ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Цінуємо те, що маємо — добру воду
22.02.2010 / Газета: Каховська зоря / № 15-16 / Тираж: 8000

27 січня на Светлове на лінії водопроводу сталася аварія, що й послужило приводом для нашої зустрічі з начальником КВУ «Каховський водоканал» депутатом міської ради В.СКОРОХОДОМ.

- Володимире Дмитровичу, будь ласка, кілька слів про аварію, 'їїпричини та наслідки.

- Ту частину житломасиву на розі вулиць Будівельників і Миру недарма називають «Бермудським трикутником»: там зосереджено- лоток на лотку — інженерно-технічні комунікації. Тому не дивно, що, коли 27 січня стався порив на лінії водопроводу по вул. Будівельників, 4 вода шляхом найменшого опору потрапила в теплотрасу. Було негайно перекрито засувки, знайдено місце пориву і за дві доби аварію ліквідовано. Найбільша складність полягала в тому що труба знаходилася на глибині до двох метрів, а грунт над нею промерз на 80 сантиметрів. Тому довелося задіяти компресор і відбійні молотки.

Від аварії не застрахований ніхто. Головне — вчасно ліквідувати і звести до мінімуму її наслідки то завдані нею незручності жителям міста, і нам це вдалося. За оперативне і якісне виконання аварійно-ремонтних робіт відзначені грошовими преміями робітники та інженерно-технічні працівники дільниці водопроводу Г.Нечипоренко, С.Новіков, Ю.Чорнобай, Д.Мороз, В.Кулешов, В.Наумчик. Хочу висловити вдячність за наполегливість і старання також трактористу М.Тягнирядно, газоелектрозварнику М.Федченку, слюсарям А.Корнієвичу й О.Мильковичу.

- А чи можна запобігти аваріям?

- Треба! Бо ми зацікавлені в тому, щоб споживачі отримували якісні послуги безперебійно. Для цього працівники водоканалу (а це фахівці з 30-річним досвідом) складають і виконують плани по ремонту й заміні труб, засувок, насосного устаткування. Найбільший клопіт з індивідуальним сектором, де трапляється багато аварій. До того ж, там ніхто не будував колодязі на вводі біля свого будинку, тому доводиться перекривати подачу води по всій вулиці і копати, копати, копати...У планах на поточний рік — продовження робіт по заміні водопровідних мереж у східній частині міста, звідки улітку надходять скарги на брудну воду. Причина цього: нерівномірний відбір води із системи водопостачання в зв'язку з відключенням електропостачання при переключенні свердловин.

До відома: минулого року виконано поточний ремонт на суму 630,7 тисяч гривень. Споживачам подано 3153 тисячі кубометрів чистої води, а це (для порівняння) -52550 залізничних цистерн, або потяг довжиною до 1156 км. І яким спекотним не було минуле літо, ніхто не скаржився на її нестачу.

Крім того, прийнято і перероблено 2041 тисячу кубометрів стоків. Ніхто навіть не замислюється над тим, що тільки не потрапляє в каналізацію. Зате після механічної, хімічної, біологічно очистки (а це все — складні технологічні процеси, які потребують постійної уваги) у Дніпро скидається чиста вода, яка відповідає Держстандарту України. Якість стоків щотижня контролює Каховська санепідемстанція. Раз на місяць повний аналіз здійснює Херсонська обласна СЕС. Не кажу вже про те, що на очисних спорудах діє і наша лабораторія, котра пройшла відповідну державну атестацію.

- Ви жодним словом не обмовилися про фінансові та економічні проблеми. Невже їх не існує?

- На жаль, проблеми є. Так, на сьогодні у «Каховводоканала» немає заборгованості по оплаті спожитої електроенергії і по заробітній платі, але є борг перед податковою інспекцією. Чому? Бо за спожиту воду не розраховуються теплопостачальні організації: «Каховтеплокомнуенерго» винне 33,1 тисячі гривень, «Котельник» — 748,1 тисячі. Виставлені цим підприємствам рахунки одразу ж обкладаються податком, а сплачувати його нічим. Крім того «Котельник» тільки за минулий рік наростив 256,2 тисячі гривень боргу. Причина — численні серйозні пориви на зношених теплотрасах. Таким чином «Каховводоканал» перетворився на інвестора теплопостачальних підприємств. От і під час останньої аварії кілька діб підприємство докачувало по 52,7 кубометра води на годину.

А по великому рахунку, той факт, що комунальні підприємства сплачують податки ( а їх аж 14 видів) — повний нонсенс. По-перше, на лице — подвійне оподаткування надходжень від абонентів, які вже сплатили податки. По-друге, перераховуємо кошти до бюджету, а звідти потім отримуємо субсидії на латання дір.

Що вже казати про податок на землю, який цього року зріс майже втричі. Між іншим у Дніпропетровській і Запорізькій областях комунальні підприємства звільнені від сплати земельного податку. Це питання я порушував на останній позачерговій сесії і мене підтримали інші керівники. На жаль, вирішення цієї проблеми — в компетенції обласної ради.

- І в той же час каховчани нарікають, що вода у місті коштує надто дорого...

- Тарифи на комунальні послуги формуються з урахуванням доходів та витрат комунального підприємства і ретельно перевіряються відповідними органами. До речі, тільки за минулий рік різними структурами на «Каховводоканалі» проведено 18 перевірок!

Вартість послуг «Каховводоканал» (4,53 гривні за 1 кубометр) залежить від витрат на підйом, подачу води та очищення стоків. А це — 19 свердловин, 7 каналізаційно-насосних станцій, очисні споруди потужністю 16 тисяч кубометрів на добу, станція другого підйому. Виробництво досить енерго- й матеріальномістке.

І чи дійсно наші послуги дорогі? Порівняйте самі: у Голій Пристані — 9,49 гривні, Генічеську — 5,78 грн, Скадовську — 7,24. У Новій Каховці -3,93, але ця різниця незначна. У Херсоні — 5,66, до того ж, вода подається з перебоями. Ми собі цього дозволити не можемо, бо одразу ж у системі з'явиться осад і знаменита каховська вода втратить свої високі якості.

А з Києвом порівнювати немає сенсу: інакше, чому кияни купують питну воду з бюветів по 1 гривні за літр?

Також нам закидають і завищені норми споживання. Ця проблема вирішується дуже просто: варто встановити лічильник і платити за фактично спожиту воду. Такі настали часи: всі змушені рахувати витрати, визначати потреби.

Щодо надмірних штатів (є й така думка) відповім конкретно. Так, в колишньому комбінаті комунальних підприємств на дільниці водопроводу працювали 90-100 чоловік. Але станція другого підйому, очисні споруди і водопровідна мережа житломасиву Свєтлово знаходилися на утриманні управління «Укрводбуд» та заводу ЗБВ, а потім уже були передані «Каховводоканалу». Відповідно зросла й численність працівників. Сьогодні на підприємстві при потребі за штатним розкладом 243 працівники трудиться 189,1 вони виконують весь комплекс робіт від подачі води з артезіанських свердловин до утилізації стоків та вивезення решток після їх очищення. До речі, частка заробітної плати у собівартості послуг складає не більше 39%. Окрім того, маємо у своєму розпорядженні власний машинно-тракторний парк (12 одиниць техніки), який забезпечує наші виробничі потреби. Також, враховуючи вимоги часу і заради зручностей жителів міста створено абонентський підрозділ. Це 4 каси в різних частинах міста і 10 контролерів, які займаються збиранням платежів від населення. В результаті маємо досить високий відсоток оплати послуг населенням -97,4%.

На відсутність кадрів ми не скаржимося. Навчаємо спеціалістів власними силами, запрошуємо на практику і учнівську молодь з технікумів. От і зараз двоє майбутніх фахівців проходять практику на нашому виробництві. Якщо себе добре зарекомендують і захочуть працювати далі, то-будь ласка.

- Сьогодні при зростаючій дорожнечі єдиними способом не допустити зростання тарифів і забезпечити життєдіяльність підприємства є постійне зниження витрат. Чи не так?

- Не було року, щоб на «Каховводоканалі» не виконувалися заходи по енергозбереженню. Якщо за радянських часів не дуже дбали про економію і бережливість, то тепер усе інакше. На насосних станціях ставимо двигуни меншої потужності, які значно менше споживають електроенергії. Для поліпшення роботи енергосилового обладнання оснащуємо його частотними перетворювачами, іншими приладами, що забезпечують його економічність. Як результат, споживання електроенергії скоротилося за 20 років з 7,5 мільйона до 4,5 мільйона кВт/год.

Окрім цього, нашими фахівцями підготовлено бізнес-план інвестиційного проекту «Реконструкція систем водопостачання, об'єктів водовідведення кредиту та очисних споруд» на виділення гранту у розмірі 25 мільйонів гривень, передбаченого Міжнародним банком розвитку та реконструкції на фінансування проекту розвитку міської інфраструктури.

Проект виставлено на конкурсний відбір.

Тож з усією відповідальністю запевняю: КВУ «Каховводоканал» — самодостатнє підприємство, яке власними силами виконує весь комплекс робіт по забезпеченню міста якісною питною водою і переробці каналізаційних стоків згідно з вимогами Держстандарту. Це наше головне завдання, на здійснення якого спрямовано всі фінансові, матеріальні і людські ресурси.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016