|
МИТНИЙ СОЮЗ — МІФ?
08.04.2010 / Газета: Акценти / № 14 / Тираж: 5000
1 січня 2010 року для Білорусі, Казахстану та Росії почав діяти єдиний митний тариф в межах Митного союзу, а 1 липня вступить у силу «Митний Кодекс» трьох країн. Про це повідомив лідер Компартії України і фракції комуністів Петро Симоненко, представляючи у Верховній Раді проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Про перспективи вступу України до Митного союзу за участю Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації». «МИТНИЙ союз — це форма торговельно-економічної інтеграції сторін, що передбачає єдину митну територію, в межах якої при спільній торгівлі товарами, що вироблені в межах цієї території, не застосовуються митні стягнення та обмеження економічного характеру, за виключенням спеціально захищених, антидемпінгових та компенсаційних заходів. При цьому сторони використовують єдиний митний тариф та інші єдині заходи регулювання торгівлі з третіми країнами», — сказав Петро Симоненко. За його словами, створення Митного союзу ставить на меті розширення внутрішнього ринку. «Також вагомий ефект для українського виробництва полягає в широких можливостях кооперації виробництва та відновленні втрачених економічних зв'язків», — додав лідер комуністів. Петро Симоненко наголосив, що і СОТ підтримує митні союзи та регіональні економічні угрупування, оскільки в не забезпечується повна свобода торгівлі. «Розрахунки, які були проведені в Інституті народногосподарського прогнозування Російської Академії Наук на основі об'єднаного міжгалузевого балансу чотирьох держав за участю України, свідчать, що створення єдиного економічного простору за рахунок усунення бар'єрів у спільній торгівлі дає ефект приблизно в 15-17% приросту ВВП упродовж п'яти років. Очікується, що сукупний інтеграційний ефект тільки від створення Митного союзу складе 400 млрд дол. Це колосальний поштовх для економічного зростання, що особливо актуально в умовах кризи. В межах союзу планується здійснювати спільні поставки всіх товарів (в тому числі нафти та газу) по внутрішнім цінам країни-виробника. На практиці це означає, що Росія буде продавати своїм партнерам енергоресурси за пільговими цінами», — пояснив лідер комуністів. Але, незважаючи на здавалось би явну вигоду для нашої держави, Верховна Рада України не хоче чути про таку співпрацю і відхилила ініціативу Компартії щодо проведення парламентських слухань, проект Постанови про які було внесено народними депутатами України від КПУ Петром Симоненком та Ігорем Алексєєвим. За законопроект проголосували лише 218 народних депутатів. Серед них 26 — від КПУ, 166 — від ПР, 19 — від Блоку Литвина, 4 — від «НУ-НС», 2 -від БЮТ, 1 позафракційний. Виникає питання: де ж коаліція? Чому при розгляді таких важливих для України питань немає в наявності депутатів? Чому деякі депутати від коаліції не голосували? Можливо, у когось з них є свої власні «мотиви»? То що, виходить, що колір влади змінився, а «расклады» залишилися старими? Автор: За матеріалами прес-служби ЦК КПУ
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014 |