ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ
08.02.2010 / Газета: Каховська зоря / № 11-12 / Тираж: 8000

27 січня відбулася 60 сесія міської ради V скликання за участю 27 депутатів. Перед початком сесії міський голова Олександр Карасевич вручив посвідчення про отримання персональної стипендії міської ради для обдарованої молоді. Цього року стипендіатами стали Ольга Глущенко і Дар'я Рябова (в номінації «Освіта»), Світлана Зібіньова («Молодіжна політика»), майстер спорту Ігор Чебукін.

У порядку денному сесії значилося 18 питань. Внесено зміни до ряду міських програм соціального захисту населення. Зокрема, йшлося про надання в першому кварталі поточного року пільг інвалідам по зору І і II груп (37 чоловік) на користування квартирним телефоном та радіотрансляційною точкою, надання з міського бюджету одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення, допомоги на поховання та організацію поховання померлих одиноких громадян (прогнозний розрахунок обсягів фінансування — 18 тисяч гривень), фінансування пільг (50%) на житлово-комунальні послуги почесним громадянам міста і ветеранам праці. Затверджено міську програму з підвищення безпеки дорожнього руху в Каховці на 2010-2012 роки. У ході обговорення програми депутат Андрій Дяченко вказав на потребу у будівництві велодоріжки по вулицях Мелітопольській і К. Лібкнехта, що, на жаль, програмою не передбачено. Микола Манзик і Павло Філіпчук передали побажання виборців щодо обмеження руху великого вантажного транспорту по вулиці Золіна. Запропоновано підготувати проект рішення з цього питання для затвердження на наступній сесії міськради. Ігор Хомінець і Михайло Дилов висловили занепокоєння низьким рівнем дисципліни і професійної підготовки водіїв таксі, яких у місті налічується понад 300 одиниць. Депутатів підтримали начальник відділення ДАІ Сергій Калюжний і Каховський міжрайонний прокурор Сергій Гомельчук. Звітуючи про хід виконання програми розвитку духовності і культури, начальник відділу культури і туризму Надія Виноградова висловила глибоку вдячність депутатам міської ради за їхню турботу про міський Палац культури «Меліоратор». Завдяки виділеним на його ремонт коштам Палац по суті врятовано від руйнування, тепер слід подбати і про його опалення. І зробила особливий наголос, що в Каховці налічується 12 зразкових і народних творчих колективів (у Херсоні — 15, в Новій Каховці — 18), і це дійсно аматорські (а не професійні, як в сусідніх містах) колективи. При розгляді питань у «Різному» депутат Андрій Дяченко вніс пропозицію скоротити число депутатського корпусу міської ради до 25 чоловік, тим паче, що участь в роботі сесії бере в середньому саме така кількість народних обранців. Його колеги висловилися категорично проти, посилаючись на досвід: на сесії й раніше були присутні дві третини депутатів, незалежно від їхньої чисельності.

Секретар міської ради Олександр Гончаров ознайомив депутатів з відповідями на два звернення. Каховська районна рада висловила готовність розглянути питання про виділення коштів на придбання офтальмологічного обладнання для лікарні.

Зі столичних кіл, куди міськрада зверталася з приводу повернення коштів членам житлово-будівельного кооперативу, вкладених у спорудження будинку у східній частині міста (район ДСУ), надійшла обіцянка розглянути це питання і повідомити про результати його розгляду.

СКІЛЬКИ ВИСТОЇТЬ «ТАЧАНКА»?

Про подальшу долю «Легендарної тачанки» запитав депутат Віталій Єрофєєв у своєму депутатському зверненні. Головний архітектор міста Людмила КАРАЄВА відповіла так:

- У 2006 році з Міністерством будівництва та архітектури було погоджено перелік об'єктів культурно-історичної спадщини міста. На їх ремонт і реставрацію з державного бюджету виділено мільйон гривень, зокрема, на «Тачанку» — 623 тисячі. Виготовлено проектно-кошторисну документацію вартістю 137 тис.грн. Після експертизи проекту і проведення тендера, який виграла фірма «Будмайстер», у грудні, в самому кінці року, розпочалися ремонтні роботи, які не вдалося виконати повністю (освоєно 304 тис.грн.).

Тому 181 тисяча гривень повернулася до державного бюджету. Та ж доля спіткала і «Дівчину в шинелі, де залишилися невикористаними 78 тисяч гривень.

Для завершення цих робіт з державного бюджету тепер потрібно 936 тисяч гривень: настільки зросла їхня кошторисна вартість.

З цього В.Єрофєєв зробив висновок, що отримані кошти витрачено не на порятунок, а подальше знищення пам'ятника, оскільки монументу в ході так званих ремонтних робіт, які мало виконувати спеціалізоване підприємство, завдано ще більшої шкоди.

СПРАВИ ЛІКАРНЯНІ

Запрошений на минулу сесію міської ради головний лікар Каховської ЦРЛ Олександр Віттіх досить детально доповів депутатам про роботу очолюваного ним медичного закладу і про забезпечення жителів міста медичними послугами. А потім відповів на їхні численні гострі запитання, так що спілкування перейшло в дискусію, яка тривала цілу годину. Здебільшого питання були ті ж самі, що й попереднього разу, коли під «артобстріл» потрапив його заступник Олександр Антоненко: вочевидь отримані відповіді не задовольнили депутатів. Подібне відбувалося і цього разу.

Світлана Мундрієвська й Олександра Дар'їна знову повели мову про те, що в клінічній лабораторії безпідставно вимагають сплати добровільних внесків і змушують купувати рукавички. І знову — ухильна відповідь, яка знову не влаштувала депутатів. Мовляв, благодійні внески — справа добровільна, а на витратні матеріали (втому числі й рукавички) виділено 100 тисяч гривень, тому підстав для подібних заяв просто немає. «Але ж у лабораторії висить оголошення з такою вимогою!» — запереченням на заперечення відповідали депутати.

- Ви кажете: «Не може бути!». Та частина медпрацівників зацікавлена в тому, щоб пацієнт купував якомога більше. Виходить, ми всі брешемо? І виходить, що самі винні, що йдемо до лікарні? Це як у байці Крилова: «Ты виноват уж тем, что...». Адже пацієнт іде до лікарні, щоб отримати допомогу, і скаржитися головному лікарю йому просто нема змоги, — не стримувала обурення Галина Захарченко.

Зрештою, О.Віттіх визнав, що це питання він теж ставить на нарадах, які проводить у колективі. Але як бути, коли для нормальної діяльності лікарні потрібно не 22, а 60-80 мільйонів гривень на рік?

- В такому разі плата повинна відбуватися тільки через касовий апарат, щоб усе було прозоро і під контролем, — наполягали депутати. І головний лікар з цим не міг не погодитися.

Галину Гондарєву занепокоїв той факт, що Каховська ЦРЛ забезпечена лікарями лише на 67 відсотків. О.Віттіх пояснив, що молоді спеціалісти не затримуються у лікарні через незабезпеченість житлом і низьку заробітну плату.

Щодо кадрової проблеми висловився і міський голова О.Карасевич:

- Каховка посідає перше місце в області за кількістю випускників шкіл, які продовжують навчання у вузах. А скільки серед них медиків? Отже, треба вести в школах профорієнтаційну роботу!

Олег Причина знову порушив проблему організації медоглядів, які жителі міста проходять, перш ніж отримати права на керування авто, зберігання зброї та ін. Щоб пройти медогляд, треба згаяти цілий тиждень. Водночас торкнувся й питання вартості цих послуг.

Лариса Сєнова запитала, чому на соціальні ліжка для дітей не виділяються соціальні кошти. Адже ці діти знаходяться на повному утриманні лікарні.

І знову постало питання, яке турбує депутатів вже не один місяць: ситуація навколо хірургічного відділення та доля лапароскопічного устаткування.

-Так, лікарі надають медичну допомогу городянам, але хірурги постійно в судах. Це ненормально! Лапароскопічна апаратура і досі не в роботі: це — злочин! Скільки хворих лягло «під ніж», тоді як їм можна було зробити безкровну операцію? — наполягав Сергій Чуприна. — Чому ці питання не вирішуються ніяким чином?

- Йдеться про життя і здоров'я людей! — підтримали колегу й інші депутати.

Каховський міжрайонний прокурор Сергій Гомельчук теж взяв слово:

- Питання ставляться правильно, але говорити можна безкінечно. У всьому потрібен порядок. Дійсно, безплатна медицина коштує дорого, без платних послуг, як бачимо самі, не обійтись. Але ж не треба перегинати! Щодо хірургічного відділення, то нами порушено дві кримінальні справи по фактах збирання плати за лапароскопічні операції. Ми знаємо, що частина цих коштів йшла на рахунок профспілкової організації «Медицина і законність», голова якої переховується від слідства. Запевняю: поки на устаткуванні, яке належить громаді, заробляються гроші, котрі лягають в особисту кишеню, компромісу не буде. І їді всі проблеми мають вирішуватися не на сесії і не депутатами, а у лікарні її головним лікарем.

Однак депутати залишилися при думці, що не зможуть бути в стороні від проблем Каховської ЦРЛ, оскільки дві третини її пацієнтів -жителі міста. Тому вирішили подати звернення до районної і обласної рад, щоб привернути їх увагу до цього болючого запитання і добитися його вирішення на користь не чиїхось особистих інтересів, а всієї громади.

Автор: В'ячеслав ЖИЛЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016