ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Міліція чекає молодих професіоналів
15.02.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 7 / Тираж: 2200

Щороку торувати стежину у велике життя починають тисячі українських юнаків і дівчат. По закінченні загальноосвітніх навчальних закладів перед ними постає проблемне питання: куди піти вчитися далі? Для багатьох сімей воно сьогодні є болючим, адже, щоб дати дитині можливість отримати освіту, доводиться вишукувати немалі кошти. Тому немало представників української молоді серйозно замислюються над тим, щоб вступити, зокрема, до вишів системи МВС, перебувати там на державному забезпеченні і в майбутньому стати офіцерами міліцейських підрозділів.

Про особливості міліцейської служби, про те, як гартуються характери охоронцю правопорядку, редакція «Голопристанського вісника» попросила розповісти заступника начальника відділу з кадрового забезпечення Голопристанського районного відділу УМВС України у Херсонській області, підполковника міліції Івана КРАСНОПЕРЦЯ.

- У шаленому темпі сучасного життя люди зі злими намірами стараються використовувати найсучасніші досягнення науки і техніки, не гербують ніякими засобами при вчиненні злочинів. Тож, аби протистояти злочинному світові, людям у міліцейській формі доводиться постійно працювати над своїм фаховим рівнем. Які риси характеру, на Вашу думку, повинні мати ті, хто покликаний захищати життя і спокій громадян від крадіїв, бандитів, ґвалтівників та різноманітних шахраїв?

- Боротьба зі злочинністю, захист прав і свобод громадян від протиправних посягань — саме цим займається міліція. II працівникам під час виконання службових обов'язків доводиться втручатися у складні сфери людських відносин, часто вони виступають у ролі арбітра в конфліктних ситуаціях, що впливає на долі багатьох людей. Тому служба в міліції пов'язана з великими психологічними, емоційними та фізичними навантаженнями, а іноді — з ризиком для життя. Це нелегка, але суспільно необхідна справа, вона вимагає від кожного міліціонера високих загальнолюдських і професійних якостей. Тому існують певні переваги для працівників міліції під час проходження ними служби та у їх пенсійному забезпеченні. Призначення пенсій проводиться незалежно від віку при вислузі в органах внутрішніх справ двадцять і більше років, як в календарному, так і в пільговому обчисленні. Служба в окремих підрозділах (кримінальна міліція, дільничні інспектори) зараховується як один рік за півтора роки. Правоохоронці користуються соціальними пільгами, передбаченими Законом України «Про міліцію», забезпечуються форменим одягом, медичним обслуговуванням та оздоровленням у відомчих лікувально-санаторних закладах із значною компенсацією вартості путівок за рахунок держави.

- Міліцейські лави постійно поповнюються молодими працівниками, які отримали ґрунтовні знання у навчальних закладах системи МВС. Хотілось би, щоб Ви, Іване Івановичу, докладніше розповіли про те, хто може стати курсантами і які вимоги існують для молодих людей, котрі мріють про міліцейську кар'єру.

- На сьогодні в Україні діє система вищих навчальних закладів МВС, розташованих у Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Києві, Луганську, Сімферополі, Харкові і Херсоні. їх випускники отримують вищу юридичну освіту і в подальшому проходитимуть службу у підрозділах слідства, карного розшуку, боротьби з незаконним обігом наркотиків, з економічною злочинністю, Державної автомобільної інспекції, дільничних інспекторів міліції, штабних, аналітичних та інформаційних, криміналістичних підрозділах.

Зараховані на денну форму навчання до вишів МВС курсанти протягом чотирьох років перебувають на державному забезпеченні: безплатно харчуються, мають формений одяг і місце для проживання. Також користуються всіма пільгами, передбаченими Законом України «Про міліцію». По закінченні навчання їм присвоюється перше звання середнього начальницького складу -лейтенант міліції та гарантується обов'язкове працевлаштування за спеціальністю.

- Декілька слів про специфіку навчання майбутніх міліціонерів.

- До навчальних закладів МВС здебільшого приходять юнаки і дівчата — випускники загальноосвітніх шкіл, які не мають достатнього життєвого досвіду. Тому перед викладачами постають завдання не тільки професійної підготовки курсантів та надання їм певних знань — навчальний процес організовано таким чином, що курсанти крім гуманітарних і спеціальних дисциплін ще проходять практику безпосередньо у підрозділах, а це дає змогу закріпити теоретичні знання практичними навичками. Ще вони вчаться кермувати автомобілем, працювати з комп'ютером, засобами зв'язку, володінню вогнепальною зброєю (від пістолетів — до автоматів), з ними проводяться заняття з фізичної підготовки, на яких відпрацьовуються прийоми рукопашного бою, затримання та конвоювання злочинців, проводяться заняття з легкої атлетики.

- Уявімо ситуацію, коли хтось з представників юні Голопристанщини виявить бажання стати курсантом вишу МВС. До яких дій треба спершу вдатися молодим людям?

- Аби потрапити на денну форму навчання, вчорашні школярі повинні досягнути 17-річного віку, але бути не старшими 25 років, і, ясна річ, мати документ про середню освіту. Оформити особову справу кандидата на навчання можливо за наявності паспорта, військового квитка та вже згаданого мною документа про освіту. Кандидати мають бути здоровими, підготовленими фізично та всебічно розвиненими, адже їм доведеться пройти психологічне тестування, повне медичне обстеження, скласти заліки з фізичної підготовки. А ще — добре підготуватися до проходження тестування з української мови та літератури, історії.

-1 насамкінець Ваші, Іване Івановичу, побажання юнакам і дівчатам, котрі мають намір поповнити лави української міліції.

- Хочу побажати їм рішучості і наполегливості на шляху до омріяної мети, жаги до знань і щирого прагнення стати професіоналами своєї справи, служити своєму народові.

Автор: Олександр ГРИГОРКІН

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.017