|
Вибори за колючим дротом
11.02.2010 / Газета: Новий день / № 7 / Тираж: 36600
Право на волевиявлення та участь у виборах в Україні мають не лише порядні та законослухняні громадяни, а й правопорушники, у тому числі злочинці. 7 лютого кореспондент «НД» побував на спеціальній виборчій дільниці № 90 територіального виборчого округу № 185. Місце її розташування — Північна виправна колонія № 90, пенітенціарна установа для засуджених, котрі відбувають покарання далеко не перший строк. На великому майданчику, під пильним наглядом працівників колонії, вишикува-ливя кілька десятків в'язнів. У кожного в руці — запрошення на вибори. З дозволу охорони кілька чоловік йдуть у приміщення, що знаходиться поряд. Йдемо за ними. У довгому коридорі, теж у супроводі охорони, стоїть велика черга виборців. По одному-двоє заходять до зали. Реєструються, йдуть до кабінки, потім кидають до прозорої скриньки бюлетень і виходять до коридору вже через інші двері. Зауважимо, на території дільниці — тільки члени ДВК та спостерігачі. Жодного працівника установи ми не побачили. —Так і має бути. Завдання колонії—надати приміщення, гарантувати режим та безпеку. У хід виборів — жодного втручання. Це прописано законом, — пояснює прес-секретар управління Держдепартаменту з питань виконання покарань Гаяне Оганесян. Як воно членам комісії працювати з досить незвичайними виборцями? З цим запитанням ми звернулися до голови дільниці № 90 Леоніда Горянинова. — Знаєте, нам набагато легше, ніж колегам, котрі працюють на звичайних дільницях. У нас не було випадків, коли хтось з громадян зчиняв галас, лаявся чи створював метушню. Ще одним плюсом члени комісії вважають стовідсоткову явку виборців та їхню громадянську активність. Останній бюлетень вкидається до скриньки близько третьої години дня, що можна було помітити під час першого туру. Належну організацію виборів відзначив і Олександр Савін, спостерігач від одного з кандидатів: «Вранці ми прийшли, зареєструвалися, перевірили бюлетені, пломби.... Вибори почалися вчасно. Агітацію ніхто не проводить». — Олександре Сергійовичу, у виборців виникають запитання? — Хіба що суто технічні. Трапляються неграмотні люди, які не знають, як голосувати. Пояснюємо. Автор цих рядків не міг не спитати і думки голосуючих. — Вважаю, що усе так, як має бути. Кожен здійснює власне волевиявлення. Жодного тиску. Члени комісії дуже привітні до нас. Завжди готові допомогти, — говорить засуджений Дмитро. — А взагалі, відбуваючи покарання, ви часто між собою обговорюєте кандидатів у президенти? Вболіваєте за когось? — Звісно, усі ми переживаємо за майбутнє України. Тому й розмірковуємо: яким воно може бути у разі перемоги того чи іншого кандидата. Ця тема — повсякденна, вона у кожного на язиці. Автор: Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014 |