ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Полковник міліції Олександр КАЛІНІН: «Ми відродимо кращі традиції правоохоронців»
26.04.2010 / Газета: Каховська зоря / № 33-34 / Тираж: 8000

14-го квітня начальник управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області полковник міліції Олександр Калінін відвідав м.Каховка для ознайомлення із роботою районного відділу внутрішніх справ. Начальник райвідділу підполковник міліції Віталій Немерець представив СКалініну керівників підрозділів та служб райвідділу, вичерпно відповів на всі запитання, дав необхідні пояснення. Начальник управління МВС України в Херсонській області зустрівся з особовим складом каховських захисників правопорядку і поставив перед ними ряд конкретних завдань.

Полковник міліції О.Калінін провів особистий прийом громадян.

В райвідділі внутрішніх справ начальник управління МВС України в Херсонській області мав теплу зустріч із Каховським міським головою Олександром Карасевичем і головою районної державної адміністрації Олексієм Вінником. Відбулася відверта і конструктивна розмова, під час якої було обговорено спільні дії правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування в таких питаннях, як посилення боротьби із злочинністю, зокрема із наркоманією, активізація роботи служби дільничних інспекторів, зміцнення матеріально-технічної бази райвідділу міліції та його підрозділів, спорудження доступного житла для працівників міліції тощо.

По завершенні своєї робочої поїздки до Каховки Олександр Калінін в цілому позитивно оцінив діяльність райвідділу міліції і побажав його працівникам нових професійних надбань.

Начальник управління МВС України в Херсонській області люб'язно відповів на запитання головного редактора міськрайонної газети «Каховська зоря» Володимира МЕНИСЕНКА.

- Олександре Анатолійовичу, про Ваше призначення начальником управління МВС України в Херсонській області я почув по дорозі до Полтави, де Ви останнім часом служили, а потім полтавчани розповіли мені чимало доброго про Вас як про офіцера-правоохоронця. Не нова Ви людина й для Херсонщини, де у свій час працювали на відповідальних посадах в обласному управлінні внутрішніх справ...

- А взагалі-то я народився і виріс в Сімферополі, відслужив строкову військову службу в армії, там же в Криму почав свій шлях міліціонера. Що стосується Херсона, то я закінчив тут школу міліції, працював у Каланчацькому районі на різних посадах.... Пройшов шлях від опера управління по боротьбі з організованою злочинністю до начальника відділу УБОЗ, заступника, а потім і начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю... Працював в службі внутрішньої безпеки. А останні майже чотири роки був першим заступником начальника УМ ВС — начальником кримінальної міліції УМВС України в Полтавській області. За 22 роки служби в органах внутрішніх справ пройшов непростий шлях від рядового міліціонера до начальника управління МВС України в Херсонській області... Я одружений, маю трьох дітей: старший син пішов моєю дорогою — навчається в інституті внутрішніх справ, середній син — школяр, йому 9 років, а донечці Машеньці — два з половиною роки. На жаль, дуже мало часу приділяю сім'ї, бо мій робочий день починається о шостій ранку і завершується частенько після опівночі, адже сьогодні перед міліцією стоять вкрай відповідальні та складні завдання, які потребують великої самовіддачі. Кожен правоохоронець має чітко знати, що він мусить робити і як саме.

- Ви почали своє знайомство із станом справ у міліцейських лавах Херсонщини з Генічеського райвідділу внутрішніх справ... Які враження?

- Сьогодні перед нами ставляться більш жорсткі, більш конкретні завдання, і треба визнати, що не всім працівникам органів правопорядку вони під силу. Таких не тримаємо. В міліції повинні працювати справжні професіонали, в усьому віддані обраній справі. Я хочу, щоб наші працівники з добрим настроєм йшли вранці на службу і з таким же настроєм поверталися ввечері додому, тобто з почуттям до кінця виконаного обов'язку. Зрозуміло, для цього треба створити правоохоронцям всі належні умови.

Щодо роботи Генічеського райвідділу МВС України, то там останнім часом було допущено чимало прорахунків та недоробок, на що, зокрема, скаржилися й громадяни, яких я уважно вислухав під час особистого прийому. Тому довелося вирішити ряд кадрових питань і звільнити з посади начальника райвідділу. Прикро й те, що органи місцевої влади Генічеського району залишилися в стороні від активної взаємодії із правоохоронцями, від посильної участі у розв'язанні завдань та проблем, що непокоять правоохоронців. Досить сказати, що недобудовану споруду райвідділу міліції керівники Генічеська вирішили через Фонд державного майна продати. Це замість того, щоб добудувати. Ось така «турбота» про громадський порядок.

- Які недоліки Ви бачите в роботі міліції Херсонщини, порівнюючи її із станом справ в Криму або Полтавської області?

- Однозначно тут відповісти важко, бо кожен регіон має свою специфіку, свої особливості криміногенної ситуації. Важливіше підкреслити інше: органи право-охорони Херсонщини мають міцний, високопрофесіонапьний кадровий кістяк. Його неодмінно треба примножити і зміцнити. Відродимо обов'язково рух наставництва в правоохоронних органах, аби молоді міліціонери швидше та надійніше переймали від старших колег їх цінний досвід, швидше ставали справжніми і переконаними професіоналами. Треба повернути все те добре, корисне і значиме в нашій роботі, що останнім часом незаслужено забуто: славні традиції карного розшуку, УБОЗу, слідства, династії правоохоронців...

- Олександре Анатолійовичу, два місяці тому депутати Верховної Ради прийняли закон про заборону розпивання спиртних та слабоалкогольних напоїв, зокрема і пива, в громадських місцях та в місцях масового відпочинку громадян. Як ця заборона здійснюватиметься в нашій області?

- Належна робота вже проводиться. Створені мобільні міліцейські групи і в містах, і в селах... Але, перш за все, треба вести мову про профілактику цих правопорушень в молодіжному середовищі, про роз'яснення суті згаданого закону, про пропагування здорового способу життя. Якщо профілактичні заходи не допоможуть, на порушників складатимуться адмінпротоколи, які розглядатимуть вже суди. Тож відповідну роботу розгорнуто, наш центр зв'язків із громадськістю регулярно висвітлює її результати в засобах масової інформації... І відрадно відзначити, що чимало молодих людей адекватно відреагували на поставлені і Законом, і суспільством в цілому вимоги. На вулицях наших міст, в громадському транспорті, парках і скверах вже менше побачиш молодиків, які розгулюють із пляшками пива і періодично ковтають його «із горла» (народ їх влучно охрестив «горністами»). А ще нам вкрай важливо повернути такий підхід до справи, коли жоден працівник міліції, навіть коли він не на службі і у цивільному одязі, жоден свідомий громадянин не проходив би байдуже повз дрібні правопорушення і прояви неповаги до суспільної моралі та громадського порядку. Всі разом обов'язково подолаємо згадані неподобства.

- Що б Ви сказали про роботу державтоінспекторів області? Після такої холодної зими, коли автошляхи Херсонщини помітно зіпсувалися, їм доводиться нелегко.

- Дійсно, хоч ремонтом автошляхів служба ДАІ не займається, але незадовільний стан доріг, звичайно, відчутно ускладнює рух автотранспорту. Тому сьогодні одне із важливих завдань держінспекторів — не допустити рух по автошляхах області перевантажених автомобілів, коли ваговики замість 15-20 тонн везуть 30-40 тонн і тим значно псують дорожнє покриття. Йдеться, по суті, про закопування коштів, виділених на ремонт автошляхів, у землю. Отже, за розпорядженнями МВС та ДАІ на автов'їздах в області України чергуватимуть спеціальні пости, будуть встановлені вагові і до водіїв та власників автотранспорту застосовуватимуться досить суворі штрафи за перевантаження автомашин.

- Зараз багато говорять про позитивний досвід боротьби із корупцією в Грузії. Чи можливо повторити цей досвід в Україні?

- Звичайно, будь-який позитивний досвід потребує прискіпливої уваги. Впевнений, досвід Грузії врахують обов'язково. В нас теж є система і методика боротьби з корупцією. Нічого занадто складного: треба починати з чиновника. Створено антикорупційний комітет, який очолив Президент України. В роботу включаться спецпідрозділи, котрі займатимуться тільки боротьбою з корупцією і матимуть свою слідчу службу. Тобто позитивні зрушення в цій важливій справі неодмінно будуть. Але кожен з нас повинен усвідомити, що коли ми ту боротьбу не почнемо особисто з себе, тобто ні за що, ні за яких обставин не даватимемо різним чиновникам та посадовцям хабарів, то нічого на краще і не зміниться. Без хабарів та «відкатів» корупційна піраміда гине сама собою.

- Олександре Анатолійовичу, хто Ви за життєвою вдачею?

- Я — оптиміст. Вірю, що життя в Україні вже незабаром обов'язково наладиться. Більше того: в питаннях щасливого майбутнього нашого народу я — максималіст.

- Дякую за інтерв'ю, за увагу до «Каховської зорі». Хай все, що Ви задумали здійснити, очоливши управління МВС України в нашій області, — стовідсотково реалізується.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017