ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Сьогодні людей треба просто рятувати
11.03.2010 / Газета: Херсонський вісник / № 10 / Тираж: 10000

Останній тиждень як в парламенті, так і в нашій області був дуже напруженим. Херсонщина потерпає від весіннього паводку. У деяких районах до постійних підтоплень додалися й води від снігу, що почав танути. Тим, хто переймається цими проблемами на місцях, зрозуміло, що без державної допомоги область не зможе обійтись. Від обласної влади за ці дні, коли стихія почала свою згубну дію, не було чути заяв, ніхто не намагався роз'яснити населенню, що буде далі; хто допомагатиме їм у відселені, куди їхати родинам, будинки яких вже затоплені; чи будуть взагалі відшкодовувати збитки; як на затоплених територіях вирощувати хоча б якусь городину, яка допоможе потім вижити взимку...

На самому вищому рівні довелось інформувати і парламент, і Уряд про стан справ в нашому регіоні народному депутату України Катерині Самойлик. Саме вона весь минулий сесійний тиждень неодноразово брала слово і з трибуни Верховної Ради розповідала, що відбувається на її рідній Херсонщині та як веде себе обласна влада. Оцінка, яку народний депутат дає цим діям, — різко негативна: «За останніми даними підтоплено 5 тисяч садиб у восьми районах області. Це велика стихія, вона захопила весь Каланчакський, Цюрупинський, Геничеський, Новотроїцький, Чаплинський та інші райони, міста Скадовськ, Генічеськ, Херсон. Я ще 10 днів тому підіймала у Верховній Раді це питання і просила голову Верховної Ради України, щоб воно було розглянуто на засіданні Уряду, і нам надали б кошти з Резервного фонду на подолання наслідків природного лиха. Просила дати протокольне доручення Уряду. Кабмін розглянув це питання. Але для того, аби отримати кошти, треба зібрати багато документів». Свою роботу Катерина Самойлик зробила швидко і добре, втім, як і завжди. Але тепер треба, щоб підключилися місцеві органи влади, наразі обласна державна адміністрація. Для того, щоб отримати гроші на подолання стихії, з Резервного фонду потрібен цілий пакет документів, в тому числі — й конкретні адреси підтоплених садиб, але ще й досі ці матеріали не в кабінеті міністрів.

«Мене стурбувало повідомлення з районів, що губернатор після першого туру виборів заявив, всім головам районів, що всі йдуть у відпустку до 5 березня. Сьогодні треба всі сили використати, щоб рятувати людей, а не відпочивати, — обурюється народний депутат. — Люди телефонують мені з усієї області. Я не розумію, що це за позиція. Ну, програв губернатор на виборах, то чому люди первинні страждати. Нехай хоча б твоя молода команда працює, якщо ти не хочеш цього робити.

Сьогодні ж треба не сидіти в Херсоні, а їхати в Київ, там вирішувати питання фінансування. І тому я звернулася з трибуни Верховної Ради та попросила відповідні органи, силові міністерства знайти губернатора, врешті решт, в наручниках привести його і змусити працювати. Правда; це подіяло, він вже через півгодини зателефонував мені і сказав, що на роботі. І навіть зібрав нараду з цього питання. Але так же не можна, не можна бути тимчасовим».

Отже, завдяки зусиллям народного депутата України Катерини Самойлик, питання виділення грошей для нашої області на боротьбу із затопленням вирішено. В багатьох районах цього дуже чекають (читайте матеріал «Утопающую область бросили на произвол судьбы»). Тепер треба займатися документами, і це не проста формальність.

«Люди в розпачі, не знають, що їм робити далі, і гроші, дійсно, необхідні, — говорить Катерина Семенівна, — хоча б щоб всі дренажні системи працювали. Але разом з тим треба використовувати і всі наявні сили на місцях.

Такі паводки ми вже переживали і в 70-ті роки, і пізніше. Пригадую, що тоді навіть використовували воєнізовані підрозділи, щоб спарати людей.

А я дивлюся: на одному з сайтів херсонський губернатор розповідає, що Самойлик не права, що він, мовляв, ледь не кожного дня буває у своєму кабінеті, незважаючи на відпустку, а вона його критикує. А зараз треба не на сайті зависати, а працювати. Та й, взагалі, не розумію, що це за відпустка така у губернатора. Як пішов перед першим туром виборів, так досі й немає.

Або йди з посади, як ти й заявляв після того, як твій патрон програв вибори, або нормально працюй.

Уявіть тільки собі, скільки людей сьогодні постраждало, не може жити в нормальних умовах, змушені були покинути своє рідне житло. Уявіть тільки собі, що ці люди будуть робити після паводку. На які кошти відбудовувати та ремонтувати будинки.

Але це буде завтра, сьогодні ж їх треба просто рятувати».

Автор: АЛІНА СТЕПОВА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013