ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Питної води не буде ніколи?
08.04.2010 / Газета: Новий день / № 15 / Тираж: 36600

Жителі більшості сіл Бериславського району п'ють воду сумнівної якості

БІЛЬШЕ десяти років у Саблуківці не працює єдина на все село артезіанська свердловина. Весь цей час люди п'ють воду з Каховського водосховища. Коли з'являться гроші на ремонт свердловини, не знає ніхто. Проте навіть це не допоможе повністю вирішити проблему. За словами голови Бериславської райдержадміністрації Володимира Стеценка, якої глибини свердловину тут би не пробурили, якісної води все одно не буде ніколи. «її відмовляється пити навіть худобе. Тож люди охочіше споживатимуть і використовуватимуть технічну воду з Дніпра, до якої звикли», — констатує він.

Торік на Бериславщині за районною Програмою забезпечення населення якісною питною водою вдалося знайти гроші і виконати ремонтні роботи водомереж лише у двох селах — Тягинці та Качка рівці. «Решта робіт з нового будівництва, реконструкції, капремонту водопровідних мереж, свердловин і водонапірних башт призупинена. При загальній потребі для їх реалізації у 22,57 млн. гривень за останні шість років було виділено тільки 5,9 млн. грн., — говорить головний лікар Бериславської районної санепідемстанції Микола Харламов.—До речі, крім Саблуківки, воду з відкритих водоймищ для питних цілей використовують у Качкарівці і Львовому».

— Аби вирішити проблеми з водопостачанням повністю, нам потрібно ще чимало коштів, — констатує голова Качкарівської сільради Юрій Бутівчак. — Усі три артсвердловини, що є у Качкарівці, — низької продуктивності і нездатні задовольнити потребу у воді навіть взимку, не кажучи вже про літній час. Проби води у грунті дали добрі результати, ми щорічно коригуємо проектно-кошторисну документацію, але без допомоги держави провести необхідні роботи не зможемо.

—Сільські голови абсолютно беззахисні перед цією проблемою, — вважає голова Степнянської сільради Віктор Резніченко. — Більшість свердловин пробурені в 1960—1970-х і технічно вже неспроможні подавати якісну питну воду. Тому нам потрібно стукати в усі двері, привертати до себе увагу і добиватися необхідної допомоги від усіх структур.

За словами Володимира Стеценка, під час розмови з новим головою Херсонської облдержадміністрації Анатолієм Гриценком були окреслені три найголовніші проблеми району, яким приділятимуть особливу увагу. Це — водозабезпечення і будівництво очисних споруд у Бериславі, добудова районної і Качкарівської дільничної лікарень та продовження газифікації в селах. Хоча зрозуміло, що проблем значно більше.

— Район зараз просто потопає у смітті. Лише в Бериславі і Козацькому організовано його вивіз. Хоча в райцентрі існуюча територія для сміттєзвалища виходить уже далеко за межі своєї території, через що забруднюються балка Кизи-Кермен і Каховське водосховище, — б'є на сполох головний лікар райСЕС Микола Харламов. — Повільними темпами вирішується проблема виготовлення проектно-кошторисної документації з упорядкування, реконструкції або будівництва полігонів твердих побутових відходів. І не завжди це пов’язане з відсутністю коштів або важким фінансовим становищем.

Автор: Олег БАТУРІН

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014