ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Реприватизація машинобудівного?!
04.03.2010 / Газета: Акценти / № 9 / Тираж: 5000

У Херсонського машинобудівного заводу з'явилась перспектива відновити виробництво комбайнів.

2 березня Верховна Рада України підтримала ініціативу Компартії щодо повернення державі Херсонського машзаводу (колишнього комбайнобудівного заводу ім. Петровського).

Верховна Рада України проголосувала у першому читанні проект Закону «Про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонський машинобудівний завод», автором якого є лідер Компартії України Петро Симоненко. Законопроектом передбачено повернення до державної власність цілісного майнового комплексу -TOB «Херсонський машинобудівний завод».

Відповідно до Закону (коли він набере чинності) Кабінет Міністрів повинен буде: здійснити у встановленому порядку заходи, які пов'язані з поверненням у державну власність цілісного майнового комплексу TOB «Херсонський машинобудівний завод»; передбачити у проекті Закону про Державний бюджет України на 2010 рік необхідні кошти для здійснення заходів, пов'язаних з поверненням до державної власності цілісного майнового комплексу TOB «Херсонський машинобудівний завод».

У першому читанні законопроект підтримали 352 народних депутати.

Петро Симоненко давно наполягав на поверненні Херсонського машзаводу та деяких інших підприємств до державної власність, і вважає, що Закон може стати початком інвентаризації приватизованих підприємств.

Всі херсонці були очевидцями доведення до банкрутства колись процвітаючого підприємства. На металобрухт були здані верстати. Звільнені тисячі працівників, люди у буквальному сенсі слова викинуті на вулицю.

Представники робочого колективу звернулися за допомогою до народного депутата України Катерини Самойлик, саме вона ініціювала ряд заходів, які були направлені на відродження заводу. Саме вона й познайомила з історією занепаду підприємства лідера компарті Петра Симоненка. Саме до нього зверталися представники багатьох підприємств, які свого часу були «приватизовані» буквально за копійки, проте нові господарі не змогли стати ефективними власниками й довели ці фабрики та заводи до банкрутства (процес, на жаль, відбувається по всій Україні). Тоді й з'явився у передвиборчій програмі ще кандидата у Президенти України Петра Симоненка пункт про повернення ряду підприємств до державної власності.

Що ж стосується Херсонського машинобудівного, то Петро Миколайович особисто зустрічався із представниками робочого колективу, приїздив у Херсон і добре знає, як відбувався процес занепаду заводу, що до «...приватизації Херсонський машинобудівний завод був флагманом машинобудування та мав стовідсоткове завантаження з виробництва комбайнів для сільського господарства.

Але, на жаль, якщо підприємство дістається безкоштовно, то ним так і розпоряджаються. З порушенням вимог законодавства України з державної власності були відчужені пакети акцій ВАТ «Херсонські комбайни», підприємство доведене до банкрутства, а державі нанесено значних збитків», -так прокоментував ситуація для нашого часопису Петро Симоненко одразу після того, як проект було проголосовано у ВРУ.

Саме у зв'язку з цим Петро Симоненко запропонував Верховній Раді, зважаючи на суспільну необхідність, з метою захисту інтересів держави та трудових прав працівників підприємства, повернути до державної власності цілісний майновий комплекс TOB «Херсонський машинобудівний завод».

Крім того, у розмові із нашим журналістом Петро Миколайович зауважив, що комісія ВР по приватизації підтвердила необхідність повернення Херсонського заводу у державну власність, та лідер комуністів переконаний, що настав час відновити справедливість.

Петро Симоненко також вважає, що у власників не буде шансів оскаржити дане рішення в суді: «Якщо рішення буде прийнято, то власника буде притягнуто до кримінальної відповідальності за руйнування цього підприємства», — пояснив Петро Симоненко.

Народний депутат України Катерина Самойлик повністю підтримує позицію лідера фракції, вона також доклала багато зусиль, аби підтримати колектив заводу, щоб люди не залишились без робочих місць та без зарплати. На жаль, власник підприємства пан Олійник думав інакше. Проте державницька позиція стосовно заводу і Катерини Самойлик, і Компартії (які стали ініціаторами Закону), і Верховної Ради України (яка переважною більшістю голосів проголосувала за законодавчу ініціативу Петра Симоненка) все ж таки перемогла.

- Не думаю, що у лічені дні завод запрацює, повернення до державної власності — процедура складна. Проте я радію, що у славетного Херсонського підприємства з'явилися нові реальні перспективи відродження, — так на наше прохання прокоментувала рішення ВРУ нардеп Катерина Самойлик.

Автор: Аліна СТЕПОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019