ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Учні кризи не відчують
04.02.2010 / Газета: Новий день / № 6 / Тираж: 36600

Початок нового року з його специфічними для бюджетних організацій труднощами не став проблемним для галузі освіти області. Усі її підрозділи до можливих негараздів були готові заздалегідь, як, скажімо, до роботи за відсутності затвердженого бюджету. Працівники освітніх закладів своєчасно отримали не лише заробітну плату, а й аванс, причому з передбаченим постановою Кабміну 20-відсотковим збільшенням їх розміру. Фінансового ресурсу на це не було, адже бюджетна галузь працює за тимчасовим кошторисом, однак кошти виплачені шляхом перерозподілу з наступних місяців. Про це розповів під час прес-конференції в прес-клубі «Нового дня» начальник управління освіти і науки ОДА Валентин Сух.

Навіть упродовж вимушеного закриття шкіл на карантин та під час січневого екстремального похолодання тут продовжувалося бурхливе життя, адже чимало навчальних закладів працюють в умовах експериментів та апробації новітніх програм, до яких мають бути готовими передусім самі викладачі. А ще школи готуються до нових етапів традиційних предметних олімпіад, змагань та конкурсів.

Наразі системного вирішення вимагають і питання покращення харчування школярів, підвезення 7 тисяч учнів до навчальних закладів у сільській місцевості. Транспортні послуги донедавна виконувало 97 шкільних автобусів та 160 орендованих. Більшість техніки відслужила по 15—20 років, але продовжує возити учнів. Державна програма «Шкільний автобус» на невизначений термін згорнулася (торік в область не надійшло жодного автобуса, придбаного на державні кошти), а ситуацію рятують найбільш свідомі райони, де шкільний транспорт купують за кошти місцевих бюджетів. 11 автобусів останнім часом придбали в Великоолександрівському районі, по 8 — у Голопристанському та Чаплинському, 7-у Цюрупинському. Торік шкільний автопарк області в цілому поповнило лише 5 автобусів. Початок року порадував: в область потрапило 14 шкільних автобусів, придбаних на кошти Світового банку. Навчальні заклади кілька тижнів чекали, доки їх нарешті вручать «весільнітенерали», втім, транспорті досі не може вийти на маршрути підвезення школярів, оскільки ще не готові реєстраційні документи на їх експлуатацію.

Доволі високі завдання ставить час перед закладами дошкільними та професійно-технічної освіти. Відповідність підготовки освітян та матеріальної бази сучасним вимогам свідчить про те, що і за дефіциту фінансування педагоги шукають новаторські шляхи, пропонують цікаві ідеї, які самі ж і втілюють. На жаль, почесних високих звань у галузі та державних нагород за справді самовіддану працю упродовж року дочекалися освітяни, котрих можна порахувати на пальцях однієї руки. Безперспективною через брак фінансування видалася й обласна програма з забезпечення освітян житлом в сільській місцевості. Торік віртуально виділені під це 1359000 гривень так і не надійшли. В останні дні грудня пішли внебуття і кошти, що передбачалися на ремонт інтернатних закладів, а роботи, які фактично виконані в них на 2,5 млн. грн., зависли кредиторським боргом.

Випробування холодами ще не закінчилося, втім, очільник освітньої галузі області запевнив, що навчальні заклади здебільшого забезпечені паливом та іншими енергоресурсами до кінця сезону і проблем у цьому бути не повинно. Наразі через порив енергосистеми закритий лише Любимівський дошкільний навчально-виховний комплекс, решта закладів освіти, що працюють не сезонно, функціонують у звичному режимі. Тож учні та вихованці кризи не відчують, — запевнив Валентин Сух.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015