ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Нечесних орендарів—женіть у шию!»
04.03.2010 / Газета: Новий день / № 10 / Тираж: 36600

За оренду земельних паїв жителі Каховського району отримують від 100 до 1200 грн./га

Розривати через суд договори оренди своїх земельних ділянок будуть змушені майже 200 жителів Червоноперекопської сільради. За словами начальника відділу Держкомзему в Каховському районі Андрія Мартинюка, місцеве TOB «Д-3 Агропроект» лише частково розрахувалося за оренду паїв, і годує людей «обіцянками».

— Є також один приватний підприємець, який взагалі не розрахувався з людьми, котрі живуть на території Семенівської і Червоноперекопської сільських рад. Вони вже почали самі подавати позови до суду щодо розірвання договорів оренди. Інша проблема стосується виплат орендної плати за ставкою 3% від нормативної грошової оцінки землі. Багато підприємств минулого року пообіцяли сплачувати саме таким чином, хоча діючі договори оренди передбачають стару ставку у 1,5%. Випадки недоплати з різних причин сьогодні мають місце, втім, юридично ми не можемо змусити орендарів платити більше, ніж вказано в діючому договорі, — констатує Андрій Мартинюк.

Усього, за даними відділу Держкомзему України, в Каховському районі лише 4,6 тисячі місцевих громадян-власників земельних паїв передали свої ділянки з відсотком орендної плати від 1,5 до 3%, а зі ставкою більше 3% укладено тільки 104 договори. Інші—а це 7230 чоловік — отримують за оренду своїх наділів лише 1,5% від їхньої нормативної грошової оцінки. Найнижчі ж показники з оформлення державних актів мають колишні КСП ім. Карбишева і КСП «Світанок». Серед причин цього — незатребувані сертифікати, невизначення їх власників щодо подальших дій і відсутність коштів у людей для переоформлення сертифікатів на державні акти.

За словами Андрія Мартинюка, середній дохід від оренди земельних паїв у Каховському районі в минулому році зріс з 221 до 265 грн./га. Від цього У бюджети всіх рівні додатково отримали у вигляді податків 402 тис. грн. Найбільшу орендну плату виплачували за землі, зайняті під овочевими культурами у Малокаховці. Тут вона досягала 1200 грн./га. Найнижчу — до 100 грн./га — отримують переважно ті, хто ще не оформив державні акти і не переуклав старі договори оренди. «Змусити орендарів платити більше можуть самі землевласники — шляхом переговорів, розриванням договорів у судовому порядку тощо. Люди повинні самостійно вирішувати долю своєї власності», — додав Андрій Мартинюк.

— Сільські ради могли б отримувати більше прибутків, якби в Україні було прийнято нормативно-правову базу щодо передачі в оренду землі під механічними бригадами і сільгоспдворами, — зазначив голова Семенівської сільради Юрій Квасов. — Ми б могли 74 гектари таких ділянок надавати фермерам, підприємцям і отримувати прибуток. І є бажаючі їх взяти! Але зробити цього ми, на жаль, не можемо.

— А у нас інша проблема: базове господарство — державне підприємство «ДГ «Каховське» — сплачує фіксований податок, і інших вагомих джерел надходження до бюджету сільради немає, — констатує голова Кам'янської сільради Віктор Дядів. — Розпаювання у нас не відбулося, тож ми змушені «сидіти» на дотаціях зверху. Найближчим часом господарство планує передати сільраді об'єкти соціальної сфери, а коштів на їх утримання власними силами взяти ніде.

Автор: Олег БАТУРІН

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.028