ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Любов — найкращий засіб виховання
10.05.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 37-38 / Тираж: 3416

Засоби масової інформації здатні справляти потужний вплив на формування способу життя особистості. Це дуже гнучка система, зміст, форми і методи якої постійно змінюються. При цьому ЗМІ мають здатність впливати на виховну функцію таких інститутів, як сім'я, школа, найближче оточення, формувати громадську думку щодо соціальних проблем дитинства на рівні суспільства.

Незаперечною є потужність впливу засобів масової інформації на підростаюче покоління, що визначається як кількістю видань, обсягами телерадіомовлення для дітей, так і їх якістю та змістом.

Відповідно до Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про рекламу», «Про охорону дитинства», Указу Президента України «Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності в суспільстві та утвердження здорового способу життя», відзначаючи позитивні тенденції впливу ЗМІ на формування ціннісних орієнтацій особистості, здорового способу життя дітей та підлітків щодо бездоглядності та безпритульності, мають місце і негативні прояви впливу засобів масової інформації на спосіб життя дітей, що є наслідком комерціалізації та «бульваризації» ринку ЗМІ.

Для інформаційного поля України характерне збільшення питомої ваги девіацій (агресії, гомосексуалізму, цинізму, жорстокості, цінностей кримінального світу), що в свою чергу, призводить до формування в підростаючої особистості викривленого світогляду та її ціннісної дезорієнтації. Дитина отримує граничні інформаційні та емоційні навантаження, що негативно позначається на її психічному стані.

Негативними наслідками діяльності ЗМІ є скорочення потреби у міжособистісному спілкуванні дітей, його заміщення віртуальним спілкуванням, сприяння формуванню катастрофічної свідомості населення, зростання ) агресивної та деструктивної поведінки глядачів та ін. Цінності, норми, стереотипи статевого життя, які транслюються ЗМІ, дуже часто не відповідають дійсності, орієнтують підлітків на ранній початок статевого життя, провокують та підвищують інтерес до теми.

Насилля і стиль легкого життя нерідко подаються, як своєрідний культ. Засобами масової інформації створюється образ молодої людини, яка не докладаючи особливих зусиль, може досягти усього в житті. Привертає увагу і той факт, що подібні фільми випускаються на екран у найбільш популярний глядацький час. Це сприяє тому, що деякі діти під впливом переглянутого виходять на вулицю з метою пошуку нових вражень і відчуттів, як «у кіна».

Викликає занепокоєння, що останнім часом, перегляд сцен насильства впливає на поведінку та психіку дітей, може призводити до збільшення агресивної поведінки, появи страхів, змінювати емоційну сприйнятливість та світосприйняття.

Я звертаюся до батьків, вчителів, громадськості — до всіх небайдужих людей.-давайте пам'ятати, що найкращий засіб виховання — це любов, а не жорстокість,, насилля та агресія.

Автор: Г.ГАРАНЕНКО, головний спеціалісту справах дітей районної державної адміністрації

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.097