ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Милосердя з присмаком хабара?
06.05.2010 / Газета: Новий день / № 19 / Тираж: 36600

Підозріло-чи, навпаки, закономірно, що давні гріхи високих чиновників виносять на публіку вже після того, коли ті позбуваються владних портфелів. Жбурляти каміння та спускати всіх собак на того, хто вже не має жодних важелів впливу на ситуацію, звісно, простіше, аніж відкрито заявити претензії і довести свою правоту державному чиновнику. Тільки-но Бориє Сіленков звільнив губернаторське крісло, як потрапив у халепу, щоправда коріння її «поросло мохом», бо приводом для інциденту стала історія майже півторарічної давнини. Після помаранчевої революції прикрий інцидент отримав би новомодну назву «люстрація», а нині сам екс-губернатор порівнює те, що сталося днями з ним і його найближчим оточенням, з переслідуваннями на кшталт репресій сталінських часів.

У попередньому номері «Нового дня» ми вже розповідали про інцидент, який трапився 26 квітня під стінами управління МВС області між Борисом Віталійовичем і працівниками цього відомства. Свій погляд на подію Борис Сіленков публічно прокоментував у прес-клубі «Новий день» під час прес-конференції за кілька днів після резонансної надзвичайної події. Він пригадав, як ще торік з трибуни Верховної Ради його звинувачували в хабарництві в астрономічних розмірах. Щоправда, після розслідування тоді прокуратура не знайшла підтвердження цим фактам. Нині історія повторюється, і родину Сіленкових знову звинувачують у хабарництві чи навіть здирництві. Викликаний правоохоронними органами дати пояснення з цього приводу екс-губернатор і потрапив у халепу. Тепер вже важко зрозуміти, що пішло не так і хто з учасників інциденту повівся неадекватно.

Колишньому очільнику ОДА доводиться спростовувати факт вимагання перерахувати 300 тисяч гривень у благодійний фонд «Розвиток», що йому інкримінує приватний підприємець Володимир Почепа. Натомість бізнесмен, за його словами, мав би отримати підписані головою селищної ради документи на узаконення придбаної ним на біржових торгах частини зрошувальних систем у Білозерському районі. Логіка фантастична: потрібен підпис селищного чиновника, а гроші за нього бізнесмен винен Сіленкову (рекомендованому ним фонду)?! Втім, хабар, а інакше таку оборудку і не назвеш, в обумовленому обсязі Почепа, за його ж свідченнями, перерахував у зазначений фонд — на потреби лікування онкохворих дітей, підписавши про це офіційний договір. А от обіцяного «благодійник» так і не дочекався. Хоча, вочевидь, з якого б то дива: сплативши 100 тисяч гривень за придбану ділянку мереж, яка фактично покриває зрошенням близько півтисячі гектарів сільгоспугідь, підприємець розщедрився утричі(!) більше «відстібнути» всього лише за підпис під документом, що узаконює цю легальну покупку(?!).

Побажавши теж поспілкуватися з журналістами, виклавши при цьому власну версію, Володимир Почепа приголомшений, що його власність (право на яку йому згодом вдалося-таки відстояти в суді) — 10 кілометрів труб зрошувальної системи — зухвало викопали рейдери. Не допомогли ні звернення до правоохоронних органів, ні найнята ним охорона. Дивує тільки, чому подробиці обставин подій півторарічної давнини спливли і загострилися тільки зараз, коли бізнесмен вже втратив будь-яку надію повернути майно. «Ніякої політики в цьому немає, — божиться Почепа. — Законні вимоги ніяк не пов'язані зі зміною влади. Свого часу навіть колишньому міністру Луценку телеграму давав про рейдерське захоплення. Реакції — ніякої. Збитків зазнав, майно втратив, інвестори тепер насідають». Але ж чого, питається, стільки часу замовчувалося здирництво? Чи потерпілий усвідомлював, у що може вилитися справа, якщо спливе факт дачі хабара, навіть «у такий «делікатний» спосіб?

Борис Сіленков тільки підтверджує, що як голова ОДА не відав справами передачі у власність об'єктів. Це, мовляв, прерогатива обласної та місцевих рад. А щодо діяльності благодійного фонду «Розвиток», який очолює дружина екс-губернатора, то він і справді опікується допомогою тяжкохворим дітям. «Для багатьох з підопічних фонд давав останній шанс, — резюмував Сіленков. — Гірко визнати, але декому з онкохворих діток він так і не допоміг, було вже надто пізно. Та й не про фонд зараз більше йдеться — там все прозоро і можна відстежити всю діяльність за бухгалтерською звітністю, а про мене і мою родину...». Обставини справи, яка явно затяглася, адже підприємець звернувся до правоохоронців відразу після рейдерської атаки, і Борис Сіленков тоді був ще при посаді, мають нарешті з'ясувати правоохоронні органи. Як і те, зрештою, чи була благодійність хабаром?

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012