ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Голова асоціації «Овочі України» Леонід ВОЛОСКОВЕЦЬ: — КАХОВКА УТВЕРДИТЬСЯ ЯК ОВОЧЕВА СТОЛИЦЯ
01.02.2010 / Газета: Каховська зоря / № 9-10 / Тираж: 8000

В серпні минулого року було створено асоціацію «Овочі України», штаб-квартира якої розмістилася у Каховці на Семенівському шосе, 3. А очолив асоціацію депутат міської ради, досвідчений керівник, успішний менеджер і лідер Каховської міської організації Партії регіонів Л.Волосковець.

- Леоніде Йосиповичу, що нині являє собою асоціація «Овочі України» і які її головні програмні пріоритети?

- До складу нашої асоціації входить понад тридцять крупних сільськогосподарських підприємств Автономної Республіки Крим, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Донецької та Закарпатської областей. Обслуговуємо більше 12 тисяч гектарів землі, в наших господарствах працює понад ЗО тисяч трудівників, які, використовуючи інтенсивні сучасні технології (в основному це крапельне зрошення), вирощують на рік до 960 тисяч тонн високоякісних, екологічно чистих овочів.

Що стосується пріоритетів нашої діяльності, то серед головних є такі: захист прав та інтересів сільгоспвиробників в органах влади; вивчення і впровадження екологічно безпечних технологій; досягнення високих врожаїв овочевих культур та їх реалізація; надійне інформаційне забезпечення наших товаровиробників та реалізаторів; міжнародне співробітництво та залучення іноземних інвестицій у подальший розвиток вітчизняного овочівництва; ефективне та ощадливе використання природних і матеріальних ресурсів, що базується на наукових дослідженнях та розрахунках.

- Очевидно, «Овочі України» покликані розв'язати цілий ряд проблем, які заважають нормально працювати як вітчизняним овочевиробникам, так й переробникам та реалізаторам овочів на внутрішньому та зовнішньому ринках?

- Це дійсно так. Овочівництво — специфічна сільськогосподарська галузь. Це й досить ризикований бізнес, бо потребує великих організаційних, трудових та фінансових ресурсів і залежить не лише від природних факторів та ентомологічних умов, але й від загальної економічної і соціально-політичної ситуації в країні. Наприклад, у позаминулому році вітчизняні аграрії-овочівники отримали чудовий врожай, але через бездіяльність уряду, зокрема й Міністерства аграрної політики, кризи фінансово-банківської системи, складні політичні стосунки України з Росією, всілякі митні непорозуміння під час експортних операцій з овочами та не врегулювання питань карантинної служби ми не спромоглися у повному обсязі реалізувати вирощене, що, зрозуміло, призвело до перевиробництва овочів та серйозних збитків. Як результат, у минулому році були скорочені площі овочевих культур, а значить й кількість робочих місць, зріс дефіцит овочевої продукції, практично повсюдно в Україні на неї зросли ціни. Аби подібне більше не траплялося, всім ланкам нашої асоціації слід максимально об'єднати свої зусилля, досвід і реальні можливості.

- Леоніде Йосиповичу, Ви нещодавно висловили цікаву думку: якщо Каховський район здебільшого займатиметься вирощуванням не польових, а овочевих культур, то матиме загалом такі ж прибутки, що їх нині отримує за рік вся сільськогосподарська галузь Херсонської області. Наскільки обгрунтований цей висновок?

- «Арифметика» тут дуже проста. Рентабельність вирощування овочів на ділянках крапельного зрошення складає 100 і більше відсотків. Зрозуміло, «польовикам» такі прибутки й не снилися. Тепер порівняймо «рух» капітальних вкладень у агровиробництво. В один гектар польових культур в середньому треба вкласти двісті доларів США, а в один гектар овочів — п'ять тисяч доларів. Тобто маємо співвідношення 1:25. Ще характерніша ситуація на користь овочівництва вимальовується, коли мова заходить про сам процес вирощування та збирання врожаю. На 1 тисячі гектарів польових культур в середньому працюють сім трудівників, а на 1 тисячі га овочевих культур — 2200 робітників. Тобто вже маємо співвідношення 1:315. Таким чином, овочівництво є не тільки ефективним сектором економіки (із значно меншої площі сільгоспугідь отримуємо на порядок більші прибутки), але й гранично важливим соціальним фактором, бо йдеться про потужне . зростання кількості нових робочих місць, про розширення і поглиблення податкової бази місцевих та державного бюджетів, про піднесення рівня добробуту та якості життя селян.

Важливо також зазначити, що стратегічний курс на розвиток овочівництва підштовхне до активного відродження великі і малі підприємства переробки овочевої сировини, до створення нових виробничих потужностей по сортуванню, фасуванню та пакуванню овочів, по їх охолоджуванню та якісному зберіганню. Відкриються нові перспективи щодо створення успішних ринків збуту овочевої продукції як в Україні, так і за її кордонами. В цьому зв'язку треба вдумливо скоригувати сільськогосподарську політику Херсонщини: в області треба відвести щонайменше 100-150 тисяч гектарів під виробництво овочів на крапельному зрошенні. Зрозуміло, в цьому Серйозному економічному проекті Каховщині відводиться особливе місце, позаяк саме наш район керівник (завдяки засновникам компанії «Чумак» Карлу Стурену та Йохану Бодену) першим почав активно впроваджувати інтенсивні технології вирощування овочів і нині має найбільші на Півдні України овочеві плантації, обладнані крапельним зрошенням. Тож вже сьогодні Каховку можна сміливо назвати овочевою столицею нашої країни, і ці виробничі позиції необхідно постійно зміцнювати та примножувати.

- Як саме?

- Асоціація «Овочі України» має багаторічний досвід успішного впровадження інтенсивних технологій вирощування овочів, який передовсім необхідно енергійно поширювати серед вітчизняних товаровиробників. До складу нашої асоціації входять науково-впроваджувальні компанії «Агроаналіз» та «Агродоктор» (їх головні офіси знаходяться у Каховці), котрі, використовуючи найновітніші управлінські, інформаційні та агродіагностичні системи, пропонують будь-якому фермеру зайнятися «овочевим бізнесом під ключ». Тобто товаровиробник, вклавши кошти в облаштування на закріплених земельних ділянках систем крапельного зрошення, одержує від згаданих компаній повне інформаційно-діагностичне забезпечення і науково-виробничий супровід під програму гарантованого отримання високих врожаїв тих чи інших овочевих культур. Нашим клієнтам-фермерам не треба ламати голову над тим, як і де взяти насіння, який обрати режим поливу, які добрива вносити тощо. Всі ці питання беруть на себе агроспеціалісти «Овочів України», які за допомогою системи Фітек супутникового зв'язку та спецдатчиків контролюють стан справ на кожному клаптику овочевої плантації. Зауважу, що саме в такий спосіб наші фахівці допомагають вирощувати рекордні врожаї цибулі, наприклад, російським фермерам навіть під Новосибірськом. Я вже не кажу про наше плідне співробітництво із фермерами Білорусії та Середньої Азії. Зрозуміло, наш досвід роботи потребує ретельного вивчення, аналізу та активного поширення. Тому «Овочі України» планують разом із Херсонським державним аграрним університетом провести десь у квітні в Каховці для фермерів міжнародну практичну конференцію-семінар з метою більш активного застосування в овочівництві сучасних інтенсивних агротехнологій, тим паче, що в Україні ще дуже багато чудових родючих земель використовується неефективно, а ми, за великим рахунком, цілком в спромозі годувати високоякісними, екологічно чистими овочами всю Європу. І повірте: я аніскільки не перебільшую. Потенційно ми для цього вже маємо все необхідне. І це переконливо підтверджують розробки Програми регіональної економічної політики Херсонщини, ініціатором і одним із фундаторів якої є голова Херсонської обласної ради і керівник обласної організації Партії регіонів В.Демьохін. Справу гальмує недолуга державна аграрна політика.

- А як Ви вважаєте: взявши стратегічний курс на розвиток овочівництва, чи не втратить Південь України, Каховщина і Херсонщина зокрема, нинішній статус хлібного краю?

- Ні, ми цей статус не втратимо ніколи. Але принагідно зауважу, що на Півдні України майже щороку спостерігається суттєве перевиробництво зерна, через що внутрішня ціна на нього постійно падає ледь не до рівня собівартості, а значить, зерновиробники балансують на межі банкрутства. Між тим обсяги виробництва овочів зросли протягом останніх років, але ще недостатньо. Так, були прикрі випадки, коли вирощені овочі товаровиробники не мали змоги реалізувати у повному обсязі, а передовсім через митні перепони, через свавілля чиновників від аграрництва. До речі, у Міністерстві аграрної політики й досі дивляться на овочівництво як на другосортну галузь. Але ж це давно не так. У вітчизняному овочевиробництві нині зайнято до 800 тисяч трудівників, які озброєні не примітивними сапками та коновками, а новітніми системами поливу та інтенсивними агротехнологіями. І не помічати цього — більш ніж згубно.

Більше того: Партія регіонів зробить все від неї можливе, аби найближчим часом було розроблено і прийнято державну та регіональну комплексні програми інтенсивного розвитку саме овочівництва як найбільш ефективної та перспективної галузі вітчизняного аграрництва.

- Леоніде Йосиповичу, чому Ви вирішили піти в активну політику і очолили Каховську міську організацію Партії регіонів?

- Україні конче потрібно якомога скоріше побудувати потужну і самодостатню власну економіку. Без цього не може бути й мови про реалізацію національної ідеї. Без вдумливої внутрішньої та зовнішньої політики лишаються нереалізованими десятки тисяч перспективних бізнесових проектів, і я це стверджую, повірте, абсолютно переконано. На жаль, більшість нинішніх українських політиків, так званих можновладців, виявилися неспроможними генерувати і реалізовувати на практиці слушні думки, що призвело до цілого ряду економічних провалів, до зубожіння переважної більшості людей, до прикрої втрати авторитету України на міжнародній арені. В результаті український народ втратив довіру до влади всіх рівнів, а найприкріше, що відійшли на задній план патріотичні, моральні і суто людські цінності. Недолугі політики вже докеру-валися до того, що під сумнів поставлено подальше існування України як незалежної і суверенної держави. Дійшло до парадокса: бути багатим і щасливим у нашій країні, де утвердилися бідність, корупція, беззаконня і зло, стало сьогодні аморальним і небезпечним. А мій життєвий принцип переслідує зовсім протилежну мету: чим більше багатих, тим менше бідних. І для цього Партія регіонів неодмінно відродить в Україні патріотизм, законність, високу духовність, віру людей (особливо молоді) у власні сили і свою щасливу вдачу. Ось чому я пішов в активну політику. Ось чому членами Партії регіонів стали й члени моєї сім'ї та найближчі друзі.

Вважаю, що і справа, про яку говорив вище, має стати визначальною, кровною й для всіх сільських та районних територіальних громад Півдня України, бо саме успішне овочівництво дозволить щороку формувати повновісні, самодостатні місцеві бюджети, а значить, не на словах, а реально підвищувати якість сільського життя-буття. Образно кажучи, у нас під ногами лежать солідні кошти, а ми весь час бідуємо, бо не можемо або не хочемо нахилитись, або нам не дають це зробити. Я хочу звернутися як до славетних, так і юних трудівників Таврійського краю: якщо ви хочете рішучого відродження рідної землі, якщо ви мрієте якомога скоріше побачити українські села знову квітучими і щасливими, то обов'язково підтримайте у другому турі виборів Президента України лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Нас піднімуть з колін тільки люди обов'язкові і відповідальні, люди щоденних конкретних справ.

Автор: Валерій РУДЕНКО, Володимир МЕНИСЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013