ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




З Чорнобилем у собі
26.04.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 33-34 / Тираж: 3416

26 квітня, в понеділок — День Чорнобильської трагедії. Як повідомив голова правління цієї громадської організації Іван Лабенок, тільки протягом останніх 12 місяців з життя пішло 10 чорнобильців, лихо яких догнало наслідками для здоров'я. Всього ж поміж чорнобильців офіційно 57 інвалідів. Це і відселені із зони Чорнобильської атомної електростанції, і ліквідатори наслідків трагедії. Найприкріше, що їм доводиться відстоювати свої права в судових інстанціях на законні пільги, особливо ж після правління «помаранчевої» команди.

У 2008 році, розповідає Іван Лабенок, уряд Тимошенко намагався внести зміни до «чорнобильського» Закону. Конституційний суд це рішення скасував. Однак той Кабмін прийняв постанову № 530, якою фактично узаконив тотальне урізання чорнобильських пільг. Наші інваліди, продовжує Іван Акимович, яким потрібні і операції, і серйозні курси лікування, отримують пенсії від 697 до 1300 гривень. А про кошти, передбачені на ліки, соціальні витрати — і годорити не доводиться. Тому за прикладом чорнобильців з усіх регіонів наші чорнобильські інваліди в більшості звернулися за захистом своїх прав до суду. Суд першої інстанції, районний, прийняв рішення на користь позивачів, Пенсійний фонд оскаржує їх в апеляційних судах. На цей час позови чорнобильців розглядаються в Херсонському адміністративному суді, в Одеському апеляційному. Є надія, говорить І.Лабенок, що позови щодо надання деяких пільг, згідно із законом, будуть задоволені.

На фоні суттєвого згортання попередньою владою усіх чорнобильських видатків з державного бюджету рятівною стала допомога з районного бюджету. При всіх обмежених можливостях завдяки голові районної ради Василю Плотнікову і теперішньому голові райдержадміністрації Дмитру Осіпову, зізнається Іван Акимович, мали і маємо хоч якусь дещицю. Та не можуть чорнобильці бути і надалі у ролі забутих державою.

- Я, — з болем говорить І.Лабенок, — як і мої товариші, не в змозі забути малу батьківщину, рідну домівку, яку залишив вимушено з усім нажитим добром. Залишив там і здоров'я. От і вийшло, що зону чорнобильської трагедії ми полишили, а сам Чорнобиль, з його руйнівними проблемами, залишився в нас, з кожним.

З Чорнобилем у собі і відзначатимуть цю сумну дату наші чорнобильці.

Автор: Анатолій ВАСИЛЬЄВ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016