ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Вакцинація — надійний засіб профілактики гриппу
15.03.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 11 / Тираж: 2200

У березні 2009 року на території Мексики розпочав циркуляцію серед людей вірус грипу A (H1N1 2009), що спричинив нову пандемію грипу. Більшість випадків захворювань перебігають у легкій чи середній клінічних формах, але у частини хворих спостерігаються важкі ускладнення (пневмонії, енцефаліти у дітей, ниркова недостатність, поліорганна недостатність) і летальні завершення при цьому.

Джерелом збудника інфекції є інфікована вірусом людина з клінічними ознаками або без клінічних ознак хвороби. Період заразливості особи залежить від тривалості виділення вірусу і розпочинається за 1 добу до появи симптомів хвороби і може тривати до 7 днів, але окремі особи можуть виділяти вірус триваліший період, особливо діти раннього віку та особи з імунодефі-цитними станами. Найбільша кількість вірусу виділяється у перші 2-3 дні хвороби.

Поширення вірусу відбувається повітряно-краплинним і контактно-побутовим шляхом, в обох випадках «вхідними воротами» для вірусу є слизові очей, носа, ротоносогорлянки. Тобто, поширюється з краплями, що утворюються при диханні, розмові, чханні, кашлі, приблизно у радіусі до 1 м від хворої особи. Також чинниками передачі можуть бути будь-які предмети спільного користування (ручки дверей, вимикачі світла, кнопки ліфту, телефони, медичні інструменти і апаратура; а також будь-які поверхні, особливо горизонтальні; руки тощо).

Тривалість виживання вірусу на твердих поверхнях становить до 72 годин, на м'яких і меблях — до 24 годин, на руках — до 5 хвилин. Збудник інактивується детергентами, стандартними спирт- і хлорвмісними дезінфектантами за ЗО секунд.

Тривалість інкубаційного періоду становить до 7 днів (у середньому 2-3 дні), період клінічних проявів — у межах 1-3 тижнів. Приблизно половину госпіталізованих складають хворі з груп ризику. Групами ризику щодо виникнення ускладнень є вагітні жінки, діти молодшого віку (особливо до 2 років); особи з хронічними станами на респіраторні хвороби, кардіова-скулярні, обмінні порушення (показано для діабету), ниркові й печінкові хвороби, ожиріння, особи з імунодефіцитом, неврологічні і нейром'язові стани.

У 2009 році випадків виникнення пандемічного та пташиного грипу серед людей та птахів у районі не було зареєстровано. Захворюваність гострими респіраторними інфекціями торік збільшилась на 726 випадків у порівнянні з 2008 роком. У 2009 році було зареєстровано 7 випадків грипу, у 2008 — 409 випадків. Найважливішим ефективним заходом протидії епідемії грипу як сезонного, так і пандемічного є проведення профілактичних щеплень, які проводяться на добровільній основі.

Враховуючи, що в 2008- 2009 pp. перехворіло на грип та було щеплено відносно мало мешканців району, епідемія 2010 року прогнозується значно більшою, ніж минула, у зв'язку із відсутністю імунітету у населення.

До початку наближення епідемічного сезону 2008 — 2009 pp. з грипу та ГРІ керівникам відомств, сільським головам було направлено приписи про необхідність виділення коштів з бюджету, організації на імунізацію робітників підприємств, придбання деззасобів. І як результат — в аптечній мережі району закуплено всього 115 доз протигрипозної вакцини, дез-засобами ФАПи, амбулаторії та ФП забезпечені в недостатній кількості.

Згідно з рішенням державної надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадмініст-рації від 16.02.2010 року фахівцями лікувально-профілактичних закладів та санітарно-епідеміологічно! станції проведені розрахунки щодо кількості контингентів групи ризику, які підлягають імунізації проти пандемічного грипу за рахунок централізованого фінансування і зроблено заявку на 2490 доз вакцини.

Керівникам підприємств, установ, організацій пропонується придбати вакцину проти грипу в аптечній мережі району для проведення щеплень у поточному році. їх необхідно проводити в щеплювальному кабінеті районної поліклініки, дитячій консультації, а також в дільничних лікарнях і лікарських амбулаторіях, ФАПах, ФП.

При появі симптомів захворювання необхідно обов'язково звернутися до лікаря!

Автор: Петро ВОЙТОВИЧ, завідуючий епідвідділом райсанепідстанції

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014