ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Велика вода – велика біда
22.02.2010 / Газета: Слава праці / № 7 / Тираж: 1880

Влітку ми так часто поглядаємо на небо з надією на дощ. Та хто б міг подумати, що і зимової пори просимо у «небесної канцелярії порятунку від надлишку опадів. Втім, на Бога надійся, а сам рук не складай. Та одними лише руками справі не зарадиш. Потрібні кошти, і немалі, аби відкачувати воду. їх, якраз, дуже і дуже бракує. Та й бюджетний кодекс забороняє використовувати районні кошти на капітальні видатки, наразі дозволено спрямовувати державні кошти на захищені статті — заробітну плату і оплату енергоносіїв. «Чолобитні, які посилає районна влада на адресу Кабінету міністрів та Державного комітету водного господарства обертаються такими відповідеями:

ДЕРЖВОДГОСП РОЗГЛЯНУВ ВАШ СПІЛЬНИЙ ЛИСТ ВІД 12.01.2010 №04/02.01-36 ТА № 2/05-051 ПОВІДОМЛЯЄ.

В умовах кліматичних змін, що відбулися у грудні 2009 року із — за танення снігового покриву в деяких населених пунктах Херсонської області відбулося погіршення гідрологічного стану, у тому числі в Каланчацькому районі.

Тимчасовим розписом асигнувань Державного бюджету України на І квартал 2010 року Держводгоспу на оплату електроенергм передбачено лише 22,3 млн. грн., з яких 9,2 млн. грн. на погашення боргу за 2009 рік. Таким чином, залишок коштів для роботи у 1 кварталі поточного року складає 13,1 млн. грн., або 30% відсотків від фактичної потреби.

Херсонському облводгоспу на оплату електроенергії для роботи захисних насосних станцій вертикального дренажу у 1 кварталі передбачено 1,4 млн. грн. при потребі 3,5 млн. гривень. Розподіл коштів між районними управліннями водного господарства здійснює Херсонський облводгосп.

На позачерговому засіданні районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася у лютому, обговорювали невідкладні заходи щодо ліквідації надзвчайної ситуації, що виникла у зв'язку з погіршенням погодних умов, підняттям рівнів ґрунтових вод та підтопленням.

Виступаючі — начальник управління водного господарства Кулаковський A.M., начальник філії «Райавтодор» Шевченко М.І., завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Авраменко В.М., начальник РВ ГУМНС Бабич О.В. констатували, що випадання надмірної кількості опадів у вигляді снігу та дощу, підвищення температури і танення снігу призвело до підтоплення житлових будинків, розташованих по вулицях Садова, Першотравнева, Чорноморська, Комарова, Крупської, Партизанська, 3. Космодем'янської, Паризької Комуни, Тарана, Пролетарська, Шевченка, Матросова, Шмідта, провулках Північний, Зарічний, Зелений. Загалом ці негативні процеси торкнулися більше ніж 500 будинків.

Щодо населених пунктів району, то ситуація з підтопленням погіршується тими ж факторами: випадання опадів і простоювання дренажних насосних станцій через відсутність коштів на оплату належних лімітів електроенергії. Тому різке піднесення рівня ґрунтових вод спостерігається у селах Червоний Чабан, Польове, Каїрка, Ставки, Бабенківка-Перша, Гаврилівка, Привілля, Бабенківка-Друга, Роздольне, Олексіївка, Олександрівка, Новоолександрівка.

За даними управління водного господарства станом на 5 лютого (коли температура повітря була нижчою, ніж тепер) з 47 дренажно-насосних станцій 19 є технічно несправними, не працюють у зв'язку з відсутністю фінансування — 21, а працює лише 7 ( у Каланчаку, Новоолександрівці, Привіллі та Гаврилівці).

Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (для відведення паводкових та поверхневих вод) в управлінні водного господарства створено 6 бригад є наявна землерийна техніка та насосно-силове обладнання.

Цю роботу управління координує з сільськими та селищними радами. На засіданні затверджено перелік наявної водовідкачувальної техніки, яка може бути задіяна при ліквідації наслідків підтоплення.

Однак, помітно, що мешканці вулиць, присадибні ділянки та житлові будинки яких підтоплюються не завжди активно долучаються до проведення робіт по розчищенню трубопереходів, діючих каналів водовідведення та гідротехнічних споруд від снігу, заростей очерету, старої трави та іншого сміття в межах своєї території. А в таких випадках і під лежачий камінь вода тече.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014