ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Засідання колегії райдержадміністрації
30.03.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 25-26 / Тираж: 3416

Минулого вівторка, 23 березня, заступник голови Цюрупинської райдержадміністрації Іван Місько провів чергове засідання колегії. Розглянуто поточні питання порядку денного.

З інформацією «Про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації щодо впровадження сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» перед учасниками засідання виступила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Височина. Як відзначено, на 1 березня 2010 року в районі, за статистичними даними, проживає 15.437 тис. дітей віком до 18 років, з яких, за оперативними даними, 225 дітей-сирітта дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей (55 чол. — діти сироти, 170 — діти, позбавлені батьківського піклування).

На цю ж дату кількість цітей під опікою та піклуванням становить 153 чол. (68,0 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування). Із загальної кількості таких дітей 124 проживають у сім'ях опікунів, піклувальників, 71 — у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 –вихованці ДБСТ, 13-виховуються в прийомних сім'ях (10 — з первинного обліку служби + З дітей із інших районів). Всього влаштовано в прийомні сім'ї та ДБСТ 29 дітей, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей Цюрупинського району, 1 дитина тимчасово до влаштування перебуває в притулку для дітей. Протягом січня-лютого 2010 року встановлено опіку та піклування над 10 дітьми, які перебувають на обліку служби. Із загальної кількості дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, всі діти мають статус дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Протягом 2009 року усиновлено 8 дітей, які перебували на первинному обліку в Цюрупинському районі. За рішеннями Цюрупинського районного суду усиновлено протягом 2009 року 3 дитини, з них 2 дитини -громадянами України, 1 дитина -іноземними громадянами.

Протягом січня-лютого 2010 року усиновлено за рішенням Цюрупинського районного суду 1 дитину громадянами України. На обліку для усиновлення перебуває 61 дитина. Сформована база потенційних кандидатів в усиновителі, яка налічує З подружні пари і одну неодружену особу.

Разом з тим, не все ще зроблено в цій справі. Тому в розпорядженні, за яке проголосували члени колегії, названо недоліки і шляхи їх подолання.

З проектом районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2010 року учасників засідання ознайомив завідуючий сектором у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Василь Альохін. Доповідач відзначив, що на виконання заходів «районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2009 року в районному бюджеті поточного року передбачено кошти в сумі 538,4 тис. грн. У тому числі 433,4 тис. грн. — відділу освіти районної державної адміністрації на забезпечення організації відпочинкової зміни, 60,0 тис. грн. — сектору у справах сім'ї, молоді та спорту районної державної адміністрації на організацію оздоровчої зміни для дітей пільгових категорій у заміських таборах, окрім цього, на забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей в бюджетах місцевих рад були передбачені кошти в сумі 45 тис. грн.

Першочергова увага приділялась оздоровленню та відпочинку дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення і особливої соціальної уваги та підтримки: в пришкільних таборах за рахунок коштів відділу освіти районної державної адміністрації оздоровлено 837 таких дітей та 184 дитини у заміських таборах. З початку року в МДЦ „Артек» та ДЦ „Молода гвардія» за рахунок державного бюджету оздоровлено ЗО дітей пільгових категорій, 34 обдаровані дитини відвідали Німеччину.

На сьогодні сформовано банк даних про кількість учнів, які будуть оздоровлюватись за бюджетні кошти, проведено інвентаризацію пришкільних таборів та навчально-практичний семінар для Тх начальників і заступників директорів шкіл. Завершується підготовка дозвільних документів на відкриття таборів. Відділом освіти районної державної адміністрації розроблено єдине меню та технологічні картки для шкільних їдалень. Створені умови для денного сну школярів молодшого віку, які відпочиватимуть у таборах. З центральною районною лікарнею узгоджено питання медичного обслуговування дітей під час відпочинку.

Також за рахунок коштів районного бюджету планується забезпечити участь кращих вихованців ДЮСШ району у спортивно-оздоровчих змаганнях «Дитяча Олімпіада Херсонщини -2010».

З боку виконкомів місцевих рад надається допомога в організації літнього оздоровлення, виділяються кошти неподаткове харчування у дитячих садках та на організацію виховної роботи. Цюрупинським міськвиконкомом та виконкомом Великокопанівської сільської ради передбачені кошти у сумі 35 тис. грн. на організацію оздоровчих змін у заміських таборах для дітей пільгових категорій.

Направлення дітей на відпочинок у заміські табори здійснюватиметься також виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та профспілковими комітетами організацій і підприємств.

Проте кількість дітей, охоплених відпочинком у заміських таборах, залишається недостатньою порівняно із загальною кількістю дітей, які потребують першочергового оздоровлення. В основному діти пільгових категорій відпочиватимуть у пришкільних таборах.

На жаль, відзначено на колегії, більшість виконкомів місцевих рад самоусунулись від організації оздоровчих заходів, їх фінансового забезпечення та надання допомоги в роботі пришкільних таборів.

Про хід виконання заходів з подолання епідемії туберкульозу в Цюрупинському районі на 2008 — 2011 роки перед колегією звітувала заступник головного лікаря центральної районної лікарні Валентина Кравченко. Валентина Володимирівна відзначила, що районною державною адміністрацією проведена значна робота по виконанню завдань районної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007 -2011 роки, затвердженої рішенням XIII сесії районної ради Ускликання.

Однак, на сьогодні в районі залишається загрозливою ситуація із захворюванням на туберкульоз, хоча показник відсотка занедбаних форм знижується.

У соціальній структурі захворілих: 76 % складають непрацюючі особи працездатного віку, 9 % — пенсіонери, що засвідчує недостатній рівень охоплення саме цих категорій населення флюорографічними оглядами. Хоча тут проблем нема. У районі працюють 2 стаціонарні флюорографи. За 2009 рік флюорографічними обстеженнями охоплено 35588 чоловік (107 % від плану).

Найвищий рівень розповсюдженості туберкульозу в с.Виноградове (442,8 на 100тис. населення), с.Козачі Лагері (301,2), с.Великі Копані (333,3), с.Щасливе (445,4).

Але медики не сидять, склавши руки. Проводиться санітарно-просвітницька робота, розміщено 2 тематичні статті в міськрайонній газеті «Вісник Олешшя», розповсюджуються інформаційні бюлетені та пам'ятки, проведено 205 лекцій.

Разом з тим, слід відмітити, що в реалізації заходів по боротьбі із туберкульозом є суттєві недоліки. Окремий кабінет для контрольованого лікування хворих створено лише у районній поліклініці центральної районної лікарні. Потребує активізації санітарно-просвітницька робота перш за все серед соціально-незахищених груп населення. Не вирішено питання соціальної підтримки хворих на туберкульоз.

Прийняте з цього питання розпорядження повинне спонукати у першу чергу органи місцевого самоврядування звернути пильнішу увагу на становище, що склалось у боротьбі із захворюванням на туберкульоз, районну лікарню — посилити просвітницьку роботу; відзначено також, що в цій справі не обійтись без допомоги райвідділу УМВС, служби зайнятості, санітарно-епідеміологічної служби.

На засіданні розглянуто інші питання порядку денного.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018