ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Олександр Гавриш провів підсумкову нараду по підтопленню
22.03.2010 / Газета: Чорноморець / № 23 / Тираж: 2265

На нараді міського голо ви Олександра Гавриша із першим заступником міського голови Василем Опушанським, заступником мера Олегом Васильєвим, головним архітектором міста Сергієм Питомцем та головним інженером ВАТ «Райагробуд» Анатолієм Головком обговорювали шляхи ліквідації наслідків паводку в Скадовську.

Міський голова сказав: «Сьогодні вже можна говорити про те, що ми врятували місто від підтоплення. Роль комунальних підприємств міста та ВАТ «Райагробуд» у цьому була надзвичайно великою. Спеціалісти визначили найнижчі місця, які затоплюють поверхневі та підземні води, і проклали там дренаж та ливневі канави. Та треба йти далі. Щоб «вдячні» жителі міста завтра не звели нанівець зроблене, засипавши горизонтальні дренажні канави, ливнівки, ми повинні довести почату роботу до завершення. Тепер потрібно прокласти у цих канавах труби, у низинах поставити колодязі. Вже звідти вода потраплятиме у міську каналізацію або природним шляхом йтиме у ґрунт».

Олександр Гавриш поставив під сумнів думку, що робота вертикального дренажу стовідсотково вирішить проблему підтоплення у місті. «Розраховувати на те, що дренажну систему включать, і підтоплення не буде, не варто, – сказав мер. – Так, вертикальний дренаж знижує горизонт ґрунтових вод, але це у разі стабільної для нашого району кількості опадів. Якщо ж опади перевищують норму, дренажі не в змозі відкачати всю воду. Спеціалісти стверджують, що дренаж найбільш ефективно працює, коли заповнюється горизонт зрошувальної системи. Щоб кожної весни скадовчани не поставали перед проблемою талої води, комунальні служби та ВАТ «Райагробуд» повинні методично продовжувати роботи по водовідведенню на проблемних ділянках Скадовська. Тим паче, що сьогодні видно результат нашої праці: зробили в одному місці – вода пішла. Зробили в іншому – й там води нема. Навіть якщо вода з’явиться наступного року, у неї будуть шляхи для відходу».

Мер дав розпорядження першому заступнику міського голови порахувати кошти, які вже витратили на роботи по відкачці води та на будівництво горизонтального дренажу. Для чого це потрібно? Олександр Гавриш пояснив: «Роботи по водовідведенню виконувались здебільшого у борг. Наразі у міській раді проходить конкурс по розподіленню торговельних місць на набережній. Ці кошти зазвичай направляємо на розвиток набережної. Після цьогорічного конкурсу частину зароблених коштів буде витрачено на боротьбу із затопленням та підтопленням. Міського бюджету поки що нема, і раніше перших чисел травня його не приймемо. Після проведення конкурсу серед підприємців у міському бюджеті з’являться «живі» гроші, які можна буде направити на завершення робіт по підтопленню».

Також він доручив визначитись із кількістю грошей, які потрібно витратити для завершення цих робіт. «Потрібно передбачити кошти на профілактичні роботи для стабільної роботи колодязів, дренажних канав та ливнівок. Наше завдання сьогодні – продовжувати створювати у місті горизонтальні дренажні системи локального значення. Сили, уміння, досвід і техніка для цього є», – сказав міський очільник.

Головний архітектор району С.Питомець додав: «Ми робимо водовідведення там, де це можливо. У деяких мікрорайонах Скадовська настільки вузькі вулички та проїзди, що жодною технікою туди не заїдеш. Є ще комунікації, які боїмося пошкодити. Під час прокладання горизонтального дренажу потрібно враховувати топографію місцевості. Буває, воді нікуди стікати через рельєфні особливості. До цього теж доберемося. Спочатку робитимемо якісь приямки, в які буде відводитись вода. Один з виходів у цій ситуації – буріння свердловин до піщаного ґрунту. Але для цього потрібно проводити пошукові роботи, а вони дорого коштують. Але ні міська рада, ні Райагробуд у дворах не будуть копати канави для відведення води. Людям потрібно закачувати рукави і допомагати працівникам комунальних служб боротись із паводком. Виняток становлять самотні громадяни та інваліди. Завдання міської ради – створити дренажі вздовж житлових кварталів. Необхідно збиратись сусідам разом і думати, як відвести воду з хати, двору. Щоб не було перекачування води із одного двору в інший, як це трапляється сьогодні. Краще по межі зробити рівчачок, по якому й тектиме вода на вулицю. А там уже починається робота міської ради».

Міський голова висловив думку, що є сенс Товариству Червоного Хреста у Скадовському районі теж включитися у цю роботу і почати збір коштів для самотніх та хворих людей, які постраждали від паводку. Поки що всіма питаннями підтоплення займається виключно міська рада. Усі інші служби зайняли позицію спостерігачів.

Сергій Питомець продовжив: «Ми пропонували літнім людям, чиї будинки дуже постраждали від підтоплення, тимчасово пожити в лікарні. Поки що бажаючих не знайшлось».

Наприкінці наради перший заступник міського голови Василь Опушанський сказав, що міська рада обстежила практично всі постраждалі від затоплення будинки, про які було заявлено: «Складено акти про те, що ці будинки постраждали від паводку, і ці документи вже видаються на руки. Це для того, раптом із державного бюджету будуть виділятися кошти потерпілим. Ми не проводили експертизу в кожному дворі, а тільки констатували факт, що дійсно на такій-то вулиці такий-то будинок постраждав від затоплення. Експертиза для визначення реальних збитків коштує немалих грошей. Ситуація така: люди свого часу не застрахували свої будинки від затоплення, а тепер такий вид страхування у місті не пропонує жодна страхова компанія».

Автор: Прес-центр міської ради

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016