ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Вода відступає. Битва триває...
25.03.2010 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

Питання ліквідації наслідків цьогорічної повені у Скадовську днями стало предметом обговорення на нараді у міського голови Олександра ГАВРИША

— Сьогодні вже можна говорити, що ми врятували місто від підтоплення, — підсумував зроблене Олександр Васильович. — І роль комунальних підприємств Скадовська і ВАТ «Райагробуд» у цьому справді велика. Спеціалісти визначили найнижчі місця, які затоплюються поверхневими та ґрунтовими водами, і проклали там дренаж та дощову каналізацію.

Але градоначальник закликав керівників відповідних служб не заспокоюватися на досягнутому, а продовжувати роботу у визначеному напрямі, аби «вдячні» скадовчани не звели нанівець зроблене, засипавши горизонтальні дренажні канави та «ливнівки». Тепер у канавах необхідно прокласти труби, а у низинах колодязі, звідки вода має потрапляти у міську каналізацію або ж природним шляхом просочуватися у пісок.

Дехто зі спеціалістів вважає, що проблему підтоплення у місті срвідсотково вирішить вертикальний дренаж. Гавриш у цьому сумнівається.

— Так, він знижує горизонт ґрунтових вод, але у оазі стабільної для нашого району кількості опадів, — зауважив міський голова. — Якщо ж опади перевищують норму, дренажі не спрацюють.

Бо й справді, стверджують інші спеціалісти, вертикальний дренаж найбільш ефективний, коли заповнюється горизонт зрошувальної системи. А тому, щоб кожної весни жителі Скадовська не поставали перед проблемою, куди подіти талу воду, мер визначив завдання: комунальні служби та «Райагробуд» мають продовжувати роботи з водовідведення з проблемних частин міста.

І тут, на нараді, дав доручення своєму першому заступникові Василю Опушинському підрахувати гроші, які вже витратили на відкачування води та будівництво горизонтального дренажу. При цьому пояснив: мовляв, роботи з водовідведення здебільшого виконувалися у борг, а цими днями у міськраді проходить конкурс щодо розподілу торговельних місць на набережній. Зазвичай ці кошти спрямовувалисяна розвиток саме набережної. Цього ж року частину зароблених коштів буде використано на боротьбу з підтопленням та затопленням.

Що й говорити, мудре рішення. Адже розраховувати на міський бюджет сьогодні не доводиться. Його приймуть, найвірогідніше, на початку травня. А гроші конче необхідні вже тепер. Тож «живі» кошти, які з'являться у казні міста після конкурсу підприємців, якраз і знадобляться для завершення комплексу робіт з ліквідації підтоплення.

Доручив міський голова визначитися і з сумою, необхідною для завершення цих ' робіт, та для профілактики колодязів, дренажних канав та «ливнівок».

— Наше завдання сьогодні, — наголосив Олександр Гавриш, — продовжити створювати горизонтальні дренажні системи локального значення у місті. Сили, уміння і техніка для цього є.

А головний архітектор району Сергій Питомець додав: «Ні міська рада, ні «Райагробуд» у приватних дворах не копатиме канави для відведення води. їх господарям необхідно засукати рукава і допомагати працівникам комунальних служб боротися з повінню. Виняток становлять самотні громадяни та інваліди. Завдання міської ради — створити дренажні системи уздовж житлових кварталів. А людям зі своїми сусідами визначатися, як відвести воду з дому та двору, щоб не було її перетікання з одного двору в інший, як це трапляється...

На думку Олександра Гавриша, до боротьби зі стихією має долучитися і районна організація Товариства Червоного Хреста. Саме вона'має почати збір пожерт для самотніх та хворих людей, які постраждали від повені. До речі, всім літнім людям, чиї.будинки найбільше постраждали від підтоплення, запропонували тимчасово пожити у лікарні, однак бажаючих поки що не знайшлося.

Наприкінці наради Василь Опушанський поінформував її учасників, що,міськрадою вже обстежено та складено акти практично про всі постраждалі від стихії будинки, про які було заявлено. «Документи видаються на руки господарям на випадок того, що з держбюджету виділятимуться кошти потерпілим, — підкреслив він. — Ми не проводили експертизи у кожному дворі, а тільки констатували факт, що дійсно на такій вулиці такий будинок постраждав від затоплення. Експертиза для визначення реальних збитків коштує чимало.

І ще з одним парадоксом зіткнулися скадовчани у ці дні: практично ніхто свого часу не застрахував свій будинок від затоплення. Тепер такий вид страхування у місті не пропонує жодна страхова компанія. Це теж своєрідний урок з лікнепу...

Автор: Віктор СИНЕЛЬНИКОВ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.024