|
Проблеми зеленого Херсона
08.04.2010 / Газета: Новий день / № 15 / Тираж: 36600
«Якщо в парку щось будують— це непорядок» Десятки кав'ярень, магазинів, розважальних комплексів та навіть АЗС переповнюють сучасні парки багатотисячного обласного центру. Екологи та краєзнавці бідкаються: якщо ситуацію не змінити, вже через кілька років херсонцям взагалі нічим буде дихати. Про актуальні проблеми зеленого Херсона та бездіяльність з цього питання місцевої влади днями йшла мова під час круглого столу, організованого у прес-клубі «Новий день» керівником Школи розвитку громади Ларисою Щепьоткіною. — Основна проблема полягає в тому, що навіть за грубі порушення закону природоохоронна прокуратура може хіба що зробити припис, виписавши якийсь штраф та нагримати на злодія, — розповідає голова громадської екологічної ради при держуправлінні охорони навколишнього природногосередовища в області Григорій Романенко. — Вирішити питання притягнення до відповідальності, зокрема і представників херсонської влади, природоохоронна прокуратура не здатна. Бо вона — лише підрозділ обласної прокуратури, яка, у свою чергу, до влади більш лояльна. — Сьогодні активно забудовується зона громадського користування в районі Нафтогавані, де колись був причал рибколгоспу ім. Кірова, — продовжує еколог — У цьому випадку прокуратура відреагувала, направивши на міську раду три протести. Втім, депутати добре знають свою справу: на сесії міськради вони мовчки відхиляють всі протести і офіційно дозволяють протизаконну забудову. Така ж ситуація і з дубовим гаєм, що у районі автовокзалу — невдовзі його просто знищать: І на це вже є дозвіл. Це при тому, обурюються екологи, що паркових зон у Херсоні й так майже вдвічі менше, ніж потрібно. — Площа зелених насаджень в обласному центрі складає 94,6 га, тоді як, згідно з затвердженими державою вимогами, для 330-тисячного Херсона зелена територія повинна бути щонайменше завбільшки в 165 га. Наші колеги — екологи та краєзнавці з Сум — почали бити тривогу, коли обсяг їхньої зеленої зони зменшився на 1%. Херсонці ж, поки ще є чим дихати, мовчать, — обурюється краєзнавець Сергій Дяченко. Цікаво, що для участі в обговоренні актуальних для міста екфіогічлих проблем, організатори круглого столу запросили і представників влади. Втім, на жаль, ні у начальника управління екології та природних ресурсів міськради Вікторії Первіненко, ні у її колеги начальника управління охорони здоров'я міськради Миколи Гайдученка не знайшлося вільного часу зустрітися з херсонськими екологами. Автор: Вадим ЛУБЧАК
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.024 |