ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Зовсім не варто нас травмувати
15.02.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 13-14 / Тираж: 3416

Вийшов з під'їзду — і мов вкопаний стою. Небезпечно. Поріг узявся кригою. А в будинку одні пенсіонерки. Зовсім не варто бабусь травмувати. Але двірники ЖЕДу і не бралися очищати від снігу поріг та прибудинкову територію. А між тим така послуга передбачена в переліку обов'язкових. Та про це я думаю в процесі роботи, коли власноруч берусь за очистку порогу від обмерзання та відкидання снігу.

Дама-інженер того ж ЖЕДу, куди я звернувся, факт ненадання послуги по зимовій очистці прибудинкової території визнала і порадила розбиратися з начальством. А моїх слів про те, що, мовляв, оплачую я щомісячно не за падіння, а за прибирання прибудинкової території, в тому числі і від снігу та криги, на жаль, незрозуміла.

Не зрозуміли мене і в комунгоспі, коли я нагадав, що згідно із затвердженими міськвиконкомом «Правилами благоустрою та утримання жилих будинків і прибудинкових територій» передбачена і така послуга, як «прибирання і вивезення снігу, посилка частини прибудинкової території та тротуарів, призначених для проходу та проїзду, сумішами проти ожеледиці».

Чи бачили ви таку суміш (а в нас ще й безплатний «пісок є) на вулицях і тротуарах Цюрупинська? А раз ні -як споживач, я згідно із Законом «Про житлово-комунальні послуги» маю право зажадати перерахунку розміру плати за послугу, яка не надана в повному обсязі. Я взагалі не пам'ятаю випадку, аби комунальні служби (а їх у нас тепер аж дві — «Цюрупинськ-комунгосп» та «Цюрупинськ-сервіс») прибирали сніг на Житлоселищі.

Але спробуйте викликати представника ЖЕДу і підписати акт-претензію про ненадання послуги та вимогу про перерахунок розміру квартплати. Можливо, вам вдасться — мені це так і не вдалося. Ні першого, ні другого дня представник ЖЕДу так і не прийшов. У такому випадку я покликав у свідки двох сусідів, як дозволяє вищенаведений закон, і таки склав акт-претензію до комунальної служби в довільній формі та подав його в комунгосп. Тільки не взяли мого «саморобного» акта-претензію, а форму «свого» заховали під сімома замками, і на мою вимогу не дали.

Так факт ненадання послуги по очистці прибудинкової території я хоч і зафіксував документально, але ніякого перерахунку розміру плати не домігся.

Ця звичайна історія навела мене на думку про своєрідне ставлення до нас і влади, і комунальників. Нам послуги не надають — а ми платимо. І всі задоволені. Адже ніхто, у тому числі і я, не спробував оскаржити дії, а вірніше бездіяльність у даному випадку комунальної служби, в судовому порядку.

За період з 29 грудня 2009 року по 26 січня 2010 року, тобто менш ніж за місяць, на вулицях травмувалося 45 чоловік, у тому числі 5 дітей. Маємо дані вуличного травматизму і за період з 2 по 8 лютого 2010 року. Так ось, за тиждень у травмопункти за допомогою звернулось 16 чоловік.

Бо винувата у всьому, виявляється, погода. І важко не погодитись з читачами в тому, що нічого не змінилось і нинішньої на рідкість сніжної зими, бо начальство пішки, як ми, по скутих льодом вулицях та тротуарах не пересувається, а як їздило, так і їздить на машинах, а туди, в кабіну, негоді не добратись. Ось і доводиться говорити про те, що в Цюрупинську аж два комунальні підприємства, а толку ніякого. Хіба що той же «Цюрупинськ-сервіс» трохи розчищає центр міста від снігу біля адмінбудівель районної та міської влади.

Ми спробували з'ясувати, як же комунгоспи поділили «сферу своєї діяльності». І виявилось, що у двох няньок і дитя недоглянуте.

МКП «Цюрупинськкомунгосп» за благоустрій міста, в тому числі й очистку його від снігу та криги, більше не відповідає. Ця відповідальність тепер покладена на «Цюрупинськсервіс». А він керується у своїй роботі вищезгаданими «Правилами благоустрою та утримання житлових будинків і прибудинкових територій», де, крім усього, виписана і вимога «прибирати сніг, посипати частини прибудинкових територій та тротуарів, призначених для проходу (проїзду), сумішами проти ожеледиці». Та чи бачили ви це прибирання і посипку? Нинішня зима особливо засвідчила повну санітарну деградацію нашого міста. Ми звернулися до кількох депутатів міськради з проханням прокоментувати «слизотну» ситуацію в місті, але вони відмовились. А посадові особи міськвиконкому перекладають відповідальність один на одного.

Що ж стосується вуличного травматизму, то досить навести таку сумну статистику, її надав нам головний лікар Цюрупинської центральної лікарні Олег Попенко.

За період з 29 грудня 2009 року по 26 січня 2010 року, тобто менш ніж за місяць, на вулицях травмувалося 45 чоловік, у тому числі 5 дітей. Маємо дані вуличного травматизму за період з 2 по 8 лютого 2010 року. Так ось, за тиждень у травмопункти за допомогою звернулось 16 чоловік. Ці травми викликали серйозні функціональні розлади здоров'я. З такими травмами до лікарняного закладу не добираються — повинна бути тільки стороння допомога. Як правило, внаслідок падіння на ожеледиці лікарі фіксують переломи кісток верхніх та нижніх кінцівок, внутрішньочерепні травми. Були й серйозніші випадки вуличного травматизму, як ось переломи у кількох ділянках тіла, а також переломи кісток черепа та хребта. Хто відповість за це? І хто відшкодує потерпілим витрати на лікування? У цій статистиці — і різке збільшення вуличного травматизму в Цюрупинську, і наше право, яким ніхто не користується, оскаржувати дії, вірніше бездіяльність влади та комунальних служб, в суді. Це і те, що ти не на робочому місці, а на лікарняному ліжку на декілька днів з тим, що у нас називається бюлетнем непрацездатності. А не всім і в повному обсязі за цим бюлетнем, виявляється, і платять...

Якість нашого життя пов'язана з безпекою. Підозрюю, що песимізм цей — захисна реакція від можливого травматизму. До речі, по дорозі на роботу того ж дня, як сів писати ці рядки, сам так гепнувся, що іскри із очей посипались. У травмпункт, щоправда, не звертався, але нудило цілий день...

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014