ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




НАС НІХТО Й НЕ НИМ
03.05.2010 / Газета: СКАДОВСК / № 17 / Тираж: 2300

Як повідомляє наш кореспондент, у місцевості Цукури, у двокілометровій зоні санітарної безпеки посіяно рис і плантації вже залито водою. Недалеко розташовані піонерські табори.

Хто господар посівів — невідомо. Реакції місцевої влади на це поки не чутно, хоча можна не сумніватися, що у її коридорах про цей факт відомо. Цілком можливо, що ці посіви, за умови застосування природоохоронної технології, ніякої загрози навколишньому середовищу . не несуть. Але виходить негарно: скадовські «зелені» стільки років боролися за припинення виробничої діяльності в зоні відпочинку, а їх навіть не повідомили про відновлення посівів цієї культури.

Нагадаємо, що посіви рису вздовж Чорного моря, тобто прибережної курортної зони повинні мати обґрунтовані системи землеробства й водокористування, котрі забезпечать безпечний фітосанітарний стан, мають сприяти відтворенню гумусу в ґрунті й стабілізації екологічної рівноваги в зоні рисосіяння.

Заперечень немає — промивний режим під час вирощування рису сприяє розсоленню ґрунту, і це дає можливість вирощувати в рисових сівозмінах інші сільськогосподарські культури.

Рисові системи не тільки в нашій країні, а й у більшості рисосійних країн світу розміщені поряд із морським узбережжям. І там все в порядку, курорти діють, тому що виробники рису дотримуються природозберігаючих технологій.

Нехай би і у нас так було. Хто ж проти рису — хай росте собі і родить, матиме народ кашу чи плов. Але як міг Олег Старенький, нинішній голова районної ради депутатів, а колись активний «зелений» природозахисник (на цій хвилі він і виплив) не спитати новоявлених рисівників про використанням пестицидів і недопущення поверхневого скидання води в дренажні канали? Він би мав поцікавитися виконанням інструкцій про зберігання й транспортування хімічних препаратів — без цього рису не виростиш. І вже святий його обов'язок — постійний моніторинг забруднюючих інгредієнтів у скидних водах та готовій продукції.

А головне — цей чиновник з районної влади повинен був попередити громадськість району про факт відновлення рисосіяння у заборонній зоні через свою підзвітну газету «Чорноморець». Нехай би висловились спеціалісти. Адже незабаром курортний сезон і цілком можливо, що обласні газети можуть спекулювати цією темою. Чому це не було зроблено?

Автор: В. ГОРОБЕЦЬ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020