ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Перші крики «Фортуни»
01.02.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 5 / Тираж: 2200

Мешканці Голопристанщини вже давно «проклали» стежину до оптово-закупівельного ринку, що у Великих Копанях сусіднього, Цюрупинського району. З ранньої весни і до пізньої осені селяни обмінюються інформацією стосовно тамтешніх цін на городину, радіють, коли вони є високими, і сумують, коли немає попиту на вирощений нелегкою працею врожай. Останнім часом заготівельники все частіше прибувають безпосередньо до сільської місцевості, аби закупити продукцію свіжішою і дешевшою. Багатьом селянам це вигідно, адже поїздка на оптовий ринок «влітає» в копійчину, та й не всі володіють власним автотранспортом. Тож певної системи у цій справі не було, все вирішувалося стихійно. І ось, нарешті, як говорив Остап Бендер, «лід зрушився». Кабінет Міністрів України прийняв постанову про ринки, зокрема, — про створення на селі заготівельних кооперативів. За підтримки обласної дорадчої служби такий кооператив було створено і в Новософіївці. Його головою стала агент кредитної спілки «Громада» Людмила Яценко. Засновники дали кооперативу багатообіцяючу назву «Фортуна». Дорадча служба допомогла членам об'єднання розробити бізнес-план, прийняти необхідні установчі документи.

Зараз у державі вже почав діяти проект з дещо довгою назвою «Виконання Україною зобов'язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства у сільському господарстві».-І ось нещодавно до нашої сільської ради для зустрічі з членами кооперативу і землекористувачами завітали поважні гості — керівник проекту, міжнародний експерт з Великобританії Джон Мілнз, експерт проекту Європейського Союзу Микола Петрович Гриценко та керівник дорадчої служби Лариса Василівна Артеменко. Відкриваючи зустріч, Джон Мілнз зазначив, що створення заготівельного кооперативу — лише перший етап. На черзі подальші кроки його діяльності — вивчення потреб сільського ринку, оцінювання його параметрів, робота з фермерами і торговцями, визначення оптимальної площі ринку і вибір місця для нього, розробка планів забудови, аналіз життєспроможності ринку і, нарешті, його будівництво.

Виступаючий підкреслив, що члени кооперативу повинні мати чітку перспективу його розвитку і працювати за таким же чітким планом. Доповнюючи іноземного гостя, Микола Гриценко сказав, що в Україні на сьогодні є лише один оптовий ринок європейського зразка — львівський «Шувар». Решта, у тому числі і Великі Копані, мають стихійний характер без певної організаційної побудови. Він також зазначив: попереду у членів кооперативу багато роботи, тож усе залежить від їх наполегливості і цілеспрямованості.

Новософіївський сільський голова Світлана Острікова додала: місцева влада вже вирішила виділити новоствореному кооперативу півтора гектара землі колишнього зернового току. Поруч з ним знаходяться складські приміщення, які колись можна буде викупити у їх теперішніх власників, вагова, яка зараз продається. Зернотік розташований майже в центрі Новософіївки, тож для розміщення ринку це є оптимальним місцем.

Гості провели для присутніх на зустрічі своєрідний семінар. Було окреслено першочерговий план дій на першу половину року. А взагалі, як зазначив Джон Мілнз, треба розробити такий план на найближчі два роки. У ході дискусії землекористувачі наголошували на тому, що такий кооператив і оптовий ринок дуже потрібні нашому району і, перш за все, -найближчим селам. Вносились і конкретні пропозиції. Зокрема, щодо створення громадського комітету, до складу якого ввійшли б місцеві фермери, орендарі, власники земельних ділянок. Такий комітет вирішував би чимало організаційних питань, а це сприяло б успішному розвитку кооперативу.

Основною проблемою, як зазначали і гості, і запрошені на зустріч, є питання фінансування кооперативу. Є кілька складових такого фінансування. По-перше, пайові внески членів кооперативу, їх сума статутом вже визначена, але чи повірять люди в новостворену організацію, чи вкладатимуть кошти в її розвиток? По-друге, як сказав один із гостей, це можуть бути внески органу місцевого самоврядування, тобто сільської ради. Але зважаючи на те, що сільська рада сама одержує дотацію від держави, цей варіант видається малоймовірним. 1 по-третє, що найголовніше, — допомога з боку держави. Але аби одержати державний фант, треба представити конкурентоздатний бізнес-план, довести чітке бачення перспективи, одне слово, активними діями розвіяти сумніви тих, від кого залежатиме справа державного фінансування. До того ж, на мою думку, не слід виключати і політичний аспект. Адже зовсім не виключено, а скоріше цілком ймовірно, що добрі починання можуть бути просто перекреслені. Учасники проекту обіцяли кооперативу здебільшого інформативну підтримку, як то одержання легальних дозволів, розроблення планів, ведення документації, допомога в доборі обладнання для ринку тощо.

Отже, перші кроки кооперативом уже зроблені. Чи чекає на «Фортуну» успіх — доведе час. Але хочеться надіятись, що новостворене об'єднання крокуватиме далі впевненою ходою.

Автор: Степан ЗАХАРА, член Національної Спілки журналістів України

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.011