ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Виноградники: і мороз, і незнання
12.03.2010 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 10 / Тираж: 20000

У Херсоні обговорили стан у виноградарстві області, що склався після січневих морозів

У пошкодженнях цієї зими виноградних насаджень на Херсонщині винні як несприятливі для регіону природні умови, так і самі місцеві виробники виноградної продукції. Така думка прозвучала на міжрегіональній конференції «Ринок нових можливостей реалізації сільськогосподарської продукції. Інвестиційно-інноваційний розвиток в агропромисловому комплексі».

За інформацією доктора сільськогосподарських наук Івана Шевченка (Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім.. Таїрова»), найбільше постраждали насадження винограду на правобережній території області. Серед сортів, які найбільш постраждали — столова група. У цих сортів зафіксовані найменша збереженість центральних та заміщаючих бруньок, також морозом пошкодив тканини однорічних пагонів та багаторічної деревини. Наприклад, у ряді господарств на сортах «Подарунок Запоріжжя», «Аркадія», «Кеша» загинули 100% бруньок — центральних і заміщаючих. В інших сортів збереженість бруньок становить від 2 до 60%.

Дещо краща ситуація на лівобережжі регіону. Тут на деяких сортах (як наприклад, «Біанка», «Мускат Одеський») збереженість центральних бруньок становить від 90 до 100%, що дає можливість розраховувати на нормальний повноцінний щорічний врожай ягід. На ділянках сорту «Шардоне» у ряді господарств збереглися 8% центральних бруньок і 100% заміщаючих бруньок. На таких ділянках великого врожаю цього року не буде, але ще є можливість відновити формування кущів, щоб отримати врожай вже у наступному році.

Що ж до сортів столової групи, то і на лівобережжі області вони постраждали найбільше. Наприклад, у деяких господарствах на сорті «Молдова» збереженість центральних бруньок становить 4-8%, а заміщаючих — 20-44%. Морозом пошкоджена також і лоза винограду цього сорту. На думку спеціалістів, на таких ділянках цього року не лише не буде врожаю, але й проблематично відновити формування протягом однієї вегетації.

Однією із причин, які призвели до цих пошкоджень виноградників Херсонщини, стали сильні морози — на поверхні снігового покрову температура сягала у січні мінус 30-32 градуси за Цельсієм, що зафіксовано метеослужбою області. Проте, є і суб’єктивні причини. Зокрема, неправильний вибір місця під розміщення виноградників окремих сортів (це збільшило вірогідність їх пошкоджень у 2-3 рази), масова висадка отриманого із західної Європи посадкового матеріалу, що не відповідає нашим стандартам, а також без належної його апробації у місцевих умовах.

Як зазначено на конференції, для покращання ситуації у виноградарстві Херсонщини необхідно розробити регіональний виноградний кадастр, створити комісію, яка б контролювала якість посадкового матеріалу. Доцільно було б зменшити також кількість сортів (їх сьогодні на Херсонщині культивують близько 80-ти), зосередивши основну увагу на тих, які найбільш пристосовані для цієї зони виноградарства.

За даними Головного управління агропромислового розвитку ОДА в області станом на початок 2010 року по всіх категоріях господарств площі виноградників у плодоносному віці становлять 5 тис. 234 га.

Валерій Іваненко

Кстати…

Участники прошедшего недавно в Одессе заседания виноградарей и виноделов Украины предлагают создать при правительстве Национальный совет виноградарства и виноделия.

По их мнению, фундаментом виноградарства должны стать два ведущих украинских института виноградарства, а в совет виноградарей и виноделов войдут по 3-4 представителя от каждого производителя отрасли. Такое объединение может абсолютно компетентно вырабатывать предложения и рекомендации по вопросам регуляторной политики нашей отрасли, считают участники заседания.

Регуляторная политика является важнейшим инструментом организации предпринимательской деятельности. Однако тут очень важен продуманный системный подход. Так, сильные морозы привели к вымерзанию неправильно высаженных виноградников. Как считает специалисты, если бы их рассадку планировали институты садоводства, подобных неприятностей не произошло бы.

Предложено также ввести сертификацию посадочных материалов и установить «категорийность» вин по европейским образцам (защита от фальсификата). Подобные меры в интересах не только предпринимателей-виноделов, но и потребителей, убеждены виноградари.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016