ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Говорили-балакали, щоб жильці не плакали
25.03.2010 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

Тема реформування ЖКГ, яка має розпочинатися з ефективного менеджменту і базуватися на чіткому збалансованому розподілі повноважень у керівництві цим великим і водночас хаотичним господарством, затерта до дірок, її забалакали на всіх рівнях владної вертикалі.

Вочевидь, ринкові відносини в сфері надання житлово-комунальних послуг, на які перейшли, здавалося б, не вчора, досі залишаються незрозумілими для багатьох городян. На безлад в ЖКГ Херсона нарікають передусім мешканці багатоквартирних будинків, яким у спадок разом з приватизованим житлом дісталися гнилі комунікації, діряві дахи, розкурочені під'їзди та підвали. Гнів жильців та вперте відхрещування влади від сприяння в залагодженні найболючіших проблем більше схожі на діалог сліпого з німим.

Як бути далі, під час круглого столу в прес-клубі «Новий день» з'ясовували керівники Школи розвитку громади Лариса Щепьоткіна та Людмила Павловська разом з депутатами міськради, керівниками ЖЕКів та чиновниками, чия робота пов'язана з керівництвом та контролем за діяльністю ЖКГ. Щоправда, замість конструктивної розмови спалахнула жвава дискусія на межі скандалу. «Смуту» в спланований хід круглого столу вніс заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Пепель, якого не було в списку офіційно запрошених учасників. Втім, Володимиру Петровичу було що сказати, і він негайно цим скористався, бо, на його думку, організатори заходу огульно критикували владу за бездіяльність, не контрольованість та розбазарювання бюджетних асигнувань на житлово-комунальну сферу. Мовляв, 96% житла в обласному центрі приватизовано, і кожен господар квартири повинен покладатися на власні сили або створювати товариства співвласників. «До того ж, 40% житлового сектору міста складають приватні будинки. Зрештою, не біжать же їх власники до мерії чи в ЖЕК, коли прогнила труба або потік дах — це їхні проблеми», — зауважив віце-мер. Аргумент переконливий, однак слід зважити, що самоорганізуватися на «латання дірок» одній особі чи родині порівняно з цілим будинком з кількох десятків квартир іноді простіше. Наразі з-понад півтори тисячі багатоквартирних будинків в обласному центрі створити громадські формування для вирішення спільних проблем вдалося лише двом сотням. Ті, хто зважився організувати товариства співвласників, мали нагоду переконатися, чого варті обсяги крадіжок та «відкатів» з отриманих із бюджету коштів на капітальні ремонти дахів, комунікацій тощо. І, виступаючи з цього приводу, не були голослівними, продемонструвавши акт ревізії, одного з відомих міських комунальних підприємств, яке привласнило солідну суму бюджетних тисяч гривень на капітальному ремонті тільки однієї (!) багатоквартирки. А все тому, на їхню думку, що міська влада не контролює рух асигнованих коштів і не питає за повноту їх освоєння підрядником. «...Часом не тому, що «оний» і ділиться з чиновниками, від яких щось залежить», — в один голос підозрюють присутні на круглому столі депутати міськради Віталій Богданов, Олександр Лещенко та бізнесмен Владлен Гірін.

Начальник державної житлово-комунальної інспекції в області Володимир Миколаєнко констатував тривожну статистику неякісних послуг та тих, що закладені в тарифах, але взагалі не надаються, а також акцентував на недосконалості в цілому механізму тарифоутворення. Отже, специфіка нинішнього стану ЖКГ полягає в необхідності суцільного латання дірок, дефіциті коштів і жодного кроку — на перспективу. «Якщо галузь не розвивати, то вона зруйнується. Слід вчити людей жити в нових умовах і давати собі лад, — переконаний Юрій Погребний. — Міська рада вже ніколи не буде вирішувати проблем будинків! Торік на ремонт усіх проблемних міських дахів вдалося виділити лише 1,9 млн! гривень. І не повинна влада відстежувати, як скористалися виділеними коштами: що витратили і що вкрали». Справді, на те є ЖЕКи та будинкові комітети, ОСББ. Більшість, набивши гулі, таки взяли важелі управління усіма процесами будинкового самоврядування у власні руки, не підпускаючи до вирішення глобальних проблем будинків дилетантів та нечистих на руку спритників. І не тільки до ремонтів, а й розпоряджатися підвалами та колясочними, які модно стало здавати в оренду та продавати без відома жильців. Голова ОСББ Ігор Безердян продемонстрував знімки внутрішньобудинкової каналізаційної мережі та комунікацій, які були замінені на сучасні пластикові практично без залучення коштів мешканців будинку по вул. 49-ї Гвардійської дивізії — достатньо було здати в брухт гнилі демонтовані труби. Власними силами тут відремонтували під'їзди, облаштували прибудинкову територію. Мешканці задоволені, бо все відбувається прозоро і зрозуміло, куди витрачають їхні гроші.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020