ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Голова не має наміру миритися з фальсифікацією
08.04.2010 / Газета: Новий день / № 15 / Тираж: 36600

У селі Широка Балка, що в Білозерському районі, події розгортаються не менш бурхливо, аніж у найвищих ешелонах влади. На початку березня ініціативна група виборців вручила сільському голові Івану Самойленку лист з проханням надати приміщення для проведення зборів щодо дострокового припинення повноважень сільради та її голови. Автори звернення вважають, що місцева влада, яка дала добро на продаж плит зрошувального каналу, знецінила земельні паї майже 300 селян. Адже під час розпаювання колишнього радгоспу «Комунар» власникам паїв на зрошенні було надано по 2,5 гектара, а на богарних землях люди отримали удвічі більше. «Хто поверне людям украдені гектари?— обурюється голова ініціативної групи Любов Луценко. — Саме з цієї причини й виникла потреба у проведенні референдуму».

Приміщення надано, збори відбулися.

— Після бурхливого обговорення вирішено зняти з порядку денного питання щодо недовіри сільській раді, — прокоментувала підсумки зібрання голова ініціативної групи. — Звернули увагу депутатів лише на неприпустимість прийняття найважливіших рішень без попереднього громадського обговорення. Атолові сільради одноголосно висловили недовіру. У голосуванні взяли участь 57 чоловік, хоча за нормами закону необхідно не менше 50. Отже, за Законом України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» голова сільради має зареєструвати ініціативну групу і приступити до підготовки референдуму.

Але сільський голова відмовив у реєстрації.

— Якщо подивитися на подані документи, зокрема на протокол зборів, то видно, що вони сфальсифіковані, — говорить Іван Самойленко. — Факт фальсифікації підсумків голосування підтверджується письмовими поясненнями громадян, прізвища яких вказані у списку учасників зборів. На підставі пояснень 14 чоловік було встановлено, що хоча вони і вказані у списку як присутні на зборах, але фактично там не були, участі у голосуванні не брали. Підписи у списку учасників зборів отримані обманним шляхом. Людей запрошували на збори, говорячи про те, що обговорюватимуться питання паїв та газифікації. З'ясувалося, що на збори прибув 51 чоловік, зареєстровано 59. А фактично у зборах взяли участь 47 громадян, що не відповідає вимогам статті 16 Закону України «Про всеукраїнські та місцеві референдуми». Ініціативна група сільського референдуму утворюється на зборах за участі не менше як 50 громадян України, які мають право на участь у референдумі і постійно проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

За словами сільського голови, організатори зборів вимагали у людей паспорт під час реєстрації та давали громадянам «підписувати аркуш паперу, не повідомляючи їх, про що вони розписуються». Пояснювали, що розписуються про участь у зборах з питань паїв на зрошенні та газифікації.

— Дозволяли дружині розписуватися за чоловіка, котрий не був присутній на зборах, сину — за матір і так далі, — стверджує Іван Самойленко. — Протоколи лічильної комісії та протокол зборів містять різні цифри учасників зборів та результатів голосування. Я переконаний, що будь-які застереження і претензії окремих громадян чи ініціативних груп повинні вирішуватися у правовій площині з ретельним дотриманням чинного законодавства. Не можна зняти з посади сільського голову тільки тому, що так комусь заманулося. Для цього повинні бути вагомі підстави, наприклад, визнання відповідними органами винним його у вчиненні злочину. Юридичні підстави для проведення місцевого референдуму з питань, які пропонувала ініціативна група, фактично відсутні й надумані. Я готовий відстоювати свою позицію не дешевим піаром, а у відповідних органах із безумовним додержанням законодавства. Вважаю, що в діях членів ініціативної групи є склад злочину, передбачений Кримінальним кодексом України, тому звернувся де прокурора Білозерського району з проханням вжити заходів щодо притягнення фальсифікаторів до кримінальної відповідальності. Чинні закони детально і вичерпно визначають питання землекористування, припинення повноважень представницьких органів. Неприпустимим є зловживання правом на референдум з метою «зведення особистих рахунків» та обливання брудом.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016