ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




БУВАЄ И ГРОШАМ — ГРІШ ЦІНА, КОЛИ ВОНИ БРУДНІ
12.04.2010 / Газета: Каховська зоря / № 29-30 / Тираж: 8000

На сесії гостро постала новоявлена проблема зливової каналізації на західній околиці Свєтлово, яку порушив А.Дяченко.

З пояснень Д.Панасюка стало відомо, що після нездійсненого будівництва очисних споруд південної промбази зливова каналізація залишилася без господаря. Прийняти ж її на баланс місто не може саме через відсутність очисних споруд. А на їх будівництво немає коштів. Таке ось вийшло замкнуте коло.

Це питання витало в повітрі з самого початку сесії, коли А.Дяченко домагався розглянути його депутатське звернення. І постало руба, застопоривши злагоджений її хід, коли зайшла мова про відведення ТОВ «Компанія «Перспектива ЛТД» двох земельних ділянок на умовах оренди. Перша, площею 4,2 гектара, — для обслуговування комплексу будівель та споруд парку культури та відпочинку у зв'язку з оформленням договору купівлі-продажу; друга, площею майже 16 гектарів, — поруч, для створення паркової зеленої зони та будівництва об'єктів відпочинку, культурного та спортивно-оздоровчого призначення.

- Чому парк культури та відпочинку і досі не став до роботи? Адже минуло майже три роки! Хай орендарі покажуть приклад доброго господарювання на чотирьох гектарах, а потім беруться і за 15, — категорично була налаштована депутат Г.Захарченко. — А взагалі я проти того, щоб цю землю передавати в оренду, бо розпочнуть будівництво і потім матимуть на цій підставі право на викуп землі. І втратимо цю ділянку так само, як це сталося з нафтобазою і «Лісовою казкою».

Ще категоричнішим був А.Дяченко:

-У нас намагаються вкрасти 20 гектарів! Ми за безцінь віддаємо право володіти землею підприємству, яке себе нічим не зарекомендувало: роботи — нуль. Але міськвиконком всеодно іде йому назустріч. Так бездарно розпоряджаючись землею, ми ніколи не поповнимо бюджет. До того ж, віддавши 20 гектарів у приватні руки, вже неможливо буде відстояти інтереси міста. Що нам на це скажуть наші виборці? Паркова зона має бути муніципальною, а не приватною власністю.

Депутатів підтримали їхні колеги С.Мундрієвська, І.Філіпчук, МДилов, П.Філіпчук, В.Коняєв, С.Чуприна.

Співзасновник компанії «Перспектива ЛТД» А. Крапивянська розповіла про те, як проект чотири рази повертався з Києва на доробку, про те, що металоконструкції, згідно з висновками технічної експертизи, зношені і більшість атракціонів годиться на металобрухт, про те, як була звільнена від сміття і самоочисних піщаних кар'єрів прибережна зона. Але розповідь її була малопереконливою.

- Ви нам це саме казали минулого разу, коли обіцяли, що парк почне працювати, і називали навіть дату, — заперечив М.Дилов.

- Ми більше почули причин, а де ж робота? Хоча б елементарна: дерева, які б за три . роки вже виросли, біотуалети, батути для малечі... — наполягав А.Дяченко.

Гостро відреагувала на виступ представника «Перспетиви» і Г.Соломахіна, обурившись її зверхнім ставленням:

- Вас цікавлять 15 гектарів, а не парк. Покажіть спочатку на що здатні!

І тут, як шило із мішка, вилізло питання про очисні споруди, які, будучи безгоспними, знаходилися поряд з парком культури та відпочинку і перебували під наглядом його директора. Якимось дивом, в процесі оформлення проекту землеустрою, ця ділянка (вже без очисних споруд) була приєднана до території парку культури та відпочинку, яка таким чином збільшилася з 2,8 до 4,2 гектарів. Про самі очисні вже не було й мови, згадувався лише відстійник зливової каналізації, який орендар планує перетворити у басейн. А стоки були спрямовані в один з котлованів у сосновому бору, які залишилися на місці так і не збудованих очисних споруд (див. фото). І тече цією трубою в сосни не лише дощова вода, а й різна гидота, забруднюючи довкілля. Прямує вона і в Дніпро, і — не виключено — просочується вглиб до підземного озера питної води. Дослухалися депутати також і до думки спеціаліста, їхнього колеги В.Скорохода, який стверджував, що стоки мають іти через відстійник. Але ніхто так і не відповів на конкретне питання, яке ставили В.Єрофєєв, І.Хомінець та інші депутати: хто перенаправив стоки в обхід відстійника?

- Нам нічого не залишається, як визнати власну помилку і шукати вихід із ситуації. Але ж є чиновники, які, користуючись необізнаністю депутатів, одним розчерком пера ставлять під удар усе місто. Ми стаємо їхніми заручниками, приймаємо хибні рішення, щоб потім знову припуститися помилки. І це триває вже три скликання поспіль! — такого висновку дійшла Г.Захарченко. — Я за те, щоб до бюджету надходили гроші, але не такою ціною!

Схоже й на те, що депутатів навмисне ввели в оману, стверджуючи, що йдеться всього-на-всього про нічого не вартий відстійник. Але головний санітарний лікар Каховського району І.Тосік протилежної думки, яку він висловив «Каховській зорі: це дійсно очисні споруди. Інша справа, яка їхня ефективність... Це й дало йому підстави подати відповідні звернення до правоохоронних органів та екологічної інспекції. Мало того, виходить, що було привласнено і чуже, хоч і безгоспне, майно: з плит, яким викладено накопичувальний ставок, споруджено огорожу парку.

Пройняті всією серйозністю проблеми, депутати навіть забули про передбачену регламентом сесії перерву. У затяжних дебатах і полемічному запалі потонули доводи про те, що міський бюджет не дорахується 163 тисяч гривень орендної плати на рік, а берег знову перетвориться у звалище.

За пропозицією В.Єрофєєва та Ю.Борзунова відбулося поіменне голосування. Питання оренди 15,9-гектарної ділянки перенесено на наступну сесію. ТОВ «Компанія «Перспектива ЛТД» надано згоду на розробку технічної документації на відведення земельної ділянки на умовах оренди орієнтовно площею 2,8 гектара для обслуговування комплексу будівель та споруд парку культури і відпочинку. Проти проголосував лише О.Форощук.

На наступній позачерговій сесії міськради депутати збираються знову повернутися до проблеми очисних споруд.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.105