект «Пілотне впровадження дій зі створення агроекологічного кластеру для сталого розвитку в Одеській області» (за підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку (ФРН) та Німецької спілки з міжнародного співробітництва(GIZ) щодо формування інтегрованих форм господарювання в сільській периферійній місцевості.

Питання до розгляду та обговорення:

1. Утворення Асоціації виноградарів та виробників вина – «Тарутине-Теруар» — як практичний крок щодо впровадження системи географічних зазначень; Інтегровані форми господарювання (кластери, профільні асоціації) – перспективний напрямок організації та сталого розвитку підприємництва в регіоні.

2. Що таке «географічні зазначення» та мета їх впровадження;

3. Місце Одеської області в системі географічних зазначень, унікальність регіону та його продукції – як умова встановлення/визначення, захисту і просування географічних зазначень;

4. Перспективні напрямки виноградарства і виноробства в Україні та Одеській області;

5. Одещина у проекті «Дороги вина та смаку – інструмент розвитку сільських територій Одеської області, як еногастрономічних туристичних дестинацій»;

6. Стан справ та підходи щодо впровадження системи географічних зазначень.

Учасники:

Представники Асоціації виноградарів та виробників вина «Тарутине-Теруар» та Кластеру «Фрумушика-Нова»,

Начальник управління аграрної політики Одеської ОДА І. М. Петрів

Фахівці та науковці Одеської національної академії харчових технологій, експерти Проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», регіональні експерти.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці

Останні новини:
11:05 15.04.2024
11:23 12.04.2024
17:12 11.04.2024
11:23 11.04.2024
11:08 10.04.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.193